"Коловози имаше без съмнение, но всеки ремонт се прави за да стане по-хубаво, а не по-лошо. Знаете, че СОС не се занимава с ремонти, ние сме градският парламент. Тъй като обаче проблемът е много голям, хората е важно да знаят, че на никой не му харесва как изглеждат пренаредените жълти павета в проблемните участъци", отбеляза Георгиев.
Той каза, че за съжаление т. нар. "черен списък" за фирми не е ефективен механизъм за контрол и в България няма примери това да е сработило:
"За да не се нарочва някой така, пък да се отстреля конкуренцията чрез въздействие, законът предвижда много ясни критерии кога една фирма може да влезе в черния списък. И това е ако най-важната в случая хипотеза - договорът да бъде развален по вина на фирмата изпълнител и това бъде потвърдено от Българския съд или арбитраж".
Георгиев каза още, че това, което може да се направи е да се налагат глоби и подчерта, че за този ремонт не е дадена нито една стотинка от парите на софиянци, както и, че съобразно документите ремонтът не е приет от общината и представлява все още строителна площадка, по която се работи. Освен това посочи, че ако се развали договора, това означава да се изгуби европейското финансиране.
Относно скоростното придвижване и зачестилите пътни инциденти, Георгиев сподели, че радарното табло показва много лоши данни - хиляди нарушители в късните часове с превишена скорост са пресекли кръстовището бул. "Черни връх", където тази година стана катастрофата с двете загинали момичета. Той отбеляза, че трябва да бъде увеличен броя на полицаите по улиците на София, както и това, че ще бъдат поставени повече контролни табла.
По въпроса за велолентите и автомобилите, които паркират върху тях Георгиев каза, че на огромна част от кръстовищата има камери и исканията са, с информацията от тези близо 600 камери общините да могат да глобяват. Той сподели, че за казуса с обезщетението на частните собственици в кв. "Горубляне" за изграждането на парк "Въртопо" трябва да се намери решение, което да е в баланс между частния интерес, зелената инфраструктура и парка.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл, както и да гледате цялото видео:
Днес Радиокафе гостува на с. Житен в район Нови Искър - Столична община. Първи гости са Жана Захариева , председател на читалище "Наука-1921" и Снежа Лозева , библиотекар: „Хората в пенсия имат много време да се веселят и да празнуват. Зарезваме лозите и имаме весела част. Направихме и конкурс „Сладко изкушение“ на женския празник...
От Народния театър до Орлов мост със спирки Народния театър (1907), старото кафене "България" на ул. "Дякон Игнатий" и бившия едноименен хотел на номер едно на същата улица. Кафенето "Цар Освободител" "изземва" функцията му десетилетие по-късно. Следва поглед върху бившия конак, княжески - царски дворец, Министерски съвет и Етнографски музей и НХГ. Не..
Кирила Възвъзова-Каратодорова е първият експерт разчел личния тефтер на Васил Левски. Тя говори за народолюбието, за отдаването до пълна саможертва. "Това, което Левски направи за самата България, никой не го бе правил." В студиото е Кирил Казанджиев, неин внук: Слушаме разказ за структурирането на Народната библиотека, за изготвянето на..
Дори изобщо да не сте изкушени от симфоничната музика, няма начин поне веднъж да не сте чули емблематичната “Ръченица” от Тракийски танци на Петко Стайнов. Но те не биха се излели така вдъхновено изпод нотите на композитора, ако той нямаше до себе си жена, муза, подкрепа и всеотдайна грижа в лицето на съпругата му Стефанка. Внукът на..
TRAP fest Open Air е част от културния календар на Столична община и едно от най-чаканите безплатни младежки събития в София. Подкрепено от НЧ „Тротоара 2020“, фестивалът обединява млади артисти, доброволци и стотици фенове на истинската музика. Деян Янков, Мария Павлова и Петър-Сав Михайлов ни канят на събитието: "Младите организират и..
За поредна година в България се провежда инициативата "Юли без пластмаса" като част от глобалното движение Plastic Free July. Целта е хората да бъдат насърчени да ограничат употребата на пластмасови продукти за еднократна употреба. Световната инициатива "Юли без пластмаса" /Plastic Free July/ съществува от 2011г. Тя призовава милиони хора от цял..
Анита Гергова е майка на четири деца, създател на платформата " Осъзнати родители ". Споделя ценни съвети за лесно и леко пътуване с деца, така че семейната ваканция да се превърне в споделено и приятно приключение за цялото семейство. Предварителна подготовка "Убедила съм се, че когато съм подготвена, стресът е по-малък за..