"За това издание сме подготвили една много интересна селекция от участници, които са много на брой: около 80 участника. С цел да наблегнем именно на тях като фокус на събитието, както е било и в тези 10 години" - казва организаторката Вера Костова. Тя добавя, че този път ще се включат и нови занаятчии, както и такива, които не са взимали участие скоро и ще представят нови и много свежи летни колекции.
Срещата с автори, производители и представители на ръчно изработени бижута, аксесоари, чанти, домашен декор, козметика и етерични масла е основен акцент в събитието. Тази среща е полезна както за авторите, които успяват да реализират продажби и да видят своите клиенти, така и за посетителите на базара, които успяват да намерят уникални предмети за себе си или за подаръци и част от тях се вдъхновяват сами да започнат да творят. Именно по тази причина организаторите са подготвили и различни работилници за малки и големи. Много от участниците в изложението са започнали точно по този начин своето представяне пред публика.
"Започнахме в клуб в подлеза на НДК. Той ни е много любим. Там ни бяха първите събития, първите няколко години. Там интересното беше, че събитията бяха по-кратички - само по един ден и бяха на тъмно. Тъй като мястото няма естествена светлина ние осветявахме с лампи допълнително всеки един щанд. И по този начин нашата идея беше да влезеш в пещерата на Али Баба и да намериш своите съкровища", спомня си Вера Костова първите издания на "Базар на изкуствата и занаятите".
Повече за предстоящото лятно издание на изложението чуйте в звуковия файл.
С научна конференция днес бе отбелязана 120-годишнината на музейно дело в Етрополе. В нея специалисти, историци, университетски учени изнесоха интересни доклади и презентации, свързани с миналото на този край, присъствието на града в османски документи, образованието и архитектурното и културно-историческо наследство, разказа пред..
Тазседмичните участници във "Форум" се спряха и дискутираха по горещата новина Шенген вдига бариерите и пред българи и румънци. За къде пътуваме? Какви са пътищата ни до съседните страни? Колко десетилетия ще строим магистрали? както и по не по-малко важните теми: Какво правим през/със свободното време на децата ? Защо (освен..
На 15 декември, от 12.00 часа, в залата на Националната музикална академия "Проф. Панчо Владигеров" ще се състои концерт-матине на Панчо Владигеров-внук и Kalki's family. Коцето Калки и съпругата му, пианистката Мартина Табакова, гостуваха в "Радиокафе“, за да споделят за проектите си. "Тази година беше доста наситена със събития, посветени на..
През 2024 г. онлайн търговията у нас бележи ръст от 20% и надхвърля 2,3 милиарда евро . За период от 4 години - от 2020 до 2023-та, обемът на пазара е удвоен . В кампанията "Черен петък" през ноември са извършени покупки за 500 млн. лв . Триста милиона от тях са платени само за три дни (15-17 ноември). Това съобщи пред БНР-Радио..
Дни преди Коледно-новогодишните празници, от община Челопеч са зарадваха на своеобразен подарък - чисто нов електромобил по проект на Националния доверителен еко фонд. Електрическия автомобил ще се използва за следните дейности: Разнасяне на храни, материали и извършване на услуги за хора в затруднено материално положение;..
Велосипедна работната група е създадена към Транспортната комисия в Столичния общински съвет през изминалото лято. Тя играе координационна роля между различните дирекции в Столичната община и велосипедната общност, каза пред Радио София Радостина Петрова - експерт към Транспортната комисия. "Говорим си за проектната готовност на нещата, които..
Ски легендите Михаел Валхофер и Марк Жирардели идват за откриването на сезона в Банско на 14 декември , съобщи пред БНР-Радио София Иван Обрейков – маркетинг директор на концесионера на ски зоната в курорта. В програмата тази събота е предвиден и концерт на Дара. Хубавата снежна покривка отвори ски зоната още в началото на декември...