Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Промени в движението в центъра на София по повод 24 май

Снимка: БГНЕС

Честванията по повод 24 май променят движението в центъра на София.

Заради празничното шествие в столицата се налага ограничение на престоя и паркирането. От 8 сутринта до 11 часа се забранява и движението по част от централните улици, сред които „Цар Освободител“ и „Княз Александър Първи“.

Забраняват се престоят и паркирането на пътни превозни средства до приключване на мероприятието на 24.05.2022 г. на:

- на ул. "Оборище" между ул. "Кракра" и бул. "Васил Левски" от страната на Националната библиотека, с изключение на автомобилите на участващите в събитието и на снимачните екипи, отразяващи мероприятието;.

- на ул. "Шипка" между ул. "Кракра" и бул. "Васил Левски" от страната на Националната библиотека;

- на паркинга зад Националната библиотека .

От 07.00 часа до приключване на мероприятието на 24.05.2022 г. на паркинга на пл.

"Княз Александър І"

Забранява се влизането в двете посоки на пътни превозни средства, както следва:

От 08.00 до 11.00 часа на 24.05.2022 г. по:

- бул. "Цар Освободител" между бул. "В. Левски" и пл. "Независимост";

- ул. "Аксаков" между ул. "Г. Бенковски" и ул. "Дякон Игнатий";

- ул. "Г. Бенковски" между ул. "Аксаков" и бул. "Цар Освободител";

- ул. "Леге" между ул. "Съборна" и пл. "Атанас Буров";

- ул. "Дякон Игнатий" между ул. "Аксаков" и бул. "Цар Освободител";

- ул. "15 ноември" между бул. "Цар Освободител" и пл. "Св. Ал. Невски";

- ул. "Кн. Александър І" между ул. "Съборна" и пл. "Кн. Александър І".

От 09.00 до 10.30 часа на 24.05.2022 г., с изключение на колите на масов градски транспорт, по:

- бул. "Васил Левски" между бул. "Цар Освободител" и бул. "Янко Сакъзов".

- ул. "Оборище" между ул. "Кракра" и пл. "Св. Ал. Невски";

- ул. "Шипка" между бул. "Васил Левски" и ул. "Кракра".

От 10.30 до 12.00 часа на 24.05.2022 г., включително и колите на масов градски транспорт, по:

- бул. "Васил Левски" между бул. "Цар Освободител" и ул. "Оборище";

- бул. "Васил Левски" между ул. "Оборище" и бул. "Янко Сакъзов", с изключение на тролейбусите;

- ул. "Оборище" между ул. "Кракра" и пл. "Св. Ал. Невски", с изключение на тролейбусите;

- ул. "Шипка" между бул. "Васил Левски" и ул. "Кракра".

Променят се частично маршрутите на автобусни линии номера 9 и 280, както следва:

- автобусна линия № 9 (в посока ул. " Ген. Гурко") от бул. "Евлоги и Христо Георгиеви" обратен завой на Национален стадион "Васил Левски", бул. "Евлоги и Христо Георгиеви" и по маршрута си.

Автобусите ще спират на всички съществуващи автобусни спирки в променения участък на маршрута;

- автобусна линия № 280 (в посока СУ "Св. Климент Охридски"): от бул. "Цариградско шосе" наляво по бул. "Евлоги и Христо Георгиеви", надясно по ул. "Ген Гурко", надясно по бул. "Васил Левски", надясно по бул. "Цар Освободител" и по бул. "Цариградско шосе" по маршрута;

Автобусите ще спират на всички съществуващи автобусни и тролейбусни спирки в променения участък на маршрута.

Променят се частично маршрутите на тролейбусни линии номера 1, 2, 3, 4, 8 и 11, както следва:

- тролейбусни линии номера 1, 2 и 8: от Пета градска болница/ж.к. Бъкстон/ж.к. Гоце Делчев по маршрутите до кръстовище бул. "Васил Левски" – бул. "Цар Освободител", надясно по бул. "Цар Освободител", надясно по бул. "Евлоги и Христо Георгиеви", надясно по ул. "Ген. Гурко", наляво по бул. "Васил Левски" и по маршрутите;

