Емоционален роман за света на руските шпиони и тайните служби е написал руският журналист и писател Сергей Лебедев. С брилянтно написаната проза, в "Дебютант" авторът изследва вечните теми за връзката между морал и наука, за природата на доброто и злото…
Романът е номиниран за две големи литературни награди: европейския приз „Ангелус“ и швейцарския – „Ян Михалски“.
Лебедев не е непознат на българската публика. Преди около 2 години на български беше издаден дебютният му роман "Предел на забравата", който получи няколко награди, включително и у нас. Той се отличаваше с изключителното отношение към преосмисляне на миналото. Езикът напомняше на класиката, която четем и обичаме, отбеляза пред Радио София поетесата и публицист Силвия Недкова, редактор на "Дебютант" (►).
Всъщност зад заглавието не се крие персонаж. Това е кодовото наименование на отрова, която не оставя следи.
"Това се вписва интересно в контекста на реалността – знаем за случаите с новичок. Лебедев разказва как създателят на тази отрова става нейна жертва. С книгата получаваме отговори на повече въпроси, отколкото сме си задали. Романът не звучи като фикция, макар че е такава. Това е висока литература, която надскача жанровите рамки. "Дебютант" е по-скоро психологическо изследване на човешкото съзнание, отколкото трилър", допълни Недкова.
След тези нейни думи не сте ли заинтригувани?
Чуйте разговора на Гергана Пейкова.В предаването “Добър вечер, София“ той разкри: “Напоследък животът през моите очи е постоянна промяна. Дори като се обърна назад, все едно съм живял няколко живота“. Певецът поясни, че преживява динамичен период, по думите му - с много размествания на пластовете. “Приемам промяната като нещо положително за моето израстване“, коментира..
Обучителната програма “Жените в технологиите”, предоставяща безплатни курсове за жени за базови дигитални умения, постигна всички заложени цели, поставени в началото на годината, отбеляза служебният социален министър Ивайло Иванов при подписване от страна на от МТСП, Висшето училище по телекомуникации и пощи (ВУТП) и китайска технологична компания..
Едно-две поколения знаеха, но бяха позабравили какво значи финансова пирамида. Десетилетието след 10 ноември 1989 г. беше златен период за "Лайф чойс", "Ист-Уест интернешънъл" и други, които използвайки паниката на хората от невиждана дотогава инфлация, търсеха печалби. Тези дни десетки хиляди българи "изгоряха" с милиони от новата..
Над 3 часа продължи извънредното заседание на Столичния общински съвет (СОС), на което бе изслушано ръководството на "Топлофикация София" във връзка с текущото състояние на дружеството и зачестилите аварии в редица квартали на града. Конкретно решение така и не бе взето, предаде репортер на БНР-Радио София. Беше отчетено, че..
Фолклорната певица Савина Пламенова представя коледната си песен "Ей, Коладе" на живо в предаването “Добър вечер, София“. Тя разкри, че песента възниква спонтанно, след като Савина се запознава с книгата на историка, етнограф и общественик Димитър Маринов “Религиозни и народни обичаи“ в която авторът разказва за тези, които..
На 5 декември Българската Музикална Асоциация (БМА), с подкрепата на ПРОФОН, представи шокиращи резултати от двугодишно проучване, озаглавено „ Картографиране на музикалния сектор в България “. Проектът разкрива критични проблеми, които изправят професионалните музиканти в страната пред сериозни икономически и социални предизвикателства . Освен..