Във връзка с изпълнение на инвестиционен проект за реконструкция на уличен водопровод по ул. „Павел Красов“ в кв. „Горубляне“, на 5 октомври 2022 г., се налага спиране на водоподаването от 09.00 до 21.00 часа на живеещите в района на:
- ул. „Лазар Плачков“ от ул. „Ален мак“ до ул. „Петър Дипларов“
- ул. „Петър Дипларов“ от ул. „Лазар Плачков“ до ул. „Деян Попов“
- ул. „Деян Попов“ от ул. „Петър Дипларов“ до ул. „Самоковско шосе“
- ул. „Манол Велев“
- ул. „Самоковско шосе“ от №31 до №51 – само нечетните номера
- 123 ДГ „Шарл Перо“, Читалище „Васил Левски“, 82 ОУ „Васил Априлов“
При продължителност на строително-ремонтните дейности над 12 часа „Софийска вода“ ще осигури алтернативно водоснабдяване с водоноска на адрес: ул. „Манол Велев“ ъгъла с ул. „Деян Попов“.
Във връзка с монтаж на водомерен възел на ул. „Боян Магесник“ в ж.к. „Христо Смирненски“, на 5 октомври 2022 г. се налага спиране на водоподаването от 10.00 до 19.00 часа на клиентите на „Софийска вода”, живеещи в района на:
- ул. „Корал“ от ул. „Камчия“ до ул. „Боян Магесник“
- бл. 6, бл. 8, бл. 10А, бл. 11, бл. 12 и бл. 13
При продължителност на строително-ремонтните дейности над 12 часа „Софийска вода“ ще осигури алтернативно водоснабдяване с водоноска на адрес: ул. „Чинар“ на кръстовището с ул. „Корал“.
Във връзка с ремонт на сградно водопроводно отклонение във в.з. Терасите, на 5 октомври 2022 г. без вода от 09.30 до 16.30 часа, остават и живеещите в района на:
- в.з. Терасите
При продължителност на строително-ремонтните дейности над 12 часа „Софийска вода“ ще осигури алтернативно водоснабдяване с водоноска на адрес: продължението на ул. „Градина“ над ул. „Хан Аспарух“.
Покрив на новострояща се сграда се запали в следобедните часове в столичния квартал "Овча купел". На място са изпратени четири екипа на пожарната и 12 служители. Огънят бързо е локализиран и се доизгасява. Няма пострадали, съобщиха от пожарната.
През изминалото денонощие екипите на “Пожарна безопасност и защита на населението” са реагирали на 186 сигнала за произшествия. Ликвидирани са общо 135 пожара. С преки материални щети са възникнали 24 пожара. 8 от тях са в жилищни сгради, един - в промишлена сграда. По 5 са пожарите в транспортни средства и временни или паянтови постройки. Един пожар..
Средната работна заплата за София-град е най-високата в страната и през юни тя достига 3467 лева. Това показват данните от Националния статистически институт. Най-ниската е средната заплата в Кюстендил – 1777 лева. За м. юни данните показват, че брутната средна заплата общо за страната е 2547 лева. Спрямо първото тримесечие на 2025 г. най-голямо..
Перничанин е задържан за проявена жестокост и нараняване на куче. Сигналът е подаден от 38-годишна жена. Тя съобщила, че съсед е намерил куче, обитаващо района, с рана в областта на врата. По данни на живеещите в района, извършител на деянието е 26-годишен местен жител, който е задържан за до 24 ч. с полицейска мярка. Образувано е досъдебно..
Ще успее ли Столичната община да придобие амфитеатър, който се намира върху парцел от списъка с държавни имоти с отпаднало предназначение, предназначени за продажба чрез търг? Министерството на културата също даде заявка за интерес към амфитеатъра. С мнозинство общинските съветници делегираха право столичният кмет Васил Терзиев да преговаря за..
Днес е Международният ден на младежта. Като такъв е отбелязан за пръв път на 12 август 2000 година. Обявен е с резолюция на Генералната асамблея на ООН на 17 декември 1999 г. по предложение на Всемирната конференция на министрите по делата на младежта, състояла се в Лисабон от 8 до 12 август 1998 година. В България празникът се чества от..
В разгара на лятото продължава работа по извършване на текущи ремонти в София, съобщават от Столичната община. Около 20 строителни екипа работят във всичките 7 зони, на които е разделена територията на Столичната община. От 12 август започват ремонтни работи на паважната настилки на бул. "Ген. Едуард Тотлебен" . Ще се извършва текущ..