„2157 дни“ е наречена фотокнигата на Мартин Илиев, който бе гост и я представи в предаването „Радиокафе“.
„Това са фотографии и текстове, които съм създавал през последните 6 години от живота си“ разкрива той, допълвайки, че всичко започва през 2016 година, когато баща му е диагностициран с рак, а последните фотографии са направени миналата година, “с които се надявам да затворя този турбулентен период, през който се случиха много неща“, сподели той.
„Аз съм режисьор, но където и да ходя, фотографията винаги ме е съпътствала. Почти навсякъде където ходя, нося фотоапарат със себе си, обичам да снимам. Тогава докато чаках, ми направи впечатление една красива гледка от болничния прозорец и направих тази снимка“, разказва още Мартин Илиев.
По думите му доста от снимките са правени без никаква идея за проект.
„В началото на миналата година започнах да размишлявам върху нещата, които се случиха“, твърди той. По стечение на обстоятелствата, през годините не успява да направи филм по текстовете и фотографиите.
„Някак си, гледах на тази книга като на филм, който не направих. Подходих режисьорски и така започна да се оформя една история“, твърди авторът и допълва, че за малко повече от година е завършен проектът, който хората могат да видят.
„Имах нужда чисто емоционално да затворя този цикъл, той да бъде материализиран с нещо красиво и да остане там. Нещата са емоционални, но и универсални“, поясни той.
▲ Една от снимките в книгата на Мартин Илиев
„Надеждата е в дъщеря ми, която доста присъства в книгата. Нейната поява преди 3 години беше също важен за мен момент“, категоричен е Мартин Илиев. Твърди, че е документирал всеки един момент от нейното порастване и животът им заедно.
Той уточни още, че селекцията на фотографиите е направил с помощта на своя приятел Димитри Стефанов, който е и редактор на книгата.
На 27 април от 18:30 ч. ще се състои среща разговор с автора на фотокнигата „2157 дни“ и редактора Димитри Стефанов.
Чуйте още интересни подробности от разговора в звуковия файл.
Летище София работи нормално при зимни условия. Пистата за излитане и кацане, рульожките за маневриране и перонът са почистени. Извършват се процедури против обледеняване на самолетите, уточняват от летището. Препоръката към пътниците е да идват два часа преди полета си на съответния терминал на летището. През следващото денонощие в по-голямата..
Националната музикална академия "Проф. Панчо Владигеров“ ще посрещне едни от най-добрите млади пианисти от цял свят. За първи висшето училище ще бъде домакин на Международния клавирен конкурс "Панчо Владигеров", който ще се проведе от 1 до 9 март 2025 г. Идеята за международен конкурс за пианисти на името на Панчо Владигеров възниква в началото на..
Мемоарната книга „Самата аз“ събира съкровените мисли на актрисата Катрин Деньов , записани между безкрайните часове усилена работа във филмите “Тристана”, “Танцьорка в мрака”, “Индокитай” и други шедьоври на киното. В края на книгата, която предстои да излезе тази седмица, е публикувано и пространно интервю, в което тя прави още интересни..
На територията на цяла София продължават обработките със смеси срещу заледяване, както и избутване на снежна маса. Към 11.00 часа в понеделник, обработки се извършват със 170 снегопочистващи машини . Градският транспорт изпълнява маршрутите си при зимни условия, с изключение на автобусите към Витоша. Поради изключително обилния снеговалеж на Витоша..
Образователна програма за първомартенската обредност ще се проведе в Националния етнографски музей от 17 до 22 февруари. Работилницата е озаглавена "На́ на тебе мартеница, дай на мене здраве“. В нея децата ще разберат повече за образа на Баба Марта, за нейното семейство, за символиката на мартеницата и за обредните действия на..
Едуард Хаджолян е фасилитатор, обучител, планински водач, авиоинженер и специалист по лидерство и управление на екипи и треньор по Емоционална Интелигентност. "Моето професионално пътешествие ме е отведе както в офиси на международни корпорации, така и по върховете на планините. Личното ми търсене и работата ми в групи ме отведе до социалната..
Преди няколко месеца, екип от Стопанския факултет към Софийския университет обнови подлеза при спирка "ж.к. Изток“, под бул. "Цариградско шосе“, където се намира и Стопанският факултет. "Net Zero подлез“ е част от концепцията на ръководството на Стопанския факултет за създаване на Net Zero Campus като мечтано устойчиво пространство, в което..