Носителка на приза е "Мисис България Интернешънъл 2022" – Манита Вартан. Тя впечатлява с благотворителните каузи, които организира и с редицата конкурси за красота, които печели.
Една от отличените дами е Звезделина Лютфи, която е медицински специалист и подпомага хиляди пациенти за лечение в чужбина. Тя е и сред финалистите за златните статуетки на международния женски форум Women Leaders Awards 2023. Г-жа Лютфи и нейният екип са отдадени на търсенето на иновативни решения и непрестанни проучвания на най-висококачествените и високотехнологични медицински услуги в света:
„Тази мисия е много лична, защото аз самата съм се лекувала в чужбина. Работим във всички направления на медицината, развитието й дава шанс на все повече пациенти да се лекуват. Има повече възможности и от апаратурна гледна точка и от гледна точка на лечение, особено и за онкологични заболявания. Медицината се справя вече много успешно с рака на гърдата, на простата, на черния дроб. Също и рака на кожата, вече има много имунотерапии и много умни и иновативни лекарства.“
Призът Мисис Бизнес получи и Мадлен Владимирова – официален представител на България за козметика, която използва изцяло природни продукти. Освен това, Мадлен работи и по своя фондация, която има за цел да разпространява фолклора сред учениците, да създава песни за незнайни исторически личности:
„Смятам, че във всеки един от нас се крие коренът и ни говори ДНК кода. Българското ни въодушевява. Искаме да откриваме и нови таланти и да възобновим така наречените седенки, но в модерен вид, защото това е дейност, която е давала знания, опитност, умения.“
Сред отличените е и Сияна Камова, която развива собствена ивент агенция и успешно съчетава работата като брокер с работата в шоу бизнеса:
„Може би още не съм усетила истинската тежест на короната. Възхищавам се на българската жена, защото сме все по- самостоятелни, можещи и трудолюбиви.“
Повече чуйте в звуковите файлове.
Снимки: Ангелина Грозева; Десислава Цветанова
През днешния ден преди обяд по-значителна облачност ще има над източните райони, като превалявания все още ще има в Североизточна България. В останалата част от страната ще бъде слънчево, съобщават синоптиците от Националния институт по метеорология и хидрология. След обяд главно над планинските райони ще се развие купеста облачност и на отделни..
На територията на Столичната община съществува изградена мрежа от 188 читалища, по данни на публичния регистър на народните читалища. Те разполагат с материална база, но в по-голямата си част сградният фонд е остарял и се нуждае от по-голям обем инвестиции за отстраняване на възникнали във времето проблеми, прилагане на мерки за енергийна..
Остава малко повече от седмица до крайния срок за включване в петиция, с която граждани от ЕС целят да бъдат променени регламенти, засягащи именно правата им на потребители. В момента кампанията има над 1,4 млн. подписа, което е повече е необходимото, но въпреки това битката не е приключила. Инициативата “Спрете унищожаването на игрите“ се опитва..
Лилия Илиева е магистър по Българска филология и журналистика, преводач на интересни книги и самата тя автор на книгата “Заведи ме в теб“ , която представи при гостуването си в предаването “Добър вечер, София“. "Поводът, по който ми хрумна да събера 33 интервюта с известни български мъже, беше един мой разговор с френския писател..
Пет години след 2020 г. се вижда събуждащата се протестна енергия, която обаче не е толкова разгъната както преди пет години. Това се случва на фона на управление, което дойде след поредица от служебни правителства, но също е съмнително колко е стабилно. “Само за тези, които не познават механизмите и скритите капани на управлението, е изненада, че..
Администрацията на кмета Васил Терзиев иска от Столичния общински съвет да одобри проект за изменение на подробен устройствен план (ПУП), който отключва довършването на бул. “Тодор Каблешков“ и е ключов участък от Третия градски ринг на София, съобщават от пресцентъра на Столичната община. “Ако Общинският съвет вземе решение и подкрепи нашето..
Изключително археологическо откритие беше направено в крепостта Кокалянски Урвич край София – триъгълна каменна кула, датирана от края на II век. Разкритието е на младите археолози д-р Филип Петрунов и Виолина Кирякова в последните дни от археологическите проучвания, финансирани от Столичната община по програма "Култура". Откритието..