Повече подробности пред Радио София разказа Пламена Бобева, бизнес девелъпър на Touch Menu и Галя Менова, български консултант по Европроекти. По думите на Бобева, България притежава много природни дадености и туризмът е една от основните дейности, които се развиват у нас. Нещото, което има нужда от подобрение е обслужването и връзката с клиента, тъй като заради времето на пандемия много от качествения персонал е потърсил други начини за препитание, което е изправило хотелиерите пред сериозни казуси. Пандемията освен негативи, също така е дала и силен тласък в технологичните решения на хотелиерството и ресторантьорството.
"TouchMenu е разработен като един дигитален канал за комуникация, който да помогне на персонала по-добре и по-висококачествено да обслужи своите гости. Да предложи всички продукти и услуги, които един хотел може да предложи на гостите си и да оптимизира работните процеси", сподели Бобева.
Тя допълни, че изкуственият интелект все повече навлиза в нашето ежедневие. Той обработва база данни с най-честите потребителски желания и ги преработва в дигитален вариант. По този начин клиентът получава информация без да има физическо лице насреща, което да отговаря на въпросите.
По повод предстоящият на уебинар "Иновации и европейско финансиране в туризма", Бобева каза, че след двете пандемични години от хотелиерите се забелязва желание за иновации, но често ги спира финансовата част и допълни:
"Сега имат уникална възможност да се сдобият с добри дигитални помощници 100% финансирани от европрограми. Затова решихме да направим този уебинар, за да разпространим тази информация, че всеки, който има нужда и отговаря на условията да може да се възползва от програмата и да внедри иновации и технологии, да подобри обслужването и да помогне на персонала си".
По темата се включи и Галя Менова, която подчерта, че туристическият сектор в момента не е от приоритетните, които са свързани с финансиране по европейски програми. Сега обаче има тази възможност най-вече с предстоящата процедура, която е "Решения в областта на информационните и комуникационните технологии и киберсигурността в малките и средните предприятия". Процедурата ще стартира в началото на октомври 2022 г., като тя вече има своите изисквания и въз основа на тях се прави предварителна преценка на всяка една фирма, доколко би могла да покрие необходимия брой точки, за да се класира по едно такова проектно предложение. Горната граница на проектното предложение е 20 хил. лв. без ДДС.
Енергийната ефективност и санирането са от мерките, които предстоят през октомври, и хотелиерите ще имат възможност да се възползват от тях.
Относно уебинара и това, как може QR код да превърне една хотелска стая в търговска площ, да елиминира хартията и да предостави 5 звездно обслужване, Бобева каза:
"Това е възможност, която TouchMenu дава. Тя е с минимална инвестиция, защото не изисква сървъри, не изисква хардуер, а се ползва един QR код, който ние поставяме във всяка една от хотелските стаи. Посредством него, гостите сканирайки го с личното си смарт устройство отварят една портална страница, на която виждат цялата нужна информация да поръчват храна и напитки, да си резервират часза масаж, процедури, място за някое събитие, да се свързват с различните звена от хотела - рецепция, почистване и др".
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
На територията на Столичната община съществува изградена мрежа от 188 читалища, по данни на публичния регистър на народните читалища. Те разполагат с материална база, но в по-голямата си част сградният фонд е остарял и се нуждае от по-голям обем инвестиции за отстраняване на възникнали във времето проблеми, прилагане на мерки за енергийна..
Остава малко повече от седмица до крайния срок за включване в петиция, с която граждани от ЕС целят да бъдат променени регламенти, засягащи именно правата им на потребители. В момента кампанията има над 1,4 млн. подписа, което е повече е необходимото, но въпреки това битката не е приключила. Инициативата “Спрете унищожаването на игрите“ се опитва..
Лилия Илиева е магистър по Българска филология и журналистика, преводач на интересни книги и самата тя автор на книгата “Заведи ме в теб“ , която представи при гостуването си в предаването “Добър вечер, София“. "Поводът, по който ми хрумна да събера 33 интервюта с известни български мъже, беше един мой разговор с френския писател..
Пет години след 2020 г. се вижда събуждащата се протестна енергия, която обаче не е толкова разгъната както преди пет години. Това се случва на фона на управление, което дойде след поредица от служебни правителства, но също е съмнително колко е стабилно. “Само за тези, които не познават механизмите и скритите капани на управлението, е изненада, че..
Администрацията на кмета Васил Терзиев иска от Столичния общински съвет да одобри проект за изменение на подробен устройствен план (ПУП), който отключва довършването на бул. “Тодор Каблешков“ и е ключов участък от Третия градски ринг на София, съобщават от пресцентъра на Столичната община. “Ако Общинският съвет вземе решение и подкрепи нашето..
Изключително археологическо откритие беше направено в крепостта Кокалянски Урвич край София – триъгълна каменна кула, датирана от края на II век. Разкритието е на младите археолози д-р Филип Петрунов и Виолина Кирякова в последните дни от археологическите проучвания, финансирани от Столичната община по програма "Култура". Откритието..
Лятото в града може да бъде истинска сцена – особено когато музиката идва при теб. RockSchool отново събира китари, цигулки, пиана, барабани, усмивки, страхотни преподаватели и екип и тръгва по парковете на София. И да – събитията са отворени за всеки. "Основаната идея на проекта в началото, в неговия генезис, беше да скъси тази културна..