Comfort Zone? е супер интензивно преживяване, случващо се в огромен огледален куб. Идеята тръгва от притча, написана преди време от Полина Герасимова за срещата на Зоната на Комфорт и Приключенския дух, разказана чрез прожекция, светлина, танц и музика. Пърформансът е с продължителност 5 минути и се старае да покаже доброволното отказване от свободата и любопитството в името на удобство и сигурност, чрез езика на тялото на Дори Валентинова и визуалната представа на Полина Герасимова.
„Започнах да разсъждавам какви материали мога да използвам и стигнах до идеята за огледалата“ – споделя Полина Герасимова и допълва: „Затваряйки се в тази комфортна зона, ние си представяме, че сме центъра на света, защото виждаме единствено себе си. Това всъщност е рефлексията на огледалата. Но истината е, че ние сме сами и сме затворени в едно пространство.“
Текстът се превръща в музикално-танцов пърформанс благодарение и на музиката е на композитора Kan Wakan.
Спектакълът „Comfort Zone?“ ще бъде представен на 29.11.2021 г. от 21:00 ч. в Sofia Live Club, като входът е свободен.
Полина Герасимова има дългогодишен опит като графичен дизайнер, но любовта ѝ към VJ я вдъхновява да създаде Полиформа – студио за визуални и интерактивни експерименти в областта на дигиталните изкуства. Част от работата ѝ визуални декори за опери и театрални постановки, визуализизации за концерти с класическа и джаз музика, интерактивни инсталации, съчетаващи класическото изкуство със съвременна дигитална визия.
Георги Линев, известен като Kan Wakan е един от най-успешните български композитори и продуценти на световната музикална сцена. Неговата музика звучи в „Игра на тронове“, върти се по BBC Radio 1, а от медии като Yahoo! Music, LA Weekly, Nylon, KCRW, Hype Machine и Rolling Stone работата му получава много позитивни ревюта.В музиката си Kan Wakan изследва границите на трип хопа, като го смесва с деликатна електроника, въздействащи кинематографични оркестрации, сайкъделик елементи и меланхолични мелодии.
Подробности за аудио-визуалния танцов пърформанс може да чуете в звуковия файл.
В чешкия град Острава в момента се строи нов комплекс с концертна зала с 1300 места, зала за театрални представления, камерна зала, образователен център, зала за конференции и звукозаписно студио. Идеята е тя да помогне за трансформацията на региона, който е един от 96-те в Европейския съюз, получаващи финансиране в рамките на Фонда за справедлив..
Ева Перчемлиева - Тъканова, позната и от "Цинга Манга Фънк", и като преподавател по оперно пеене, записва поредица песни от български композитори: "Винаги съм имала интерес към авангарда. Иван Спасов е не просто композитор и диригент, той е един от тях, с особен поглед над света. Много съжалявам, че не съм го познавала лично. На 7 ноември ще..
Христо Йоцов за "Зодиак" - албум, който тази вечер, 3 ноември ще бъде представен на живо в София лайв клуб: "Генезисът на проекта се крие в документалиста Марио Кръстев. По време на КОВИД той е прочел всички книги на Харуки Мураками и му е благодарен, че го е върнал във времето. В края на миналата година ми се обади и ми каза, че иска да правя музика,..
Владимир Пасев, президент на Интеракт-клуб към Немската гимназия и Добромир Добринов - ротарианец за благотворителна проява , организирана от учениците: "Организацията е на 3 етажа - до 18 г., интеракт, до 35 г. - ротаракт и след 35 г. - ротарианци. Най-голямата ни кауза е полиомиелитът - почти сме го убили, само в две страни по света има останало."..
Днес ще се върнем назад във времето на златните години на българския спорт. Периодът на 60-те, 70-те, 80-те години, когато родните спортисти впечатляват не само сънародниците си, но широкия свят. Върховите им постижения обаче не променят човешките качества на голяма част от тях. Българските спортисти от онези години съчетават изключителен талант с..
Александър Шпатов, председател на Сдружение за градски читални, водач на литературни разходки, изследовател на софийското минало, верен фен на футболен клуб “Левски” и писател, автор на книгата “На живо от София”: "Останали са хората, въпреки, че се променяме вътрешно. София е един европейски град и стои по-добре на световната карта. Усещането, че..
Музикантите са заедно повече от 50 години Любовта на Мими Иванова и Развигор Попов далеч не е фойерверк от пръв поглед. Те дълго работят заедно и се уважават като професионалисти преди да се погледнат с други очи. За да се съберат и двамата минават през тежки разводи – Мими с поляка Юрек Рибински, а Развигор с пианистката Теодора. Женитбата им..