Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Константин и Елена от Радио София: за тях няма работно време

3
Елена Пъневска (вляво)
Снимка: радио София

В деня на Св.Св. Константин и Елена ви срещаме с нашите колеги с тези имена. Но не само с тях, останете до края и ще видите, а и чуете:

Елена Пъневска:

"От 18 годишна започвам да се занимавам с радио. Но ме беше страх да говоря пред хора. Наистина радиото е магия, един път влезеш ли в него, много трудно можеш да се разделиш. Имам възможност да развивам теми, които остават на заден план в информационния поток. Има страст в това, което правим. За нас няма работно време, нещата се случват на момента.

Каним смислени хора. В момента радиото трябва да се намира в уеб-пространството. Това, което правим и никой не прави е, да обръщаме внимание на локалните проблеми в рубриката "Вашият квартал е нашата кауза". Искаме да сме разпознаваемото радио за хората.

За момента острите въпроси не ме плашат, аз съм откровена особено с хората на работно ниво.- трябва да си честен както с другите, така и със себе си. Имаш около себе си хора с повече опит и трябва да се вслушаш в тях. Важното е да развиваме критичното мислене у слушателя."

Константин Лавсов:

"От половин година можете и да ни виждате - максимално вкарваме видео, разхождаме се всяка седмица в различен квартал, показваме проблема буквално пред районния кмет, вместо да го говорим в комфорта на неговия кабинет..

Леко полека станах радиодете, научих много неща още преди да започна да работя, но има още на какво да се уча. Трудното е да накараш някого да те слуша. Длъжен си във всяко едно изречение да накараш тези, които те слушат, да не отидат на друга станция.

Аз задавам острите въпроси. Имал съм събеседници, които са ми отказвали да гостуват втори път. Един от хората, които престанахме да каним е столичния кмет, неведнъж сме получавали отказ."

А в края на предаването, за малко сме и с Димитър Ганев, който освен редатор на предаването е и автор на новия подкаст "Туристът"::

"Не съм пътувал толкова из България и БНР ми даде един ритник да тръгна. Но разхождайки се из Белоградчик, една жена ни видя, че сме пред ресторант, който е затворен и ни покани на супа с картофи.

Случайно срещнах приятели германци на крепостта – казаха, че със сигурно ще препоръчат мястото на всички, въпреки пътищата.

Дяволският манастир е малко преди с.Долен, с изображения на Страшния съд. Може да се видят всичките ни подкасти. Сега ще ви разходим из мелнишко, Дяволският ще излезе в началото на юни."

Така е - не сме светци и нищо дяволско не ни е чуждо, честито на всички!

По публикацията работи: Людмил Фотев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

"Форум", 31.01.25: ИИ и следващата технологична революция

В петък водещият Лъчезар Христов и гостите тази седмица  Георги Захариев – основател на Finance Academy, и  Алексей Пампоров - социолог от Института по философия и социология при БАН,  обобщиха всички теми от седмицата и коментираха в добавка: Държавната администрация и това какво се очаква от тях - бюджет, ефективност; Презастрояването в София..

публикувано на 31.01.25 в 18:35

В очакване на нов конкурс за главен архитект на София

Конкурсът за нов главен архитект на София се обещава от август месец. Най-притеснителното е, че има една тенденция за обезличаване на професионалната позиция на главния архитект с лозунги за това, че трябва да има намаляване на презастрояването, да се направят сложни процедури и да се спрат или силно да се намалят издаваните разрешения за строеж,..

публикувано на 31.01.25 в 17:03
Наградената състезателка по художествена гимнастика Красимира Димитрова с Йорданка Благоева

Отличиха младите спортисти в Община Елин Пелин

За седма поредна година  Община Елин Пелин  организира събитието "Спортист на годината“. Бяха излъчени победители в три официални категории -  “Индивидуални постижения“ ,“Отборен спорт“ и “Спортист – любимец на Община Елин Пелин“. Златото в категория за индивидуални постижения грабна състезателката по художествена гимнастика Красимира Димитрова...

публикувано на 31.01.25 в 16:46
Проф. Асен Дудов

Няма генетичен тест, който да покаже, че може да се развие някаква форма на рак

На 4 февруари ще отбележим Световния ден за борба с рака. През 2024 г. оценки на Световната здравна организация показаха, че през 2050 г. броят на диагностицираните случаи на рак в световен мащаб ще се увеличи с до 77% в сравнение с диагностицираните през 2022 г.  По този повод през днешния ден се проведе и дискусия “Иновативни терапии и..

публикувано на 31.01.25 в 16:35
Константин Ковачев и Кубрат Аргилашки

"Спални места" и "Ковачев Live Band" със съвместен концерт на 1 февруари

На 1 февруари, в столичен клуб, бандата "Спални места“ ще изнесе съвместен концерт с "Ковачев Live Band“, на който ще звучи много рок музика. Това е първият концерт за група "Спални места“ за 2025 г., каза пред Радио София Кубрат Аргилашки. "Имаме си и нов басист. С него пишем и нови песни, по нов албум. Решили сме тази година да е ни е..

публикувано на 31.01.25 в 15:53
Георги Иванов - писател, сценарист, драматург

"Бу и Фу и странното нещо на дървото" - за бухалите и децата без умаления, но с умиление

Писател, радиоводещ и сценарист на филми, сериали и театрални постановки, отскоро автор и на книги за деца, преди всичко баща и едно е ясно – харесва му да разнищва отношенията между деца и родители, децата и света около тях. Това е описанието в първата му детска книга "Бу и Фу и странното нещо на дървото“. История, в която става въпрос за..

публикувано на 31.01.25 в 15:22
Отломки от разбилия се самолет

Недостатъчно служители в контролната кула преди авиокатастрофата над Вашингтон

Според правителствен доклад за обстоятелствата около катастрофата, цитиран от “Вашингтон Пост” и “Ню Йорк Таймс”, контролната кула е била с по-малко хора. Имало един човек трафик-контрол, който е работил с хеликоптери и самолети, работа, която обикновено се върши от двама служителя. В заключението на доклада се посочва, че броят на служителите не е бил..

публикувано на 31.01.25 в 15:08