Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Предизвикателствата пред младите хора и техните успехи

5
адв. Петър Николов
Снимка: архив

В "Радиокафе" говорим за предизвикателствата пред младите хора и техните успехи в сферата на адвокатурата, модата, бизнеса, правото, политиката и спорта. За мисията на обществните каузи и тяхната реализация.

Първият гост е адв. Петър Николов получи приза в категорията Право – мъж адвокат на Наградите за бизнес и туризъм в НесебърРоден е в Русе, практикува във Варна. Става популярен след като  връща трите деца на самотна майка. Помага на самотни родители и на нуждаещи се деца, Aдвокат про боно.:

"В момента най-интересно е делото на държавата срещу компанията, която иска да извлича газ в Добруджа. Вече не намирам делата срещу банки и кредитори. Когато осъдихме Агенция за социално подпомагане, много хора не знаеха, че това може да се случи. Каузите са ежедневни и мисля, че трябва да направя фондация и да се ангажират още хора. Работим почти денонощно. Понякога докато мисля за другите семейства, моето страда.

Всичко е въпрос на сериозна житейска и професионална подготовка. Моралът е и извън закона. Не винаги задължителното е най-доброто." 

Вторият гост е свързан с модните тенденции през лятото и есента. Модата и морето. Разговор с известния български дизейнер Гергана Апостолова:

"Поредната награда ме прави безкрайно щастлива. Обличам  мис и мисис България, изпълнители и журналисти. Дамите трябва да се чувстват красиви и щастливи. През есента и сезон 2023 ще има десетина актуални нюанса, ягодов шейк, кафе цикория, пикантна горчица, дива теменужка. Винаги присъства и синята гама. Цената на успеха е много труд, много малко време ми остава за почивка, работя по 6 дни."

Един холивудски продуцент, който живее в Калифорния гостува на българското Черноморие и на Наградите за бизнес и туризъм - Зий Ребело:

"Всичко е добре, но обслужването е на ниско ниво, хората не са любезни. Тротоарите не са наред, иначе България има потенциал. ЮЮЮТуристите ще дойдат веднъж и няма да се върнат. Цената на успеха е доста висока - безсънни нощи, 17 часов работен ден, страх."

Следващият гост о организаторът на Наградите за бизнес и туризъм Нина Никол Хамилтън:

"Имаме над 1000 красиви снимки от събитието на инж.Пламен Колев. Мечтата е България да се превърне в туристическа дестинация през четирите сезона. Цената на успеха става все по-висока през годините."



По публикацията работи: Людмил Фотев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Уличното изкуство дава свобода

Уикенд с „Мале-мале“ – второ издание на мини фестивала в Южния парк, гост по този повод ни е Петромил Денев: "Програмата ни е малка, първото издание бе изцяло за деца. Хуморът е подходящ и за възрастните. Предвидили сме и уъркшоп за улична клоунада - така и ние започнахме с "Мале-мале". Уличното изкуство дава свобода - да пробваш, да..

обновено на 25.07.25 в 14:46

Със сатирични видеа Мими Шишкова популяризира демократичните ценности

Мими Шишкова е позната в социалните мрежи като "проклета жена".  Тя разказва политически сюжети в TIkTok видеа . Редовно качва в платформата хумористично съдържание, с което обяснява как работят някои институции или пък критикува политически партии. Случвало се е китайското приложение да свали нейно видео, но сега вече изтрива целия ѝ профил...

публикувано на 25.07.25 в 14:10
Опакованата Триумфална арка в Париж, 2021 г.

Как с краткотрайните си творби Кристо заживя във вечността

През юни т.г. се навършиха 90 години от рождението на световноизвестния артист от български произход Христо Явашев – Кристо , а през май – 5 години от неговата кончина. Той разбира се, винаги ще бъде помнен, изучаван и разгадаван в средите на изкуството, от творци и почитатели. Инсталациите му, някои от които са правени в екип със..

публикувано на 25.07.25 в 13:21
Таня Николова и Христина Попова

Ден на съвременното българско изкуство в Нови хан

. В Нови хан подготвят ден, посветен на съвременното българско изкуство . Творческо ателие, литературно четене и брут-арт изложба са сред акцентите в програмата.  В предаването "Радиокафе" на БНР-Радио София за събитията разказаха  Таня Николова и Христина Попова . Много рядко гостува съвременно изкуство - съвременни художници, артисти..

публикувано на 25.07.25 в 11:35

Теракота в гроб с кремация откриха археолозите в Хераклея Синтика

Поредна интересна теракота в гроб с кремация откриха археолозите от екипа на проф. д-р Людмил Вагалински (НАИМ-БАН) при спасителните разкопки в Западния некропол на Хераклея Синтика, съобщиха от Archaeologia Bulgarica. Бронзовата монета от ямата ориентира към погребение през III-I в. пр. Хр. Предстои уточняване на периода, след като монетата бъде..

публикувано на 25.07.25 в 08:25

Започва фестивалът "Лятно кино в Банкя: София-Запад Фест 2025“

На 26 юли, събота, с концерт в 19.30 ч. в парк “Ротонда“ ще бъде открит фестивалът “Лятно кино в Банкя: София-Запад Фест 2025“, съобщават от администрацията на столичния район Банкя. Мултимедийният концерт “Кино по ноти“ на Софийски духов оркестър (ОКИ – ДК “Искър“) с диригент маестро Юли Дамянов и гост-изпълнител Александра Александрова ще ни потопи..

публикувано на 25.07.25 в 07:35

Топлата вълна продължава и в петък

През днешния ден ще бъде слънчево и отново горещо. Ще духа слаб вятър, предимно от изток. Максималните температури ще бъдат между 36° и 41°, в София – около 37°, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология. В планините ще бъде слънчево и топло. В следобедните часове над масивите от Западна и Централна България ще има купеста облачност,..

публикувано на 25.07.25 в 06:45