Има ли динамика и нови тенденции в сферата на недвижимите имоти, на фона на високата инфлация, войната в Украйна и финансовата нестабилност? Екипът на Късното шоу потърси за разговор по тези и други въпроси, експертът по тази тема, Анас Хамид.
По думите му, все още има интензивно търсене и много сделки в областта на недвижимите имоти,
„Разликата е в това,че хората не се „хвърлят“ на всичко, както преди време, а обмислят покупките си.
При новото строителство и сделките „на зелено“ също има драстично покачване на цените, тъй като има несигурност, дали ще има печалба или загуба от инвестициите, в тази връзка наблюдаваме и известно предварително презастраховане, именно в покачването на цената на сделката “,казва експертът.
„Сега е много добър момент да се продават имоти. Истината е,че който има имот и не го ползва, няма средства да направи ремонт за да го осъвремени, независимо в какво състояние е, имате ли имоти за продажба, сега е момента“, съветва специалистът.
Покупката на имот, ако се нуждаете от разширение на жилището, както в пандемията , когато възникна необходимост от работа от вкъщи, също е добра инвестиция, твърди Анас Хамид.
По думите му, пазарът остава същият, има повече купувачи за всеки един имот, , отколкото продавачи. Такава е тенденцията в цяла Европа.
Търсят се завършени апартаменти, които нямат нужда от ремонт.
Грешка е да изпадаме в еуфория и да взимаме прибързани решения при покупката на имот, посочи Хамид.
Дали можем сами да определим цената на имота?
„Ако нямаме предишен опит, това е мисия невъзможна. Цената на имота е най-важната стъпка от една продажба“, смята Хамид. Той обясни,че ако е обявена по-висока цена от реалната цена на имота, това го задържа определено време на пазара, след което интересът към намалява.
Съветът е, да се обърнем към специалист, но отново да бъдем внимателни!
Кога ни лъжат спрямо „цена-качество“? Какви други инвестиции съществуват в сферата на недвижимите имоти? Чуйте целия разговор на Елмира Джома с Анас Хамид.
Невена Николова и Данаил Конов са имена от екипа на радио София - той идва от Враца в София в 2015, тя идва от радио Шумен. Още за техния път към и в радиото - в звуковия файл: Може ли по обява да намериш призвание и има ли значение какво казват родителите? Кои са най-сладките позиции, каква е разликата между новинар и водещ, както и репортер -..
Гостува ни актрисата Маргарита Костова. Надежда Герова разговаря с нея относно призванието актьор и всичко, което заобикаля един човек на изкуството. За работата на актрисата в куклени и драматични постановки и как предава занията си на деца и младежи нека чуем повече сега.
Какви са предизвикателствата пред младите хора в България? Каква е ролята на активните граждани за преодоляване на разделението в обществото? По темата ни гостува Мирослав Цеков, председател на Форум гражданско участие: "Отвореното ни писмо до НС бе провокирано от насочени срещу НПО призиви от политически сили в НС. Това е откровена заплаха и опит..
Албена Димитрова от Американския Университет в Благоевград представя състезанието по социално предприемачество "Станция Иновация": "Аз съм втори семестър в първи курс, следвам два бакалавъра. Клубът ни за по-добро общество организира благотворителни базари и в "Станция Иновация" парите също ще отидат при лица в неравностойно положение. То се..
В месеца на любовта търсим формулата за здрава връзка в примерите около нас. Книгите събират ли хората? Събеседници: Темз Арабаджиева и Антон Биров: "Вчера вечерта много исках да затворя вратата и да си чета книга. Любовта не е един конкретен ден. Нямам нищо против празника, стига малките прояви на любов да не са само един ден. Същото е с..
Как интересът на децата към книгите оформя читателските нагласи в бъдеще и какво има и трябва да има в списъка с книги до 12 клас? Събеседникът ни Борис Илиев е учител по български език и литература в Националната природоматематическа гимназия (НПМГ) „Акад. Любомир Чакалов“, която завършва като ученик: "Моите ученици много обичат да четат, но..
Разговорите са с Еди Емирян - един от стожерите на "Хоризонт" и с Милен Димитров - редактор в Дирекция “Дигитални програми”, направление “Интернет портал” на Българското национално радио. Също така Милен работи към Златния фонд на Радиото. И, разбира се, по-младите от нас го познаваме, като постоянен лектор в БНР Академията, създадена с методическа и..