Музикантите от No More Many More свирят алтернативен рок с ефектни хип-хоп елементи и социални текстове. Те са много популярни и обичани и заради своята силна и активна гражданска позиция и мнения, които смело изразяват в песните си от 2013 година.
По думите на Кръстев, в последно време бандата е канена и на по-комерсиални събития, но това не означава, че изневеряват на стила си.
"С Гришата вече от един-два месеца работим доста усилено, опитваме се да си намерим силните места и да ги използваме, имаме и слаби, естествено. Той е достатъчно навътре в нещата за да се намести по най-добрия начин. След като направихме още една репетиция с него разбрахме, че Гришата е човекът", каза Кръстев.
"Сега имаме идея да заснемем театрална постановка, да направим музика по нея и да стане като видеоклип", сподели той и добави, че е интересно, когато различните видове изкуства се смесват.
Относно твърденията на определени хора, че българският език не става за пеене, Георгиев каза:
"Много малко хора обръщат внимание на удобните за тях думи на български, не са си написали сами нещата и не са работили върху тях достатъчно. Аз имам три албума с No More, Many More и нито една буква нямам във всичките песни, на която да не й е мястото там и да не ми е лесна за пеене".
Жан Мар сподели, че пее на английски защото се чувства по-комфортно, тъй като е живял 20 години в САЩ и е израснал с тази култура:
"Човек трябва да е преди всичко себе си. Аз не се притеснявам да пея на български, даже първите ми песни са по текстове на Петя Дубарова и Лилиев и смятам, че трябва да има пространство за музика на български, но също така трябва да пишем и музика, която да може да се разбира и от други хора. И затова съм поел този път с английския".
"Колкото повече български банди има, които правят нещо, които събират хора, толкова е по-добре за всички. Помагайте на по-младите групи, на другите изпълнители да станат по-известни, да ги чуят повече хора. Това е добре за всички", призова Кръстев.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
Близо 600 бездомни, които са настанени в трите центъра за временно настаняване в София, получиха основни хранителни продукти, благодарение на съвместната инициатива на Столичната община и Българската хранителна банка (БХБ). “Тази инициатива не е само за осигуряване на храна, а и за създаване на усещане за грижа и внимание“, казва зам.-кмета Надежда..
Когато денят започне да расте, колекцията от орхидеи в Ботаническата градина на БАН започва обилно да цъфти. Именно затова вече 17-а година специалистите организират изложба през този сезон. Сегашното издание на цветната експозиция ще продължи до 1 март, разказа пред БНР-Радио София доц. д-р Антоанета Петрова от Сектор „Тропически и..
Предварителен анализ на планирането и изпълнението на държавната политика за младежта в България, за периода 2010-2024 г., беше представен от Националния младежки форум. Данните сочат системни пропуски, липса на прозрачност и ефективност, както и опасно нисък приоритет на младежките въпроси в държавната политика. Анализът е изготвен на..
Представяме младия музикант Георги Дачев , който пристига при нас от българската рок столица Каварна. Георги Дачев вече е по-известен като вокалист, китарист и бендлидер на групата "Do Sho band". За него музиката е призвание. Казва, че тя е негово препитание през целия му съзнателен живот. А иначе… "Пропях преди да проходя, още от..
Електромобилите са на фокус в следващото издание на рубриката "Мисли в зелено", която се осъществява между Радио София и Сдружение "Соларна академия - България". Електромобилите са нова вълна в автомобилите, които коренно промениха начина на ползване и на зареждане, коментира пред Радио София Наталия Петрова – "Развитие пазар..
"Грийнпийс“ – България се обръща към институции и дружества от сектора с призив за модернизиране на централното отопление. В серия от срещи и разговори те споделят добрия опит от света и настояват този сектор от енергетиката да започне да навлиза в 21 век. Експертите от "Грийнпийс“ изтъкват като нужда от оптимизация постоянните аварии,..