„Спортна среща“ - предаване за спорта като философия и начин на живот, което предоставя на вниманието на слушателите интересни коментари и мнения за най-значимите спортни събития от изминалата седмица.
В предаването от 14 ноември може да чуете:
Най-важното което се случва в спорта по света и в българския спорт:
Финалът на Световното първенство по крикет, между Нова Зеландия и Австралия. Нова Зеландия повежда с 8:0. Още разговори за Формула 1, български футбол и още..
Осъществява се хеттрикът с Лъчезар Христов, който чакаме от година….
Лъчезар Христов с коментар на мача България – Украйна.
Стратегията на Ясен Петров – при всеки мач включва нови и нови хора. Добри думи за играта на младия Светослав Вуцов, син на Вили Вуцов. Какво да очакваме от мача България –Швейцария? Страхотното класиране на „Хебър“ в Шампионската лига по волейбол.
Хейтър ли си когато назоваваш проблемите в спорта, а не славословиш?
Moto GP – последното състезание на една легенда – Валентино Роси, осемкратен победител, започнал кариерата си през 1996 година.
За конкурсите и класациите – „Спортист на годината“.
Формула 1 – драма и издънка.
Репортаж на Феня и Искра Декало от Израел: Първи шахматен турнир във вътрешността на Мъртво море.
Разговор със Стефан Георгиев, пратеник на БНТ във Швейцария – за очакванията за мача на националите ни със Швейцария в Люцерн.
Иво Иванов метафорично - за Колин Каперник,, който разбуни духовете отпреди няколко години в НФЛ човекът който отказа да почита националния химн на САЩ, преди мачовете в Националната футболна лига. Той продуцира сериалът “Колин в черно и бяло“, който разказва за неговото детство и мечтата му да стане играч по американски футбол.
Волейбол и успехът на „Хебър“ – разговор с експерта в този спорт Николай Иванов.
Фактори, които допринесоха за победата. Селекцията на състезателите. Опитността на треньора Камило Плачи и помощникът му Мартин Бланко.
Слушайте "Спортна среща" всяка неделя от 16 до 18 часа по Радио София.Цвятко Кадийски за представянето на книгата за първия български ротарианец Събо Николов: "В САЩ, само 10 години след основаването на Ротари клуб, той става член на клуба доста преди появата на клуба през 30-те в България. Майка му е сред основателките на Евангелистката църква в Панагюрище. Събо се бори сам в живота, отива в Пловдив, после в..
Актрисата Каталин Старейшинска за пиесата "Малки красиви неща" в Театро: "Пиесата е съставена от документални истории от една анонимна рубрика, поета в 2010 от нов човек под името "Шугар". Отговорите са доста откровени, свързани са с лични истории и това прави пиесата доста достъпна, всеки би се припознал с нещо в нея. Историите текат на принципа..
Стефан Драгостинов за предстоящия спектакъл по случай годишнината на Драгостин фолк национал: "Създали сме 11 диска с фолклорни песни и инструментална музика с безброй турнета по цял свят. Песните са свързани с фолклорните традиции на много региони освен шопския, една от тях е родопската Рофинка. Марияна Павлова, най-ниският глас в света си дойде от..
Кауза за бебе със злокачествено заболяване събира на благотворителен фестивал , представен ни от Мая Цанева от "Безопасни детски площадки": "Ще бъдем в отоплената тента пред стадион "Академик" и ще съберем лепта от хората, за да може бебето да порасне. Там ще има и детска площадка на закрито. Много красиви и вкусни неща, изработени от доброволци...
"Душата ми е стон" е темата на поредната беседа на Бохемска София с герои Яворов и Лора: Става дума за последната им вечер заедно - 29 ноември 1913. Какъв е поводът за приятелската сбирка, на която семейство Яворови пристигат първи и какво се случва в тази фатална вечер след поредната сцена на ревност - в звуковия файл.
Валентина Петкова разказва за гостуванията си при Емил Димитров и съпругата му Мариета Гьошева в къщата им в Княжево. За „опитомяването“ на режисьора Николай Волев от половинката му Доротея и аристократичния им дом на ул. Кракра. За скромното битие на Светослав Лучников и жена му Стефка, побрали споделения си живот в стая и кухня на ул. Янтра. За..
Записите са от Националната научна конференция “С перо и меч за свобода и независимост”, която се организира от Дирекция на музеите в град Копривщица, Институт за исторически изследвания при Българска академия на науките и Софийски университет “Св. Климент Охридски”: Започваме с професор Вера Бонева от Унибит и нейните тези, свързани с..