„Спортна среща“ - предаване за спорта като философия и начин на живот, което предоставя на вниманието на слушателите интересни коментари и мнения за най-значимите спортни събития от изминалата седмица.
В предаването от 14 ноември може да чуете:
Най-важното което се случва в спорта по света и в българския спорт:
Финалът на Световното първенство по крикет, между Нова Зеландия и Австралия. Нова Зеландия повежда с 8:0. Още разговори за Формула 1, български футбол и още..
Осъществява се хеттрикът с Лъчезар Христов, който чакаме от година….
Лъчезар Христов с коментар на мача България – Украйна.
Стратегията на Ясен Петров – при всеки мач включва нови и нови хора. Добри думи за играта на младия Светослав Вуцов, син на Вили Вуцов. Какво да очакваме от мача България –Швейцария? Страхотното класиране на „Хебър“ в Шампионската лига по волейбол.
Хейтър ли си когато назоваваш проблемите в спорта, а не славословиш?
Moto GP – последното състезание на една легенда – Валентино Роси, осемкратен победител, започнал кариерата си през 1996 година.
За конкурсите и класациите – „Спортист на годината“.
Формула 1 – драма и издънка.
Репортаж на Феня и Искра Декало от Израел: Първи шахматен турнир във вътрешността на Мъртво море.
Разговор със Стефан Георгиев, пратеник на БНТ във Швейцария – за очакванията за мача на националите ни със Швейцария в Люцерн.
Иво Иванов метафорично - за Колин Каперник,, който разбуни духовете отпреди няколко години в НФЛ човекът който отказа да почита националния химн на САЩ, преди мачовете в Националната футболна лига. Той продуцира сериалът “Колин в черно и бяло“, който разказва за неговото детство и мечтата му да стане играч по американски футбол.
Волейбол и успехът на „Хебър“ – разговор с експерта в този спорт Николай Иванов.
Фактори, които допринесоха за победата. Селекцията на състезателите. Опитността на треньора Камило Плачи и помощникът му Мартин Бланко.
Слушайте "Спортна среща" всяка неделя от 16 до 18 часа по Радио София.Разходката по ул. Георги С. Раковски започва от най-високото ѝ място, с паметника на Вазов и витошката морена, от която да гледа към любимата си планина. Наблизо е Палатата Св.София, дело на арх.Парашкеванов (1929). Там е пл.Николай Гяуров, кръстен по инициатива на Гена Димитрова, която също живее наблизо. Следва историята на Военния клуб - коя всъщност..
Веселина Узунова от ИИИ-БАН за Аспарух Лешников: "Басът на групата Роберт Биберти е завиждал и на Аспарух Лешников, и на евреите в групата. Омразата по онова време се е ширила, дори и между членовете на групата. Аспарух Лешников става плячка на Биберти. След 9 септември 1944 на Лешников не е разрешено да напусне България. Писмата му доказват..
Борис Руменов, чиито псевдоним Борю Зевзека е измислен от проф. Иван Шишманов, е легендарна фигура сред софийските интелектуалци и бохеми през първите десетилетия на ХХ век. Името му е нарицателно, и също както за проф. Александър Балабанов, за него се разказват комични и куриозни случки. Хуморът му е свеж, заразителен и незлоблив, автор е на 15..
Шри – Шри Рави Шанкар гостува отново в България – Константин Драгов и Сана Драгова: "Той е основателят на фондация "Изкуството да живееш", тя е в над 180 държави. Учителят ще има лекция с възможност за въпроси и отговори и най-вече, ще има медитация в залата (НДК - зала 1). Ще е като на концерт. Заедно ще преминем отвъд хаоса. Блаженството е..
Филмът „Гунди“ влиза в британската разпространителска мрежа – режисьорът Димитър Димитров с подробностите: "Много е важно, че филмът продължава като част от програмата на британските кина от веригата "Одеон". Тя е достъпна в сайта им и те са си направили сметка, че не само българи ще го гледат. Като студент там не съм си и мечтал, че някой ден мой..
Голямата маса: Градски дворове – Божидар Емануилов, зам.-кмет на "Оборище": "Има най-различни работилници за деца и възрастни в един от дворовете, гаражна разпродажба в друг, жива музика. Градските дворове е изчезваща среда, тези, които сме израснали в центъра ги помним. Те са мост между поколенията. Има и хора, които негодуват заради ограничения..
Уикенд с „ Мале-мале“ – второ издание на мини фестивала в Южния парк, гост по този повод ни е Петринел Денев: "Програмата ни е малка, първото издание бе изцяло за деца. Хуморът е подходящ и за възрастните. Предвидили сме и уъркшоп за улична клоунада - така и ние започнахме с "Мале-мале". Уличното изкуство дава свобода - да пробваш, да..