Книгата разказва историята за баща, който губи сина си в катастрофа предизвикана от т. нар. "силни на деня", които се измъкват безнаказано. По думите на Никифоров сюжетът е много актуален в наши дни, но в книгата нещата стоят по по-различен начин, там той разкрива, че за хората, които попадат в такива ситуации има различен път.
"Една от причините да напиша този роман е, че винаги съм смятал, че хората са прекалено крайни един към друг. Прекалено малко неща си прощават или почти нищо не си прощават. Когато един човек го застигне някаква такава трагедия, както главния герой в книгата, той започва да се променя, иска или не иска. И чрез болката стига до някакви брегове на прозрението. За всеки човек е различно. Радвам се, че моят герой успява да стъпи на твърда земя и да разбере как трябва да продължи да живее със себе си и с болката, която има в себе си", сподели Никифоров.
Той поясни, че една от причините да напише книгата е, че мъжете също имат чувства, въпреки стереотипите, защото мъжката чувствителност е като "черна кутия", в която трудно може да се надникне.
"Един от тези шаблони е да не говорим за чувствата си. Аз направих точно обратното в тази книга, исках да дам максимална дълбочина на това, което изпитва един мъж, когато страда. Така стигнах и до тъмни страни дори в собствената си личност, които не бях изследвал, не бях поглеждал и това ми помогна да направя преживяванията на главния герой доста по-достоверни", отбеляза писателят.
Кога черното започва да свети? Според автора тогава, когато говорим необмислени неща, когато грешим, когато нараняваме другите. Но има и бяло, светло във всеки човек.
"Когато страдаме може би не е толкова черно. По-скоро сиво, по-скоро лилаво, по-скоро някак цветно. Защото казват, че тъгата е най-чистото човешко чувство, тя е 100% чисто чувство, не е смесена с друго", сподели Никифоров.
В момента се работи по екранизация на една от книгите му.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Симеон Карпузов, изследовател в екип "Дигитално здравеопазване" в институт GATE, е отличен в категорията “Наука, технологии и здравеопазване” на класацията „30 под 30“ на Форбс. Той е единственият учен сред младите умове, революционализиращи бъдещето, с вече регистриран патент за иновативно научно откритие в полза на хората и грижата за тяхното..
Близо 2/3 (64%) от българите са били щастливи през 2024 г., отрицателно отговарят 26 на сто в традиционното за края на годината проучване на "Тренд". Личния живот, семейството и социалния кръг, работата са основни фактори, формиращи чувството за щастие , коментира пред БНР-Радио София социологът Евелина Славкова , съосновател на..
Районите за планиране съществуват от 2000 г. и имат статистическа функция. Последната промяна е направена през 2007-а. Тези райони няма териториален център и административно ръководство, а са обособени по критерии на Евростат за сравнима информация в ЕС и служат за разпределение на средствата от еврофондовете . Това припомни пред..
Децата нямат изградено критично мислене, но случаите на инциденти след видеоклипчета в TikTok изважда на дневен ред необходимостта от някакви ограничения. Всяка регулация среща съпротива, но подрастващите трябва да свикват да се съобразяват с правила. Предизвикателства има във всяко училище , във всеки клас. Последното със скоковете..
Концертно изпълнение на операта "Порги и Бес" от Джордж Гершуин ще представят предколедно Симфоничният оркестър и Смесеният хор на БНР на 20 декември от 19.00 часа в зала "България". Солисти са Юи Футаеда (сопран), Стефани Кръстева (сопран), Михаил Михайлов (тенор) и Матеус Франка (бас). Гост-диригент е маестро Владимир Кираджиев . Според..
Подадени са документите за финансиране от Министерство на регионалното развитие и благоустройството на банята в квартал “Кумарица” на гр. Нови искър. “Пуснахме поръчка за конструктивно обследване на сградата и двама независими инженер - конструктори дойдоха на място и излязоха с доклад, че сградата е силно компрометирана, увиснала е плочата, има..
От следващата година такса "смет" в Кюстендил да плащат училищата и детските градини, храмовете, държавните и общинските сгради, които бяха освободени досега. Предложенето трябва да бъде гласувано от съветниците на заседанието, което започва в 14 ч. днес. Кметът на общината инж. Огнян Атанасов, който е вносител на предложението, мотивира..