Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Слушайте новия епизод на подкаста за личностно и кариерно развитие

257 podcast: Щастието и радостта са още две от силите на уязвимостта

Според проучване на Ipsos, цитирано от Световния икономически форум, 75% от хората смятат, че 2022 година ще бъде по-добра от 2021-ва.

Оптимизмът естествено доминира в началото на всяка нова година.

От всички новогодишни пожелания най-повтарящите се са да сме живи и здрави (абсолютно разбираемо), щастливи, да имаме много радости, да сме успешни.

Това провокира водещите на отличения с наградата PR Приз 2021" 257 podcast" Катя Василева и Кристина Крънчева да посветят 49-ия епизод на щастието и радостта.

Състоянието на щастие е усещането за удоволствие, което получаваме от заобикалящата ни непосредствена среда или настоящи обстоятелства.

Аристотел е казал: "Щастието зависи от нас".

Виктор Франкъл (лежал в Аушвиц) казва: "Те могат да ти отнемат всичко, с изключение на свободата да действаш, както искаш".

А Соня Любомирски – проф. по психология от Калифорнийския университет, обобщава, че: "10 % от нашето щастие се състои в това, което ни се случва. Останалите 90% са как ние виждаме света със собствените си очи".

Какъв е изводът тогава?

Да спрем да се страхуваме и да виждаме повече отрицателните неща. Да търсим навсякъде хубавото и да го оценяваме.

Да бъдем радостни и щастливи са още две от силите на уязвимостта.

Защо и как, слушайте в новия епизод на 257 podcast.

А ако имате въпроси или предложения за теми, които да обсъдим заедно в подкаста за личностно и кариерно развитие на БНР, можете да пишете на 257@bnr.bg.

Слушайте епизода тук: 


Или тук: 

Всички епизоди можете да откриете в:


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Поли Кинова

Вдъхновението е навсякъде

Поли Кинова е дизайнер, носител на приза Златна игла, с дългогодишно отношение към Благотворителния бал на юристите: "Преди повече от 20 г. започнах да експериментирам с материи. Осъзнах, че модата изразява емоции и това е начинът да комуникирам със света. Работата на дизайнера е креативна, но има неизвестност и несигурност, които са част от..

публикувано на 01.12.24 в 10:35
адв. Христиан Митев

Когато имаме възможност да помогнем, трябва да го направим

Кои са наградените в 12-те Национални награди за правосъдие „Темида – цената на истината“? Каква е мисията на благотворителния бал на юристите тази година. Говорим за предизвикателствата пред юридическата гилдия в България. В първия час на Радиокафе разговаряме с адв. Христиан Митев – носител на приза "Адвокат в медиите": "Тази година имаше..

публикувано на 01.12.24 в 10:02
Нео Ренесанс

Нео Ренесанс в галерия „Райко Алексиев“

Юбилейна изложба на ректора на Националната художествена академия проф. Георги Янков със заглание „Нео Ренесанс“ може да бъде видяна в столичната галерия „Райко Алексиев“. Инсталации, плакати и нови произведения от художника са включени в експозицията. Повече за нея и за изкуството ще чуем от самия Георги Янков: "В изкуството времето е..

публикувано на 01.12.24 в 10:00
Захари Зограф

Историята оживява - Захари Зограф и тайнствената и явна Ралу Коциасоглу

Пренасяме се в света на Захарий Зограф - един от прочутите майстори иконописци от периода на Българското Възраждане. Личност, която полага основите на светското изобразително изкуство у нас. Прави го с безспорния си талант, проникновение, със смайващи изкусност и изразителност на образите.  Неговият характер и житейски събития обаче продължават да..

публикувано на 30.11.24 в 16:00

Софийски разкази - Стара София в спомени

Стара София в спомени от Златния фонд на БНР, записани от актьори. Както и записки на софиянци. Началото е с дошлата в столицата от Пазарджик г-жа Рада Киркович, след нея слушаме спомени на Христо Златарев. Разбира се, не пропускаме и тези на Михаил Тенев, Тодор Влайков, Иван Вазов и Елисавета Багряна.  Какво е мислел Дондуков за джамиите и какво е..

публикувано на 30.11.24 в 15:00
Анна-Мария и Никола Гюзелеви

Адресите на любовта - Анна-Мария и Никола Гюзелеви

Световният бас и дипломиран академичен художник се заглежда в Анна-Мария още когато е ученичка в балетното училище и танцува малки роли в операта. Но изчаква осем години да порасне, за да я покани на среща. Така започва любовната история между Никола Гюзелев и съпругата му. Не им достига по-малко от месец, за да отпразнуват 30-ата годишнина..

публикувано на 30.11.24 в 14:00
Радослава Карамихалева

Да оставим добри неща след нас

Колко често необвързаните българи излизат на реални срещи?  Проучване на българска мачмейкинг платформа, обхващащо над 5000 необвързани мъже и жени на възраст между 25 и 45 години, разкрива интересни, но и малко обезкуражаващи тенденции. Повече от Радослава Карамихалева, мачмейкър: "При нас срещите се случват на живо. Задаваме въпроси, от които..

публикувано на 30.11.24 в 11:05