Есенна авто програма на София - какво да очакват любителите на ретро превозни средства тази есен - Данаил Пенчев от Авангард Класик Клуб:
"Лятото продължихме с набраната инерция, направихме двудневен Опен еър фест в София. Пренесохме се за трета поредна година в Перник в "Алея на класиката", която докара около 10 хиляди човека, организирахме автопоход до ждрелото на р.Ерма.
Есента започваме лежерно с автопохода на 8 октомври. 30 подбрани автомобила тръгват до Рупите и Мелник. Всеки с интересен автомобил, не казвам ретро, може да се свърже с нас и ако го одобрим, да участва. Имаме Ферари, Мазерати. Тръгваме заедно и имаме само краен час на пристигане. Основната колона е само в началото.
Автомобилът трябва да радва. И да върши работа. За пръв път решихме да направим събор за практичните автомобили - "Вагон фест". Ще има изложбена и състезателна част за собственици на комби, кемпери, ванове, бусове. За забавление сме включили любителски драг. Измислили сме и състезание за вътрешен обем. Има тунинговани комбита и бусове, които отиват към лайфстайл автомобилите. Да направиш от чичарския автомобил такъв, който да е интересен за младите е страхотно.
Следващото събитие е със семеен стил и семейни скандали. Дамското рали е на 5 ноември в Перник и Граовско. То ще е за хитрост и съобразителност и най-трудното - паркиране. Задължително е пилотът да е дама, а навигаторът е препоръчително да е също дама, защото ако е съпруг, може да се стигне до скандали. Ориентирането ще е по пътна книга със символи и снимки. За съжаление жените-шофьори се подценяват. На ралито те могат да покажат, че и те могат."
Събеседниците в коментарното предаване "Форум" тази седмица са: Владислав Панев - икономист и политик. Бивш съпредседател на Зелено движение и бивш член на председателския съвет на обединение Демократична България и Христо Радков - шеф на Българско обединение на шофьорите, бивш председател на Менса България. Те не само не избегнаха..
В централното фоайе на УМБАЛ "Царица Йоанна – ИСУЛ" днес бе тържествено открита паметна плоча на проф. д-р Драган Бобев – един от пионерите в детската онкохематология в България. Именно в тази болница професорът дълги години завеждаше Клиниката по детска хематология и онкохематология. Инициативата е на Столичната колегия на Българския..
Музикантът Йоана Лилова подготвя мини турне из различни градове в България. Преди малко повече от две години музикантката издава нов албум, който обаче не успява да промотира по желания начин, а вече има възможност за това. “Албумът е изпълнен с доста меланхолия, но пък последния ни концерт в Казанлък, когато свършихме с изпълнението премина в едно..
Паркът за мечки Белица отвори врати за новия сезон и от днес започват обиколките за посетители. Какво трябва да знаем, ако решим да посетим парка и как премина зимния сезон за мечките и за най-младото мече Рико - чуйте от разговора на Мария Илиева с ръководителя на съоръжението Никола Попкостадинов. "Дори и да сте идвали в парка, има..
Интересен музикантски, певчески и актьорски многообразен състав се крие за заглавието “Отново в джаза“ . За да разкажат повече , гостуваха в предаването “Радиокафе“ Станислава Ризова, която е автор на идеята, режисьор и автор на спектакъла, Кристиян Кръстев - актьор в тази пиеса и саксофонист, Михаил Тодоров - тромпетист, който участва в..
Музикантът Павел Златаров, концертмайстор на Софийската филхармония и първа цигулка в квартет “Филхармоника” ни кани на концерт на квартета утре. Концертът носи името “Френска феерия” и е посветен на 150 г от рождението на Морис Равел. В програмата, могат да бъдат чути струнни квартети от Камий Сен-Санс, Дариус Мийо и Морис Равел. “Когато..
Пред Народното събрание от 18 ч. ще се проведе четвъртият национален протест в рамките на последния месец, откакто излезе наяве ужасяващият случай с Габриела Сашова и Красимир Георгиев от Перник. Протестът, както и през предните три седмици, се организира спонтанно от граждани и организации, сред които "Невидими животни" и "Мечо и приятели"...