Книгата разказва историята за баща, който губи сина си в катастрофа предизвикана от т. нар. "силни на деня", които се измъкват безнаказано. По думите на Никифоров сюжетът е много актуален в наши дни, но в книгата нещата стоят по по-различен начин, там той разкрива, че за хората, които попадат в такива ситуации има различен път.
"Една от причините да напиша този роман е, че винаги съм смятал, че хората са прекалено крайни един към друг. Прекалено малко неща си прощават или почти нищо не си прощават. Когато един човек го застигне някаква такава трагедия, както главния герой в книгата, той започва да се променя, иска или не иска. И чрез болката стига до някакви брегове на прозрението. За всеки човек е различно. Радвам се, че моят герой успява да стъпи на твърда земя и да разбере как трябва да продължи да живее със себе си и с болката, която има в себе си", сподели Никифоров.
Той поясни, че една от причините да напише книгата е, че мъжете също имат чувства, въпреки стереотипите, защото мъжката чувствителност е като "черна кутия", в която трудно може да се надникне.
"Един от тези шаблони е да не говорим за чувствата си. Аз направих точно обратното в тази книга, исках да дам максимална дълбочина на това, което изпитва един мъж, когато страда. Така стигнах и до тъмни страни дори в собствената си личност, които не бях изследвал, не бях поглеждал и това ми помогна да направя преживяванията на главния герой доста по-достоверни", отбеляза писателят.
Кога черното започва да свети? Според автора тогава, когато говорим необмислени неща, когато грешим, когато нараняваме другите. Но има и бяло, светло във всеки човек.
"Когато страдаме може би не е толкова черно. По-скоро сиво, по-скоро лилаво, по-скоро някак цветно. Защото казват, че тъгата е най-чистото човешко чувство, тя е 100% чисто чувство, не е смесена с друго", сподели Никифоров.
В момента се работи по екранизация на една от книгите му.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
В средата на седмицата коментаторите Елена Дариева и Светослав Живков разговаряха по темите: Управление във време на демокрация . Избори. "Референдумите не са лек за всякакъв случай. Но стават за "дъвка" на популисти." Особености на национални и местни допитвания – финансиране, изисквания за избирателите, провеждане. Социологическите проучвания..
В присъствието на журналисти днес бяха разяснени част от проблемите за бранша на автоинструкторите, обучаващи нови водачи на моторни превозни средства (МПС). По думите на председателя на "Българско обединение на шофьорите" Христо Радков , вината за неправоспособните шофьори на пътя пада върху обучаващите ги, когато изпитът пред..
Заради проточилия се основен ремонт на Театър София , актьорите от трупата му продължават да изнасят представления от своята програма на други столични сцени – във Военния театър, "Сълза и смях", " Théatro отсам канала", в Младежкия театър "Николай Бинев". Надеждите и очакванията и на състава на театъра, и на почитателите на Мелпомена, са..
Вдъхновена от шедьовъра на Луис Карол "Алиса в страната на чудесата“, режисьорът и хореограф Анна Пампулова създаде своя сценична интерпретация на любимата на много поколения книга. Премиерните дати на танцовия спектакъл на Балет "Арабеск" са на 21.02.2025 г. и 1.03.2025 г. в Националния музикален театър "Стефан Македонски". Музиката е на композитора..
Заложеното в проектобюджета не отговаря на исканията и очакванията от страна на КНСБ за ръст на възнагражденията в обществения сектор . Заложените 5% биха покрили само инфлацията. Това коментира пред БНР-Радио София Петър Мишев , икономически анализатор в Института за социални и синдикални изследвания и обучения към КНСБ. Той..
Фестивалът “Възможното образование“ се завръща с пълно издание от 2020 година насам, в Червената къща, а фокусът му е върху човеколюбивите образователни практики от България. За образованието, но не за невъзможните, а напълно обозрими, нови и съвсем възможни хоризонти, които се откриват пред него, е акцентът на разговора с Нели..
Нова наредба за здравословно хранене на учениците предлага за обществено обсъждане Министерството на здравеопазването. Сега действащата е от 2009 г. През 2018 г. специалистите са преработили Наредбата за физиологичните норми и това налага промени в други документи, свързани с храненето на деца в ясли, градини и в училищна възраст...