"Има такъв народ" възникнаха като антисистемна партия, те така се определяха и в началото, ако можем да твърдим между другото, че е партия, сега видях, че има доста съмнения от юридическа гледна точка дали все-още може да се определя като такава. Но попадайки във властта вече тази партия постепенно можем да кажем, че е към фалит, тъй като ние дори на този етап не сме сигурни. Ако миналото лято младият човек беше нещо като профил на избирателя, сега не сме сигурни дали тази партия все-още има профил", сподели Илиев.
Той каза, че създаването на нови политически формации в България в последните години е честа практика и ако погледнем към "Български възход", с тяхната поява се увеличава, но правопропорционално намалява шансът за ефективна работа на следващо Народно събрание.
"Има една може би единствена причина за възникването на "Български възход" и тя е всъщност външнополитическите разграничения със сегашния кабинет", посочи Илиев. Относно парламентарната криза, той каза, че е неизбежно да има предсрочни избори и добави, че след тях се задава нов парламент с нови 7-8 партии, както и нова коалиция.
По думите му, новата коалиция ще бъде по-трудна за създаване и с по-големи компромиси от сегашната и на фона на досегашните кризи ще трябва да има по-солидно държавническо мислене. По въпроса за избирателната активност политологът сподели, че с връщането на хартиените бюлетини тя може леко да се повиши.
Илиев каза, че по темата за Северна Македония, нашата страна остава на дъното на ЕС по отношение на политики за разширяване и цялостна мисъл за европейски ценности. Той коментира, че по отношение на "Продължаваме промяната" дори да се открият народни представители, които да подкрепят кабинета сега, това няма как да е дългосрочно и като че ли вървим към ново раздаване на мандатите от президента Радев.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
Лилия Илиева е магистър по Българска филология и журналистика, преводач на интересни книги и самата тя автор на книгата “Заведи ме в теб“ , която представи при гостуването си в предаването “Добър вечер, София“. "Поводът, по който ми хрумна да събера 33 интервюта с известни български мъже, беше един мой разговор с френския писател..
Пет години след 2020 г. се вижда събуждащата се протестна енергия, която обаче не е толкова разгъната както преди пет години. Това се случва на фона на управление, което дойде след поредица от служебни правителства, но също е съмнително колко е стабилно. “Само за тези, които не познават механизмите и скритите капани на управлението, е изненада, че..
Администрацията на кмета Васил Терзиев иска от Столичния общински съвет да одобри проект за изменение на подробен устройствен план (ПУП), който отключва довършването на бул. “Тодор Каблешков“ и е ключов участък от Третия градски ринг на София, съобщават от пресцентъра на Столичната община. “Ако Общинският съвет вземе решение и подкрепи нашето..
Изключително археологическо откритие беше направено в крепостта Кокалянски Урвич край София – триъгълна каменна кула, датирана от края на II век. Разкритието е на младите археолози д-р Филип Петрунов и Виолина Кирякова в последните дни от археологическите проучвания, финансирани от Столичната община по програма "Култура". Откритието..
Лятото в града може да бъде истинска сцена – особено когато музиката идва при теб. RockSchool отново събира китари, цигулки, пиана, барабани, усмивки, страхотни преподаватели и екип и тръгва по парковете на София. И да – събитията са отворени за всеки. "Основаната идея на проекта в началото, в неговия генезис, беше да скъси тази културна..
Лятно кино под звездите се провежда за поредна година в столичния парк "Възраждане". Инициативата стартира емоционално снощи с хитовата лента "Гунди: Легенда за любовта", съобщават от районната администрация. Филмът, който проследява живота на един от най-обичаните български спортисти – Георги Аспарухов – Гунди, развълнува публиката и предизвика..
Национален младежки форум (НМФ) стартира дванадесетото издание на Национална младежка академия (НМА) – обучителна програма, която повече от десетилетие изгражда капацитета на младите хора и организациите, в които те участват. След 11 успешни издания, тази година Академията поставя нов фокус върху организациите и тяхното устойчиво развитие,..