Танцьор, хореограф, педагог, съдия в международни конкурси и носител на редица награди, Драгова е добила интерес към танца от майка си.
"В последствие това вече се превърна в мое ежедневие, започнах да обичам танца заради всички състезания, конкурси на които ходех, целия блясък, костюми, музика, хора, с които непрекъснато се запознавах… И това запали в мен едно огромно желание да се занимавам с танц", сподели Драгова.
Тя допълни, че в един момент е решила да започне да създава нещо свое и тогава е осъзнала, че освен хоби иска това да бъде нейната професия. Работила с творци от различни държави и пътувала в различни страни, младата артистка е усвоила и донесла в България едни от най-сложните танцови техники. За уъркшопа, който предстои тя каза, че обожава работата с деца, блясъка в очите им и радостта, когато им преподава нови неща.
"Децата в пандемията нямаха възможност да пътуват така, както ние сме имали по състезания и конкурси. Почти всичко е минало онлайн, съответно и курсовете в това число. Никой вече не преподава на живо, което е много тъжно, а не е същото, наистина", допълни тя.
Хората, с които работи са от 6 до 35 годишна възраст, защото , по думите й, не обича да си поставя ограничения, понеже много неща могат да се научат както от млад човек, така и от по-възрастен. Драгова сподели, че стила "Frame up", който е много популярен в Русия и който тя практикува е доста интересен и труден, но за него се изисква едногодишно обучение и сертификат, тъй като се изпълнява на токчета. Относно работата си в Киноцентъра, тя каза:
"През 2020 г. започнах да работя там, първо ме взеха случайно за един филм и започнах да се занимавам с каскади. Там има "стънт академия", която ме запали реално за работата ми в киното. Оттам разбрах, че мога да творя и да създавам хореографии и за киното, реклами, филми и т.н.".
Работейки по поредния филм, Драгова е осъзнала, че у нас няма достатъчно подготвени кадри, които да са специализирани изцяло в киноиндустрията, като по този повод е решила да създаде танцова академия, която да е изцяло конкретизирана за киното.
Уъркшопът ще се проведе във Варна, на 16.07.2022 г.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
На 3 април тазседмичните коментатори във "Форум" Иван Господинов - председател на УС на сдружение "Образование без раници", и Стоил Цицелков – социален и културен антрополог, от "Обединение Честни избори" (ОЧИ), разсъждаваха по следните теми: Доброволчеството в България. Защо трансплантациите на органи у нас още не могат да стигнат..
Няма съществен спад на донорските ситуации в България. Запазва се тенденцията от последните години. През 2024 г. има малко по-малко, отколкото през по-миналата година, заради случаи в края на 2023-та . През миналата календарна година у нас са трансплантирани органи на 34 души след 16 донорски ситуации . Получавали сме предложения на..
Младежкото доброволчество в България е популярно в по-малка степен, спрямо процента младежи, които полагат доброволен труд в другите европейски страни. В опит да повиши доброволческите навици и интереса към каузите с идеална цел, фондация "От нас зависи“ постави началото на инициативата "Дай 5!“ през 2024 г. В това време организацията..
В средата на годината се очаква Столичният общински съвет (СОС) да приеме нова наредба за общинските жилища . Предстои документът да бъде качен за публично обсъждане , след което да бъде обсъден и от ресорните комисии, за да може да се приложи по-добра и успешна социална политика в тази посока. Общински съветници, участвали в създаването на..
Певицата Велека Цанкова и Ивайло Манев разказаха за втория албум на формацията "Новините в джаза" , който се нарича "Шипков мармалад" . Барабанистът Ивайло Манев разкри своята връзка с формацията. "С колегите бяхме студенти на Михаил Йосифов и той още от тогава ни покани да работим с него. За тези три години създадохме много музика,..
Годишнина от рождението на арх. Никола Лазаров и Световния ден на културното наследство, както и празника на София по повод обявяването ѝ за столица, са причините за откритата изложба "Архитектурното наследство на София" с творби на ученици , възпитаници на две паралелни гимназии - Националната гимназия за приложни изкуства Св. Лука” и..
Витоша да е място, което софиянци да могат да посещават целогодишно, за да прекарват пълноценно време сред природата и да спортуват. Място, в което децата, ще бъдат ски- и сноуборд шампиони, ще могат да се развиват. Това са част от идеите, които кметът Васил Терзиев е заложил в своята „Визияза Витоша“ . Петте ключови елемента на..