На празничния 27 декември, точно на своя имен ден в студиото на Радио София гостува Стефани Христова - любима класна ръководителка на I "в" клас при 134-то СУ "Димчо Дебелянов" и вдъхновение за децата от целия випуск.
По думите на родители, тя умее да намери думи подход към всяко дете, да го направи щастливо и то да изпълни с удоволствие поставените задачи. Пали у малчуганите желание към знанията.
Младата, 24-годишна учителка разказа за уж случайното попадане в професията от следването на „педагогика“ в СУ „Св. Климент Охридски“, преподаватели и ментори, които са я вдъхновявали – Румяна Трачева и следващите примери.
Постъпила е в школото в трудна, пандемична година.
„Старая се всяко дете да се чувства специално и значимо – казва Христова и с усмивка добавя - Непослушно дете няма, има такива, които повече се разсейват. Гледам, ако трябва, да работя с други учители, с родителите, за да напредваме.“
Хубаво е, че среща разбиране от страна на родителите.
Една от тях – Десислава Николова също дойде в радиостудиото и потвърди общото добро впечатление и мнение на майките и бащите от Стефани Христова:
„Дава най-плодородната почва, за да могат децата да разгърнат и надскочат потенциала си.“
Оказа се, че и майката - Десислава Николова има с какво да вдъхновява.
Тя е завършила МВР академията и Военната академия. Спортува активно, дори печели награди.
Освен всички друго, Николова е написала книгата "Подари си щастлива и красива бременност като моята", за която чудесни отзиви дават не само жени читателки, но и експерти.
Книгата е написана по време на самата бременност на Десислава Николова, а продажбата е изцяло обвързана с кауза – събраните средства се изразходват за закупуване на кувьози за неонатологичните отделения в няколко болници у нас. Вече са направени 12 дарения.
„Няма нужда да се оплакваме, да недоволстваме, всеки трябва да погледне какво може да допринесе за здравето на дечицата, за по-добро общество“, отбеляза майката и офицер от МВР.
"Все пак това е бегло запознаване с богатите ни експозиции, създавани десетилетия", вметна директорът и припомни за образователните програми и практически занятия, които се изпълняват с участието на млади хора. В момента музейните служители работят усилено за отваряне и на дигитална библиотека. Предстои да бъде оборудвана нова зала,..
Кръгла маса на тема: "Измамите в интернет – новата пандемия“ организираха Патентно ведомство на Република България, Комисията за защита на потребителите и Европейски потребителски център – България. Дискусионният форум бе със специалното участие на Главна дирекция за борба с организираната престъпност (ГДБОП). По време на кръглата маса..
Задържаният за убийството на 77-годишната жена от столичния квартал “Младост” Михаил Ценков остава за постоянно в ареста. Софийският градски съд определи най-тежката мярка за 41-годишния рецидивист, който е осъждан за грабежи и изнасилване, а преди по-малко от 2 месеца е излязъл от затвора, където е излежал 19-годишна присъда за убийство. Ценков е..
Европейският институт за иновации и технологии (EIT) , орган на Европейския съюз, започва най-новия си съвместен център в България . Чрез свързването на регионални участници, иноватори и партньори с най-голямата иновационна екосистема в Европа, новият RIS център на общността на EIT ще засили сътрудничеството между водещи бизнес,..
В три поредни дни, от 1 до 3 ноември, в "Ателие Пластелин" ще се състои есенното издание на "Джобен фестивал". Той се организира два пъти годишно и включва в себе си всички сфери на изкуството. Фестивалът навършва 12 години, каза пред Радио София създателят му Светослав Николов. "В началото си мислех, че това ще бъде поредното нещо,..
Първият учебен час да започва в 9 часа, а не в 7,30 или 8 часа , настояват родители на ученици от първи до четвърти клас. От поне 10 години Асоциация "Родители" застъпва по-късното започване на класната работа и настоява всички училища да преминат на едносменен режим на обучение , за да може това да стане реалност. "Когато повдигаме..
От ЦСКА София и “Главболгарстрой” показаха на медиите прогреса по строежа на стадион “Българска армия”. Строителството върви с доста добри темпове, като е съобразено с опазването на екоравновесието в Борисовата градина и се стреми към минимално влияние върху околната среда в парка. “Всички фази на проектиране са завършени, сега предстои най-хубавата..