- тролейбусни линии номера 3, 4 и 11: от УМБАЛ Св. Анна/ж.к. Дружба 1/2 по маршрутите до кръстовище бул. "Цариградско шосе" - "бул. Цар Освободител" - "бул. Евлоги и Христо Георгиеви", наляво по "бул. Евлоги и Христо Георгиеви", надясно по ул. "Ген. Гурко", надясно по бул. "Васил Левски", надясно по бул. "Цар Освободител" и по маршрутите;

- тролейбусите от линии номера 1, 2, 3 и 4, преминали към ж.к. Левски Г и ж.к. Хаджи Димитър преди затваряне на участъка, ще се движат по маршрут: от ж.к. "Левски Г" и ж.к. "Хаджи Димитър" по маршрутите си до кръстовище ул. "Оборище" - бул. "Васил Левски", надясно по бул. "Васил Левски", надясно по бул. "Княз Александър Дондуков" и по маршрутите;

- тролейбусите от линии номера 8 и 11, преминали в участъка между площад "Васил Левски" и площад "Сточна гара" преди затварянето, изчакват на площад "Сточна гара".

Тролейбусите от линии номера 1, 2, 3, 4, 8 и 11:

- ще спират на всички съществуващи тролейбусни спирки в променените участъци на маршрутите

По публикацията работи: Полина Начева

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Столичната община предлага романтика в читалня или в ретро трамвай

Изненадващи празници на ключови локации в столицата предприема общинското предприятие "Туризъм" (Visit Sofia), за да даде възможност на младите жители и гости да я усетят по нов начин, съобщиха от Столичната община.  Първото от събитията е свързано с 14 февруари - празника на любовта и виното . От Visit Sofia предлагат на три двойки да..

публикувано на 12.02.25 в 16:24

Девет столични квартала без парно и топла вода

Нова голяма авария ще остави утре без парно и топла вода жителите на девет столични квартала. От "Топлофикация София" съобщиха, че има повреда на магистрален топлопровод на булевард "Цветан Лазаров" в близост до кръстовището с булевард "Христофор Колумб". Засегнати са живеещите в кварталите "Христо Смирненски", "Гео Милев", "Яворов",..

публикувано на 12.02.25 в 12:26
Снимката е илюстративна

По-малко автобуси ще пътуват по линията София - Кюстендил

По-малко автобуси ще пътуват по линията София - Кюстендил и обратно поради драстично намалелия брой на пътниците зимата. От 15 февруари до 1 май се намаляват курсовете в почивните дни – събота и неделя. За тези дни вместо 7 курса ще се изпълняват четири, съобщиха от Община Кюстендил. Обследване показало, че през почивните дни някои от..

публикувано на 12.02.25 в 10:19

Националният политехнически музей се включва към Седмицата на брака

Националният политехнически музей ще се включи в 14-ото издание на Седмицата на брака. Инициативата се провежда ежегодно в повече от 30 страни по света и има за цел да обедини обществените усилия за насърчаване на брака и традиционните семейни ценности и да помогне на двойките по пътя им към изграждане на успешен брак. Събитието ще се състои на 15..

публикувано на 12.02.25 в 08:06

Два дни обсъждат присъствието на Кафка и Бекет в последните театрални сезони

На 12 и 13 февруари в Американския център на Столичната библиотека ще се проведе форумът "Франц Кафка, Самюъл Бекет и българският театър през последните няколко сезона". Той е посветен на знаменити годишнини на споменатите две важни фигури за развитието на театралния език и на театралната култура в световен мащаб, както и на техния отзвук на..

публикувано на 11.02.25 в 15:59
Тунел

Спират движението през тунела "Топли дол"

Тази нощ за 4 часа ще бъде ограничено движението в двете посоки от 30-ти до 47-ми км на автомагистрала „Хемус". Мярката ще е в сила от 0.00 ч. до 4.00 ч. на 12 февруари, съобщават от Агенция „Пътна инфраструктура“. Промяната в организацията на движението е за обособяването на напречни връзки между двете тръби на тунел „Топли дол" при ремонта на..

публикувано на 11.02.25 в 13:03

Безплатни изследвания за ХИВ, хепатит С и сифилис в Перник

От 13 до 17 февруари в Перник ще се проведат изследвания на терен с бързи тестове за ХИВ, хепатит В и С и сифилис. Инициативата е на РЗИ и е в рамките на провеждащата се информационна кампания по повод Деня на влюбените, която е под мотото "Предай нататък - любовта, не вируса”. Кампанията е част от втория етап на Националната АНТИСПИН кампания...

публикувано на 11.02.25 в 11:13