Преди време тук ви разказахме за бъдещата песен на Жан Мар "Aint just a thing", време е и да я чуем, представена лично от него:
"В момента съм 50:50 между България и Швейцария, старая се към 80:20. Записвам с музиканти от "Jeremy?". Това е втората ни песен, но имаме и други планове. Песента има две послания в едно: говори се за истинските чувства, но от друга страна е песен, подкрепена от няколко фармацевтични компании за популяризиране на темата за женското здраве. За младите всичко се развива през дигиталните медии и музиката ги ангажира към дискусии. Песента е раздвижена, положителна и се опитваме чрез нея да започнем диалог. Музиката трябва да е диалог.
Аз съм малко старомоден, още вярвам в истинските чувства. Бихме ли могли да се намерим без телефоните? Любовта не е татус. Всичко се старая да е авторско. Женският глас в "Aint just a thing" е на Мария Маринова-Макая, с нея нещата се получават. Имам дъщеря на 12, с която водим разговори, каквито аз и на 14-15 не съм водил. Опитвам се да наблегнем на положителното. Най-големият ми критик е петгодишната ми дъщеря. Най-важното е най-близките да ми кажат, ако нещо не става и тя е такава. И двете искат да са певици. Аз също се ограмотявам чрез тях. Имаме обмен.
Препоръчвам да се гледа клипа, има много препратки. Каузата ще се задвижи през септември в Швейцария. За пръв път приоритетно наблегнах на България. България има все повече фестивали, и туристи. Не си спомням преди 20 години да е било така. В България има много талантливи хора и трябва да продължим да развиваме музиката и изкуствата."
За да не се отказваме бързо от планираното за започващата година, е важно да си поставим не само голямата цел, но и по-малките задачи, стъпките, които да ни доведат до нея. Това коментира пред БНР-Радио София Михаела Ангелова, психолог и семеен терапевт . "Слонът се яде на малки хапки" Иначе голямата цел може да ни уплаши,..
Равносметките, анализите и класациите за отминалата 2024 г. продължават във всички сфери. От платформата "Как се пише" за четвърта година ще проведат кампания и анкета, за да се видят кои - според българите, са думите на отминаващите 12 месеца. Началото е в понеделник, 6 януари, а две седмици по-късно – на 20 януари, ще бъдат обявени..
Подкастите станаха едни от най-предпочитаните медии за добиване на знания, за коментари, за дебати, за забавление. Те обаче имат стоя предистория и предпоставки за появата и развитието. В първото десетилетие на ХХI век много модерни станаха блоговете . Преди бума на социалните мрежи те бяха трибуна за споделяне на мнения, творчество и..
Светла, успешна и осъзната 2025 година , пожела пред БНР-Радио София футурологът доц. Мариана Тодорова от Института по философия и социология към БАН. И подчерта, че осъзнаването преминава през знанието, опитността, мъдростта, но и през емоционална интелигентност и емпатията. Тя коментира, че напоследък в обществото се поощрява..
Бюро “Творческа Европа” е финансовият инструмент на Европейската комисия, който подкрепя организации и професионалисти в областта на културния сектор . Бюрото има две направления - култура и медия . “Почти седем или осем са вече сферите, които подкрепя Бюро “Творческа Европа”-Култура. До момента имаме няколко активни програми . Една от..
Творчеството се използва в тесен смисъл на “ създаване на изкуство ”. Когато се спомене думата, хората си представят художници, писатели, музиканти . Когато аз говоря за творчество и творческо мислене, използвам думата като синоним на креативно и креативност . Това каза в предаването "Радиокафе" Виктор Минчев - копирайтър, създател на..
Институтът за етнология и фолклористика с Етнографски музей при БАН вече близо месец показва изложбата "Живи човешки съкровища – България" в центъра на София, под купола на Ларгото. Експозицията представя вписаните в периода 2008-2024 г. 44 елемента на нематериално културно наследство. “В България от 2008 г. насам се изгражда тази национално..