Кристина Верославова е българска актриса и модел. Кристина получава своето актьорско образование не къде да е, а в школата на Лий Страсбърг, в Лос Анджелис. Тя започва своя театрален път именно в Лос Анджелис, с главни роли в няколко постановки, сред които „Трамвай Желание“ на Тенеси Уилямс, „Три Сестри“ на Чехов и др.
Кристина е снимала множество рекламни клипове за световноизвестни брандове. През 2018 година участва в италианската телевизионна поредица „La Vita Promessa”. Дебютът си на голям екран прави с филма „За теб, за нас“, в който изпълнява главна роля. Освен в него, можете да я гледате и в „Аудио“, и в късометражния проект „Вероятност за валежи“. У нас тя е много популярна в момента с ролята на Яна, в сериала на bTV – „Татковци“.
Предстои й театрална премиера в САЩ, в постановката на Джон Патрик – „Шенли“, за която актрисата споделя, че много се вълнува. Освен успешна кариера на актриса и у нас, и зад Океана, Кристина има и успешна кариера като модел, по подиуми в България и Италия:
"Не бих казала, че нещата ми са се случили бързо. Актьорско майсторство започнах на 28. Оставайки там без идея как ще се оправя, ми дойдоха премеждията и си казах колко много искам да се занимавам с актьорско майсторство. Само в Лос Анджелис има един милион регистрирани актьори. Преди това учих 4 години бизнес в Англия, но трябва да си следваш вътрешния глас.
Първата ми театрална роля бе част от самото обучение. В България бях учила кино, а в италианския мини-сериал имах поддържаща роля. В школата работихме върху Хемингуей и върху Чехов - "Три сестри". Клоня повече към драматичните роли, върху класици.
С много актьори се запознах доста преди да започна образованието си. Като учех в Лондон, работих няколко месеца като сервитьорка, после като личен асистент в една фирма, която менажира частни клубове и тогава общувах с актьори, членуващи там.
Бизнес образованието много помага. Да осъзнаеш, че и като актьор, и като модел си продукт, бранд, който изграждаш. Трябва сам да се грижиш за себе си. Обожавам да организирам неща.
Подготвям петседмичен уъркшоп за развиване на метода на Лий Страсбърг в България. През школата му, развила Станиславски, са минали Мерилин Монро, Ал Пачино... Развълнувана съм, че ще мога да доведа преподаватели, които да преподават тук. Отваря се възможност за повече кастинги онлайн. Това също ще е част от уъркшопа. Синът на Лий - Дейвид Страсбърг също ще преподава. 13юни - 17 юли са датите."
Георги Белстойнев, освен самоковски художник, е първият уредник на музея на Димчо Дебелянов в Копривщица. С помощта на уредника на самоковския музей Любомир Николов. Слушаме Елена Белстойнова, дъщеря на художника: "Той рисува своите чувства към обикновения човек. Не знам да е правил опити в модерните течения. Остана верен на красивото в природата и у..
Българка ражда на княз Александър Батенберг три двойки близнаци за 7 години Образован, строен, мъжествен, много красив, с бадемови весели очи, с тънки вежди, бяло лице с алени бузи и черни засукани мустачки, 22-годишният княз Александър Батенберг веднага прави много силно впечатление на всички, които се стичат да го посрещат на българска земя...
През следващото денонощие ще се задържи облачно. Почти в цялата страна ще вали дъжд, съобщиха от НИМХ. Обилни и продължителни ще са валежите в западните, южните и централните части от страната. На места и в Източна България ще вали дъжд, придружен с гръмотевици. В повечето райони ще духа умерен източен вятър. Минималните температури ще бъдат между 4° и..
В деня на представянето на книгата "Литературната журналистика в България" , във "Форум" като коментатор гостува един от авторите в изданието – политологът доц. Иво Инджов . Водещият Лъчезар Христов предложи темите, а доц. Инджов прие и разсъждава по: Блокада на парламента и кратки сблъсъци с полицията. Хиляди протестираха срещу Бюджет..
Актуалната ситуация във ВиК сектора; приоритетите за следващия бизнес план на "Софийска вода", планираните инвестиции с акцент върху развитието на проекта за мини ВЕЦ-ове в столицата и как въвеждането на еврото в България ще се отрази на клиентите – тези теми бяха дискутирани в годишната среща разговор с мениджмънта на компанията...
"Нашите деца, нашата отговорност: (не)поправимото в очакване на работещи решения." Под този наслов фондация "Лъчезар Цоцорков" представи данни от национално представително проучване за нагласите на българите към насилието над и сред децата . Целта на инициативата е провеждане на дългосрочна информационна кампания, посветена на преодоляването..
На 1 декември Академията за мода ще връчи годишните си награди "Златна игла", с които отличава най-добрите български дизайнери и модни творци, както и най-добрите постижения на световни имена в лайфстайла и модния бизнес. “Естествено, че вълненията (за гала вечерта) продължават. Те няма да спрат и след като мине кулминацията по награждаването, тъй..