Има ли динамика и нови тенденции в сферата на недвижимите имоти, на фона на високата инфлация, войната в Украйна и финансовата нестабилност? Екипът на Късното шоу потърси за разговор по тези и други въпроси, експертът по тази тема, Анас Хамид.
По думите му, все още има интензивно търсене и много сделки в областта на недвижимите имоти,
„Разликата е в това,че хората не се „хвърлят“ на всичко, както преди време, а обмислят покупките си.
При новото строителство и сделките „на зелено“ също има драстично покачване на цените, тъй като има несигурност, дали ще има печалба или загуба от инвестициите, в тази връзка наблюдаваме и известно предварително презастраховане, именно в покачването на цената на сделката “,казва експертът.
„Сега е много добър момент да се продават имоти. Истината е,че който има имот и не го ползва, няма средства да направи ремонт за да го осъвремени, независимо в какво състояние е, имате ли имоти за продажба, сега е момента“, съветва специалистът.
Покупката на имот, ако се нуждаете от разширение на жилището, както в пандемията , когато възникна необходимост от работа от вкъщи, също е добра инвестиция, твърди Анас Хамид.
По думите му, пазарът остава същият, има повече купувачи за всеки един имот, , отколкото продавачи. Такава е тенденцията в цяла Европа.
Търсят се завършени апартаменти, които нямат нужда от ремонт.
Грешка е да изпадаме в еуфория и да взимаме прибързани решения при покупката на имот, посочи Хамид.
Дали можем сами да определим цената на имота?
„Ако нямаме предишен опит, това е мисия невъзможна. Цената на имота е най-важната стъпка от една продажба“, смята Хамид. Той обясни,че ако е обявена по-висока цена от реалната цена на имота, това го задържа определено време на пазара, след което интересът към намалява.
Съветът е, да се обърнем към специалист, но отново да бъдем внимателни!
Кога ни лъжат спрямо „цена-качество“? Какви други инвестиции съществуват в сферата на недвижимите имоти? Чуйте целия разговор на Елмира Джома с Анас Хамид.
Д-р Татяна Илиева за джаз-фестивала в Боровец, носещ името на нейния съпруг д-р Емил Илиев: "Не отдавам значение на годишнините. Всеки концерт е своеобразен празник. А един сезон, посветен на годишнина не се отличава много от другите. Стараем се всеки концерт да е нещо неповторимо. Нищо не е самоцелно. Бих отбелязъл цикъла ни "Нова европейска..
Лаго фест в града, джаз-фестивал в Боровец - не всеки град има подобни допълващи се две музикални събития. По този повод започваме с Георги Николов-Гопето : "Колкото по-готина е публиката, толкова по-готино звучи и музиката. Хората като се изкефят на звука ставаме все по-креативни. Има нови вдъхновения, чакат да бъдат записани. Като се видим,..
Медресе сокаги се прекръства след влизането на московците по тази улица. После е Регентска, после пак - Московска. Започва от пл.Желю Желев, където е бил първият чугунен фонтан. Там е била и часовниковата кула от 17 в. Към 1880-1881 е разрушена. Повече за градската легенда за нея и за оформлението на улицата, както и за прилежащата ѝ малка ул.Малко..
Роден е в 1902 в Габрово, баща му е учител и автор на едни от първите учебници по география в България. Даниела Георгиева е съпруга на неговия правнук и я слушаме в звуковия файл със спомените ѝ за д-р Рачев. Нейни са и предоставените снимки и документи . Д-р Рачев е ревностен радетел за създаването на белодробни диспансери в България. Другата му голяма..
Животът на композитора маестро Георги Атанасов е по-заплетен, драматичен и вълнуващ от всяко оперно либрето. Баща му зарязва децата си, когато бъдещият музикант е на три. Успява да го издири след десетилетия, но таткото предава Богу дух ден преди срещата им. Майката чисти по хорските къщи, за да изхрани челядта си и си отива от живота след десет..
Най-новият проект на Спартак Севов е пълнометражния филм „ Министерството на мечтите “ – абсурдна комедия за любимите неща на всички: бюрокрацията и сбърканите днешни системи. С него е и актьорът Мартин Тасков, а проектът е англоезичен: "Министерство на кошмарите изглеждаше зле като заглавие. Осмиваме бюрокрацията." (Спартак) "Имам честта да..
Георги Георгиев, зам.-председател на "Асоциация за инсулт и афазия“ ни представя първото споделено парково пространство за арт терапия в България, открито по тяхна инициатива на 14 юли в столичния район Банкя. Името, което носи, е "Сътворение" и на място може да се открие зона за арт терапия и зона за лечебно градинарство, както и място с..