"Около 80% от гласоподавателите искат да се състави правителство и двете партии са изправени пред варианта или една от тях да понесе наказание, че няма да състави правителство, или поне до последно да опитат ако не съставят, поне да създадат впечатлението, че правят всичко възможно да се състави кабинет и да не отиваме на нови избори. Доколко това ще е успешно предстои да видим през следващите седмици, тъй като мисля, че нито ГЕРБ-СДС, нито ПП-ДБ са особено очаровани от този процес. Просто е нужен компромис, който да направят, за да не изглеждат безотговорни в очите на хората", отбеляза Соколов.
Той посочи, че гласоподавателите на двете големи партии макар да споделят общо мнение по доста политики, недоверието и негативните емоции, които са се натрупали през годините правят много трудно точно тези две формации да успеят по някакъв начин да намерят общ език и да могат да се сработят.
"Поне за момента, макар и ГЕРБ-СДС, аз не изключвам изобщо варианта те да могат да съставят правителство и с БСП и ДПС една тройна коалиция, това няма да се случи преди местните избори. ГЕРБ не биха рискували, колкото и твърд да е електоратът им да си нанесат такава електорална и имиджова щета, обвързвайки се с ДПС и БСП точно преди местния вот", отбеляза Соколов. Той посочи, че отговорността за започване на преговорите и предлагане на правителство е на първата политическа сила.
"Проектокабинетът смятам, че е отличен, защото е много добра комбинация между експертиза, но също така и някои политически лица, които носят ясна отговорност. Защото е много важно да не се крием зад експертността и тя в един момент да стане синоним на безотговорност", каза Соколов и добави, че:
"Проблемът е, че г-н Борисов иска да вкара свои министри или поне зам.-министри в този кабинет и то не защото са му толкова важни кадровите назначения, а защото иска да покаже, че ПП-ДБ ще се съобразят с него".
По думите му ако не се състави правителство е твърде вероятно ГЕРБ да направи коалиция с ДПС и ИТН.
"Електоратът на ГЕРБ няма проблем да направи коалиция с ДПС, а ИТН са така или иначе някаква безгласна буква, която по никакъв начин не би влияла сериозно на политическите решения. Но за да можем да говорим за това трябва да видим как ще се развият преговорите между ПП и ДБ, защото там са фокусирани основните усилия на г-н Борисов", каза Соколов.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Ангел Георгиев - партньор и директор "Бизнес развитие" в СмартТест, е избран за член на Управителния съвет на Българска асоциация по информационни технологии (БАИТ) и ще отговоря за ресор "Средно образование". В рамките на новата си роля Ангел Георгиев ще работи по стратегически направления, целящи системна интеграция на технологиите в..
С акция пред районната администрация "Илинден" роми отбелязаха двата месеца, откакто домовете им в ж.к. "Захарна фабрика" бяха разрушени и те останаха на улицата. С мирната демонстрация, подкрепена от правозащитни организации, за пореден път се настоя за алтернативни решения, които да гарантират жилища и достъп до социални и здравни..
За улеснение на купувачите във връзка с резервите им при прехода към еврозоната, от платформата "Ние, потребителите" изготвиха и разпространяват таблица за бързо и удобно превалутиране от лева в евро. "Бизнесът като че е по-подготвен за новата валута, но гражданите все още имат своите притеснения. Мнозина се питат дали ще могат да се..
Георги Ганчев е коуч и ментор в една доста чувствителна сфера - как да променяме себе си, чрез болките и проблемит е, които ни поднася животът? Ключът към успешното справяне с предизвикателствата той открива сам за себе си, минавайки през труден етап на раздяла в живота. Решава да потърси подкрепа чрез психологията, философията и..
За поредна година Образователният център на Националния етнографски музей при БАН организира Лятна школа за деца. От 16 до 20 юни 2025 г., децата имат възможност да учат, творят и играят в атмосферата на музейната среда. В рамките на една седмица участниците ще се потопят в света на етнографията и историята чрез интерактивни уроци и увлекателни..
Съществува огромен недостиг на кръводарители , и то от години. Към този проблем трябва да добавим липсата на достатъчно кадри е наложените порочни практики , тревожни са от Българската организация за доброволно кръводаряване (БОДК). И настояват за цялостна ревизия на системата на кръводаряването в България. В кръвните центровете кадровият..
В началото юни, в София се състоя Международна конференция на тема “Фондонабиране в предизвикателни времена”, която обяснява нуждата от преосмисляне на набирането на средства днес. “От Български център за нестопанско право, съвместно с Фъндрейзинг клуба решихме, че е назрял моментът да направим такова голямо събитие в България, което да обедини..