„Оказа се, че на никое място или платформа не съществува информация, която да е обединена и да е леснодостъпна. Ние, като компания, решихме да итегрираме всичко и да създадем такова достъпно и лесно откриваемо място, с което да улесним и другите хора, в желанието им да се грижат за своите възрастни родители“, каза в ефира на „Ритъмът на столицата" Десимира Василева.
На страницата на платформата е предоставена различна информация за различните държави, на съответен език.
"С това целим да сме по-добре разпознаваеми за съответната държава. Разбира се, от държава до държава има разлика в домовете, в информацията и в статиите, които биха вълнували възрастните хора и техните близки", допълни тя.
Относно домовете за възрастни хора в България, платформата предоставя рейтинг, който ориентировъчно дава информация за по-доброто място за възрастните хора.
Рейтингът ще им помогне да преценят кое да бъде мясстото, което те избират, допълни Десимира Василева.
За какъв тип грижа става въпрос?
„Това, което сме направили в нашата платформа, е тя да бъде място за споделяне на знания, в грижата за възрастни хора. Има полезна информация за възрастните хора – да открият организации за подкрепа, домове за възрастни и домашни асистенти“, увери тя.
По думите й, за тази една година, платформата е търсена и се развива много добре, различни организации и общини също имат желание да участват и да споделят информация.
JoinedInCare вече има нова секция, обособена в полза на децата – „Деца и възрастни“.
Екипът организира детски конкурс „Колко мило, колко сладко е при бабка и при дядко“. Неговата цел е да насърчава общуването и взаимодействието между децата и възрастните им баби и дядовци. Децата ще имат възможност, под формата на рисунка, разказ, снимка или стихотворение да разкажат за преживяванията със своите баби и дядовци по време на Великденските празници.
В конкурса могат да вземат участие деца и младежи между 7 и 19 години. Могат да участват и деца извън пределите на България.
Чуйте разговора за да разберете още: Каква е обратната връзка от ползвателите и как екипът полага грижи да подобри здравния и социален живот на възрастните хора, на колко езика е достъпна тя и какво предстои в нейното развитие в бъдеще.
Невена Николова и Данаил Конов са имена от екипа на радио София - той идва от Враца в София в 2015, тя идва от радио Шумен. Още за техния път към и в радиото - в звуковия файл: Може ли по обява да намериш призвание и има ли значение какво казват родителите? Кои са най-сладките позиции, каква е разликата между новинар и водещ, както и репортер -..
Гостува ни актрисата Маргарита Костова. Надежда Герова разговаря с нея относно призванието актьор и всичко, което заобикаля един човек на изкуството. За работата на актрисата в куклени и драматични постановки и как предава занията си на деца и младежи нека чуем повече сега.
Какви са предизвикателствата пред младите хора в България? Каква е ролята на активните граждани за преодоляване на разделението в обществото? По темата ни гостува Мирослав Цеков, председател на Форум гражданско участие: "Отвореното ни писмо до НС бе провокирано от насочени срещу НПО призиви от политически сили в НС. Това е откровена заплаха и опит..
Албена Димитрова от Американския Университет в Благоевград представя състезанието по социално предприемачество "Станция Иновация": "Аз съм втори семестър в първи курс, следвам два бакалавъра. Клубът ни за по-добро общество организира благотворителни базари и в "Станция Иновация" парите също ще отидат при лица в неравностойно положение. То се..
В месеца на любовта търсим формулата за здрава връзка в примерите около нас. Книгите събират ли хората? Събеседници: Темз Арабаджиева и Антон Биров: "Вчера вечерта много исках да затворя вратата и да си чета книга. Любовта не е един конкретен ден. Нямам нищо против празника, стига малките прояви на любов да не са само един ден. Същото е с..
Как интересът на децата към книгите оформя читателските нагласи в бъдеще и какво има и трябва да има в списъка с книги до 12 клас? Събеседникът ни Борис Илиев е учител по български език и литература в Националната природоматематическа гимназия (НПМГ) „Акад. Любомир Чакалов“, която завършва като ученик: "Моите ученици много обичат да четат, но..
Разговорите са с Еди Емирян - един от стожерите на "Хоризонт" и с Милен Димитров - редактор в Дирекция “Дигитални програми”, направление “Интернет портал” на Българското национално радио. Също така Милен работи към Златния фонд на Радиото. И, разбира се, по-младите от нас го познаваме, като постоянен лектор в БНР Академията, създадена с методическа и..