По традиция в началото на лятната ваканция Националния военноисторически музей (НВИМ) организира голям детски празник с многобройни атракции.
На 10 юни (събота) от 10.00 до 17.00 часа - с вход свободен и многобройни атракции и игри, на територията на Музея ще се проведе Ден на бащата, посветен на специалната връзка между таткото и детето.
Програмиране на роботи, рисуване върху вода, симулатор на състезателен автомобил, уред за канадска борба, снимки с любими анимационни герои, много спортни игри, дженга, впечатляващи химически експерименти, обработване на метал, VR разходка, магията на дървото и игри с награди са само част от забавленията за малчуганите и техните родители в този ден.
„За първи път на събитието ще осъществим мечтата на всяко дете да влезе в ролята на смел пожарникар и да се качи в истински пожарен автомобил. Тези, за които професията „войник“ е любопитна, ще имат възможността да влязат в съвременни военни машини, предоставени от Българската армия. В атракцията „Експонатите оживяват“, която ще се реализира при подходящи метеорологични условия, всички желаещи ще могат да разгледат отвътре кабините на едни от най-атрактивните машини от външната експозиция на музея – вертолет Ми-8, ракетен комплекс 2К 52 Фрог „Луна-М“ и подвижен радиовисотомер „Вершина“, съобщиха от НВИМ за БНР-Радио София.
Малчуганите и татковците ще могат да седнат зад волана на едни от най-модерните автомобили, да се качат на багер, да покарат колело или тротинетка. Ще бъдат предизвикани да решат военна кръстословица, а първите 300 ще получат като награда електрическа количка.
Лятната читалня ще посрещне малки и големи с увлекателни четива, интригуващи истории и книжки за оцветяване, а в обособен ТВ кът ще гледат любими детски филми. Любителите на природата ще изживеят вълнуващи емоции в скаутски лагер, а най-артистичните ще могат да се включат и в интерактивен детски театър в 11 часа.
Тази нощ ще бъде ясно и почти тихо. Минималните температури ще са главно между 7° и 12°, в София - около 8°. В събота времето ще бъде предимно слънчево. След обяд ще се развива купеста облачност, но вероятността за валежи е малка. Вятърът ще е слаб, ще се ориентира от юг-югоизток. Максималните температури ще са между 23° и 28°, в София -..
Главният архитект на София арх. Богдана Панайотова кани днес съсловните организации Камара на архитектите в България (КАБ), Съюз на архитектите в България (САБ), Камарата на инженерите в инвестиционното проектиране (КИИП) и Българска асоциация на архитектите и инженерите консултанти (БААИК) за обсъждане на противоречивите практики, свързани с..
Според последния доклад за свободата на словото на "Репортери без граници" - България е класирана на 70 място. Тя остава на дъното в рамките на ЕС, където след нея се нареждат единствено Кипър и Гърция. Свободата на медиите е нестабилна. Малкото независими медии в България са под натиск, пише в доклада на организацията. Миналата..
Зрелищна среднощна катастрофа в София – шофьор се е ударил с колата си в оградителни колчета на булевард "Черни връх". За инцидента съобщиха очевидци във Facebook групата "Катастрофи в София". От МВР съобщиха, че инцидентът е станал около 4 часа тази сутрин. Зад волана на автомобила е бил 51-годишен мъж. Той е отказал тест за..
През днешния ден от 10.00 ч. до 20.00 ч. и на 3 май, от 8.00 ч. до 16.00 ч. в тунелите “Топли дол“ и “Правешки ханове“ ще се ограничи движението на тежкотоварните камиони над 12 т в посока Варна и те ще бъдат пренасочени по обходни маршрути, съобщават от АПИ. В участъка при тунел “Правешки ханове“ тежкотоварните автомобили ще се пренасочват от пътен..
Стоян Михалев ще депозира на 2 май оставката си като зам.-кмет на столичния район “Оборище“. Това съобщи самият той в профила си във фейсбук. “Според собствените ми разбирания, това е най-естественото и логично нещо, което човек следва да направи, когато се окаже въвлечен в подобно положение, каза Михалев. Използвам думата „въвлечен“ съзнателно,..
Предстои строителството на нови паркинги и внасяне на доклад за промени в зоната за платено паркиране, обяви столичният кмет Васил Терзиев, цитиран от БГНЕС. Едно от предложенията е за въвеждане на “червена зона”, чиято цена да е 5 лева на час, обясни кметът и добави, че твърдо застава зад промените. „Ще видим за какво може да се постигне политическо..