"Мога да кажа, че приблизително две към едно се движат продажбите. На всеки двама, които си купуват новата книга, по един си купува и старата, и така всъщност се получава един много хубав комплект. За мен, както и за останалите автори и за екипа на издателството беше важно да направим едно продължение, което да бъде малко по-задълбочено. Но естествено се засягат различни теми, различни образи, различен начин на писане. Затова всъщност двете книги за радост се получават като един хубав комплект", каза Топалов.
Кореняк люлинчанин, авторът на изложбата Виктор Топалов отбеляза, че жителите на квартала са повече от 100 хиляди:
"Всички ние живеем в един квартал, който между другото противно на очакванията на повечето хора е едно от приятните места в столицата, в които може да се живее. Особено ако е човек, който иска да се любува на зелени пространства, на малко по-чист въздух, който обича спорта, тъй като може да се спортува, да си излиза със семейството... Имаме всичко необходимо за да може един човек да живее спокойно и все още не бих казал, че имаме презастрояване, каквото е типично за повечето квартали в София".
Израснал в Люлин и работил в бръснарницата на своя дядо, Топалов сподели, че мирогледът му е формиран основно от срещите с хората от квартала.
"Люлин на мен ми е дал много и затова сега аз и мои колеги, които също са от квартала и много други хора, които по някакъв начин са свързани с него, искахме да върнем обратно това, което Люлин ни е дал като едно прекрасно детство, като едно спокойствие и смятаме, че Люлин има какво да покаже. Надявам се да успеем да го направим", отбеляза той.
Топалов заяви, че с негови съмишленици са създали групата "Културна карта на Люлин", като по-късно тя е прераснала в страницата "Историческа работилница Люлин". Целта е да се организират различни културни събития в квартала, тъй като по думите на Топалов се усеща такава липса. Първото от тези събития е фотографската изложба, на която ще могат да се видят 15 снимки на 15 обекта от културната карта на квартала.
"Нашият интерес не се ограничава само до това, което намираме в интернет. Напротив, ровим се в архивите, в библиотеките, разговаряме със старите жители на квартала... Искаме да намерим истината за да може този квартал, в който ние живеем и кварталът, който ние обичаме да се сдобие с едно ново самочувствие на квартал, който има 50 годишна история", заяви Топалов.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Коментатор във "Форум" днес беше социологът Елена Дариева. Заедно с водещия Константин Лавсов, част от темите, които дискутираха, бяха: - Общинската избирателна комисия отстрани кмета на район "Слатина" Георги Илиев. След местните избори това е третият отстранен от ОИК районен кмет след Георги Кузмов ("Оборище") и Ясен Русев (район..
“Писателница” е инициатива, която се занимава с популяризиране на творческото писане сред младите хора. Инициативата дава възможност на хора с интерес към творческото писане да проявяват своите заложби. “Винаги съм се интересувала от творческо писане. Още от дете. Търсила съм за себе си възможност да изразя този свой талант, да практикувам този свой..
Държавният бюджет за 2025 г. предизвика бурни дебати сред политиците. Той е същият, какъвто беше предложен и от служебния кабинет, с "козметични разлики“, коментира пред Радио София икономистът Георги Вулджев от Клуб за икономика и политика. "Пак са предложени много сериозни увеличения на заплати в публичния сектор, особено в сферата на..
Бандата Ogi 23 празнуват 20 години на сцена. “Ogi 23 на 20 години, означава, че и аз съм остарял. Странно е. Не помня, кога е бил първият концерт. Някъде по морето е бил”, казва Христо Донев - Ричи , който е новият саксофонист на групата и който още като тийнейджър ги слуша. Първата песен на групата се казва “Размисли и страсти”, а в..
Конференция на тема “Хората с увреждания и развитието на новите технологии – възможности, рискове и перспективи“ се проведе днес в София, организирана от Глобалното движение за хора с увреждания. Специален гост на събитието беше председателят на Европейския икономически социален комитет Шеймъс Боланд. Как технологиите променят живота на..
На 1 и 2 март в единствения град-музей в България - гр. Копривщица, ще се проведе мини фестивалът “Зимна приказка в Копривщица” . “Фестивалът трябваше да се проведе през декември, около Коледните празници, но поради забавяне на финансирането му, се отлага за началото на март”, разказва Стоян Павлов - председател на Народно читалище “Хаджи Ненчо..
Има сигнали за нов световен ред и пренареждане след провелата се конференция по сигурността в Мюнхен и изказванията на вицепрезидента на САЩ Джей Ди Ванс, който в речта си показа ясно, че Америка на Тръмп се отвръща от Европа. Темата коментира пред Радио София Пламен Димитров от Българското геополитическо дружество. "Ако преди 20 януари,..