Глобалната мрежа за успех на младите хора в България Тук-Там навърши 15 години. През това време градим глобална brain gain общност от българи, които си помагат и се ангажират с родината.
Осъществяваме тези връзки благодарение на технологията - онлайн платформата tuk-tam.bg, Инвестираме време и средства в образованието и развитието на младите хора, за да направят най-добрата си стъпка напред, отбелязват от организацията.
„Преди 15 години платформата беше създадена от 7 души от нашата практична нужда да се свържем с млади хора, които се връщат в България – разказа пред Радио София Христо Бояджиев. Той е единственият от съоснователите, който продължава замисленото тогава. Иначе е бизнес лидер и социален предприемач. Има опит в технологичния бранш, занимавал се е с финанси, енергетика и консултиране. Запален фотограф, пътешественик и планинар. – Винаги ще продължим това, което залегна в началото – създаването на смислени връзки между хора.
През част от тези години работихме с голямо желание и ентусиазъм, но непрофесионално, успоредно с други ангажименти. Едва преди четири години решихме да променим траекторията и вече се стремим да свържем хората с конкретна цел. И тя е да направим така, че всеки млад човек да получи повече възможности за успешно развитие в България - образование, стажове, работа, кариера.“
Бояджиев отличи постоянството, енергията и младежкия дух, запазили се у екипа през годините.
Вече над 700 души са декларирали готовността си да помагат за каузата на "Тук-Там".
Според Бояджиев, ментори, опитни хора, които искат да предадат опита си, винаги ще има. Предизвикателството е достигането до повече младежи. 18, 20-25-годишни със сигурност ще спечелят от общуването си с опитни хора.
На 19 септември т.г. ще се проведе „Тук-Там Кошер 2023“ с участието на 100-150 компании, незабравими срещи и дискусии.
"За мен една от каузите, в които винаги има смисъл да инвестираме, е образованието. Това може да става със средства, време, доброволчество, с връщане към млади хора, към обществото от това, което вече сме получили. Така стигнах до "Тук-там" и започнах да ги подпомагам всеки месец", разказа в студиото на Радио София Десислава Средкова.
Тя е дизайнер с близо 15-годишен опит. През последната година е работила върху ребрандирането на „Тук-Там“. Майка е на 2 деца.
В момента Деси е към екипа на организацията, а желаещи от младите хора могат да я изберат за ментор.
Не крие че има огромно желание мотивация за работа, за помагане.
Пред Катя Василева тя разказа за работата си, за запознанствата и срещите си с други българи от цял свят.
„Много е по-различно, когато работиш за клиенти, срещу заплащане, и когато допринасяш за избрана от теб кауза“, убедена е дизайнерката. И сподели какви са мечтите ѝ.
Невена Николова и Данаил Конов са имена от екипа на радио София - той идва от Враца в София в 2015, тя идва от радио Шумен. Още за техния път към и в радиото - в звуковия файл: Може ли по обява да намериш призвание и има ли значение какво казват родителите? Кои са най-сладките позиции, каква е разликата между новинар и водещ, както и репортер -..
Гостува ни актрисата Маргарита Костова. Надежда Герова разговаря с нея относно призванието актьор и всичко, което заобикаля един човек на изкуството. За работата на актрисата в куклени и драматични постановки и как предава занията си на деца и младежи нека чуем повече сега.
Какви са предизвикателствата пред младите хора в България? Каква е ролята на активните граждани за преодоляване на разделението в обществото? По темата ни гостува Мирослав Цеков, председател на Форум гражданско участие: "Отвореното ни писмо до НС бе провокирано от насочени срещу НПО призиви от политически сили в НС. Това е откровена заплаха и опит..
Албена Димитрова от Американския Университет в Благоевград представя състезанието по социално предприемачество "Станция Иновация": "Аз съм втори семестър в първи курс, следвам два бакалавъра. Клубът ни за по-добро общество организира благотворителни базари и в "Станция Иновация" парите също ще отидат при лица в неравностойно положение. То се..
В месеца на любовта търсим формулата за здрава връзка в примерите около нас. Книгите събират ли хората? Събеседници: Темз Арабаджиева и Антон Биров: "Вчера вечерта много исках да затворя вратата и да си чета книга. Любовта не е един конкретен ден. Нямам нищо против празника, стига малките прояви на любов да не са само един ден. Същото е с..
Как интересът на децата към книгите оформя читателските нагласи в бъдеще и какво има и трябва да има в списъка с книги до 12 клас? Събеседникът ни Борис Илиев е учител по български език и литература в Националната природоматематическа гимназия (НПМГ) „Акад. Любомир Чакалов“, която завършва като ученик: "Моите ученици много обичат да четат, но..
Разговорите са с Еди Емирян - един от стожерите на "Хоризонт" и с Милен Димитров - редактор в Дирекция “Дигитални програми”, направление “Интернет портал” на Българското национално радио. Също така Милен работи към Златния фонд на Радиото. И, разбира се, по-младите от нас го познаваме, като постоянен лектор в БНР Академията, създадена с методическа и..