Мобилното студио е от Благотворителния #гудгейм стрийм: онлайн денонощно събитие, което ще продължи 126 часа без спиране и ще се излъчва в Twitch канала. В него ще се включат над 40 участници и различни теми, като започнем от йога за гeймъри, минем през уроци по програмиране с MindHub и DevHunOne, продължим със създаване на арт за игри с някои от най-успешните български художници и стигнем до игра на любимите ни игри като The Last of Us или Call of Duty. Направено дарение може да ви даде възможност да премерите сили с актьора Кито, който влиза в обувките на любимия ни Dota 2 стриймър. А за стратезите – вечният капитан на българския волейболен отбор – Владо Николов, очаква най-смелите в сблъсък в играта Heroes 3. Събитието започва на 26.01 и продължава до последния час на януари, а цялата програма може да намерите тук.
Събраните средства ще бъдат използвани за откриване на зала в София, оборудването ѝ с последно поколение техника, разширяването на екипа на Фондация DevHubOne и създаването на полезни образователни материали и тяхното споделяне онлайн. Достъпът до всичко това ще бъде безплатно за всички ученици и младежи, които искат да се развиват в гейм дев индустрията в България.
Първата подтема в предаването е YouthSpeak Forum, чието седмо издание ще се проведе на 25 февруари 2023 г. Това представлява социално-ориентирано събитие, което се стреми да запознае и популяризира сред младите хора 17-те Целите за устойчиво развитие на ООН – Лия Йовева от най-голямата младежка организация AIESEC, като в България те са единствената неправителствена организация, която пряко си партнира с ООН:
"Форматът ни е международен. Спрямо държавата се избират целите. В България това е качественото образование. Имаме лекционна част и дискусионен панел. Накрая има работилници. Развиваме меките и твърдите умения - как да ги съчетаем на практика. Дали имаш да работиш в екип, но и да правиш съдържание за социални мрежи и не само. Хубаво е всеки да умее да презентира себе си. Един от фокусите е как да се брандираш. Чрез личен пример се опитваме да достигнем правилната аудитория. 17-25 годишни. Създаваме общества и показваме на съмишлениците си, че в университетите имаме дейности с резултати, но и се забавляваме.
Следват "Балканци в космоса" - разказвателен подкаст, който се доближава много до класическата радио пиеса. Хората, които ще чуете, играят роли, има сюжет, мистерия, развръзка – интервю с един от създателите Симеон Димитров и Андрей Андров:
"Разказвателният подкаст е фикшън, чувате героите, ролите, които носим. Това е ролева игра, записана и курирана за тези, които ще ни слушат. Той е общодостъпен. Винаги има разказвач, който синтезира идеята. Това е една кооперативна организирана разказана история. Тази фантазия се стандартизира от ролевата игра. Всички играчи, без един, вземат роли. Разказвачът вижда всичко, той е като рефер на забавлението, прави така, всеки един да има своя момент.
Играта е страхотен начин да развиваш въображение и социални умения. Комедията е и мистерия. В далечното бъдеще, Балканският Консорциум е единствената политическа сила, обединил голяма част от галактиката. Аграрната странция Дружба 5342, която изнася свръхиндустриални количества хранителни ресурси към други планети, страда от саботажи. Екипажът на Junak 5, който се състои от едва двама члена, е нает за да разследва, а това ги забърква в каша с галактически размери. Големият финал е следващият четвъртък.
Заглавието идва от последната реплика в последната част. Визията е на студио "Тояга", правят комикси и анимация."
С нас е и 19-годишният Васил Анастасов, основател на Фондация DevHubOne, за която фондонабира събитието:Културното наследство между 1944 и 1989 е обект на страницата на Стефан Спасов " Забравената цивилизация ": "Избрах втората половина на 20 век, защото не се обръща много внимание към нея. Началото ми бе любителско, само снимах и публикувах. Постепенно това се разви сериозно, опитах се да се свързвам с авторите на произведения, на архитекти на..
Разговорът е с изследователите и генеалози Светлана Дяконова - Арсен - потомка на голям род от Банско и секретар на Българската генеалогична федерация “Родознание” и Ивелин Любенов - индивидуален член на Българската генеалогична федерация ‘Родознание”: "В научната статия на израелските учени Майкъл Чернин и Шай Халеви от Израелската служба за..
Въпреки, че паметта ѝ е почетена с паметници в Белово и родния ѝ Пазарджик, днес малцина знаят името на Мария Сутич – единствената жена в Хвърковатата чета на Георги Бенковски, станала поборничка от любов. Тя и съпругът ѝ, далматинецът Иван Сутич, служител на Барон-Хиршовата железница са младоженци, но когато той решава да се присъедини към..
„Това, което остава“ на Димитрис Георгиев тръгва с гала премиера: "Вдъхнови ме нещо много трагично. В съзнанието ми остана конкретната песен, която вървеше по времето на катастрофата, в която загина баща ми, аз също бях там. В началото това бе първа сцена, проследяваме последствията от един трагичен инцидент. Беше неизбежно да надградим сценария, той..
Вкус: наука за храненето – събитие от Ratio. Какво означава „вкус“? Как го възприемаме, как се променя и какво влияние има той върху начина, по който се храним? Гост – Наско Стаменов, учител в НПГМ, част от "Корпус за бързо гърмене": "Когато човек види, че нещо се случва, нормално е да се запита защо се случва така. Имаме невронна връзка,..
Какво е фасилитиране и как да го правим успешно. На тази тема ще говори Давид Бийота - създател на метода на компаса. За всички, които се интересуват от динамиката в група и искат да водят, обучават и управляват групи от хора. Албена Попова, Сашка Витанова и Северина Митева ни говорят за фасилитирането: "Думата не намери подходящ еквивалент на..
Биляна Савова извървява дълъг път между план “2В” и план “Да бъда”. “Много интересно как изобщо се появи в живота ми цялата тази концепция за план “Да бъда””, разказва тя и се връща към датата 30 май, когато се отбелязва Денят на хората, които живеят с диагнозата “Множествена склероза”. “Идеята е първо да погледнеш към себе си и да си дадеш сметка..