Агенцията за хората с увреждания (АХУ) организира онлайн информационни дни за програмите, които финансират проекти за осигуряване на заетост, рехабилитация и интеграция, изграждане на достъпна среда за хората с увреждания.
По време на Деня на отворените врати участниците ще могат да се запознаят с програмите и да зададат своите въпроси, свързани с условия на кандидатстване, отпускане на средства, наблюдение и отчетност на проектните предложения
"От 2021 година стана традиция да организираме онлайн "дни на отворените врати" за всяка една от програмите, които представяме. По този начин, хората които се включват в онлайн пространството, могат да се запознаят с тях, да зададат въпросите си към експертите, които ги презентират", обясни Йоана Колдова от АХУ. Тя допълни, че желаещите да участват със своите проекти, могат да получат и конкретна помощ при изготвянето на документите както на експертно ниво, така и от инспекторите, които ще упражняват контрол, ако проектът бъде финансиран.
Относно презентираната от агенцията Програма за изграждане достъпна архитектурна среда на исторически и спортни обекти, Йоана Колдова поясни:
„Ние финансираме само такива обекти. През последните 12 години сме направили така, че ако човек реши да отиде на театър или в музей, то достъпността в тях в повечето случаи е благодарение на финансирането от нашата агенция“.
Тя уточни, че датата за провеждане на онлайн отворени врати за тази програма, ще се състои на 21 февруари, от 14 часа.
Желание за участие може да се заяви, чрез сайта на агенцията, за да бъде изпратен линк за определеното събитие.
Информация за програмите и проектите може да се получи и на място в Агенцията за хора с увреждания, каза още Йоана Колдова.
Подробности за спецификата на отделните програми, може да научите от разговора в звуковия файл.
София възстановява своя 43% дял в националната икономика, сочат последните данни за брутния вътрешен продукт на областно ниво. От тях става ясно, че е налице нормализиране след различните аномалии в енергетиката, селското стопанство и туризма през предходните години. Регионалните неравенства обаче остават големи. Най-голямата регионална икономика..
Националната галерия отново отваря вратите на лабораторията по консервация и реставрация за ценителите на изкуството. Те ще имат възможността да надникнат "зад кулисите" на музея, да видят как се подготвят за експониране произведения на изкуството. Реставратор ще ги запознае с принципите и етиката на съвременната реставрация, както и с..
Успешно приключи проектът "Градска памет: Традиция и Графити", реализиран по Програма "Активни читалища" на Столичната община. Това е поредната инициатива, в която си партнират 2 софийски читалища – НЧ "Иван Вазов – 2014", което е в кв. кв. "Левски В" и НЧ "Васил Левски 1928", което е в "Сухата река". "Това - на фасадата на..
Документалният филм „Скрити белези” на режисьора Георги Тошев и оператора Борис Пинтев е сред селектираните филми за участие във фестивала Master of Art. Лентата разказва за най-успешното българско участие на Биеналето на изкуствата във Венеция. Комисарят на българското участие д-р Надежда Джакова е своеобразен гид на режисьора Георги Тошев..
Платформата за четящи и знаещи деца "Книговище" започна междуучилищното състезание по медийна грамотност "Всезнайко" на тема "Четеш ли между редовете". Това е второто издание на междуучилищната надпревара след успешното състезание на тема "Европейски съюз" през 2024-та в София. За да може повече деца да се включат, състезанието тази..
Състоянието на асансьорите в София провокира столичани да изпращат десетки сигнали месечно до контролния орган. Това каза в ефира на Радио София Григор Къшов - главен директор на Главна дирекция „Инспекция за държавен технически надзор“ към Държавната агенция по метрологичен и технически надзор. “Асансьорите са опасни, затова са наречени съоръжения..
Най новата книга "Васил Левски: най-добрият ни българин" на проф. Пламен Павлов събира 15 истории за българския Апостол на свободата, за неговите съмишленици, за идеите му и наследството, което оставя. Известният историк, публицист и преподавател вече има 2 книги, посветени на Левски. В тази са отразени редица важни и спорни..