Първият по рода си благотворителен Коледен базар организират в район „Нови Искър“. Той ще се проведе на 20 декември, на пазара в кв. „Курило", от 11.00 часа. Предвидени са събития през целия ден, съобщават от районната администрация, които съвместно с Пазари Север ЕАД, са организатори на събитието.
В програмата ще участват деца от училищата, детските градини и читалищата в района, както и техните баби и дядовци от пенсионерските клубове.
Специален гост ще бъде кулинарят Иван Звездев, който ще приготви боб по специална рецепта, с който ще почерпи гостите на базара.
За посетителите са предвидени и тематични къщички с коледни лакомства, скара и топли напитки.
Пътна карта за възстановяването на лифтовете на Витоша представи кметът на София Васил Терзиев във Фейсбук. Тя се състои от пет стъпки: проект и осигуряване на финансиране, анализ на законодателната рамка, актуализиране на Плана за управление на Витоша, приемане на устройствени планове и реализиране на инвестицията. Според Васил Терзиев..
От 0.00 ч. до 6.00 ч. на 6 юни ще бъде ограничено движението в посока Варна от 30-и до 47-и км на АМ “Хемус" за измиване и почистване на дясната тръба на тунел “Витиня", предупреждават от АПИ. Дейностите ще се извършват през нощта, когато трафикът е по-слаб. Превозните средства временно ще бъдат пренасочени по обходен маршрут - от 30-и км на..
11-ият Международен младежки театрален фестивал "Жреци на Арлекин" започва в Перник. Той ще продължи до 7 юни и ще бъдат представени 23 спектакъла. Те ще се играят в театралния салон "Георги Русев", а к уклените ще бъдат представени на открито – в градския парк. "Жреци на Арлекин" е създаден през 2014 г. като национален детско-юношески фестивал, от..
Мобилен пункт за събиране на опасни отпадъци от домакинствата ще бъде разположен пред администрацията на столичния район "Илинден" на 6 юни от 10:00 ч. до 18:00 ч ., съобщават от местната община. "Опасните отпадъци не бива да се изхвърлят заедно с битовия боклук! Те съдържат вещества, които замърсяват природата и застрашават здравето ни,..
Екипът на столичния район “Студентски“ подготвя провеждането на ежегодния "Детски лагер по изкуствата и спорта“ . 21-вото издание на инициативата ще се проведе в началото на месец юли, съобщават от пресцентъра на Общината. Предстои обявяването на регламента и формата за записване. Желаещите да се включат в безплатните занимания трябва да попълнят..
Нов протест срещу приемането на еврото ще се проведе днес в столицата. Организаторите на проявата апелираха за окупация на парламента. Ден след предишния протест Страхил Ангелов от гражданския комитет, който организира проявите срещу приемането на еврото, обяви пред БНР: "В сряда ще излязат още повече хора! Точно така ще се случи и това е..
София ще изготви дългосрочен план за социално жилищно настаняване до септември 2025 г. Ангажиментът беше поет на среща между кмета на София Васил Терзиев, заместник-кмета Надежда Бачева и постоянния докладчик по правата на човека към Конгреса на местните и регионалните власти на Съвета на Европа Гудрун Мослер-Тьорнстрьом. Това съобщиха от пресцентъра..