"Проектът е много сериозно партньорство с други пет организации, с които успяхме да създадем няколко продукта. Истината е, че те са по-скоро насочени към професионалистите, които работят с младите хора, а не толкова директно към младите хора, въпреки, че има и за тях. По-скоро за да подпомогнем учители, младежки работници, социални работници, образователни медиатори, всички професионалисти, които се грижат за създаването на възможности за младите хора, обхващането им и в онлайн пространството да е по-ефективно, по-смислено и по-полезно. Проектът включва няколко теми, като например за дигиталното включване, дигиталната безопасност, за благосъстоянието на младите хора в интернет и всъщност дава решения за това, как по най-ефективния начин да се работи с младите хора", отбеляза Вучкова.
По думите й по отношение на дигиталната безопасност има много неподозирани капани, за които за съжаление никой не говори на младежите. Кибер тормозът също е сериозен проблем, но в България не му се обръща достатъчно внимание.
"В рамките на проекта направихме едно проучване на европейско ниво, в което беше много ясно посочено, че по време на пандемията, а дори и след нея младите хора също имат предизвикателства по отношение на това, че тяхното преживяване в интернет го определят не винаги като много смислено. Знаят го, но не могат да контролират това поведение. Също така прекалено многото прекарани часове онлайн влияят негативно на здравето им", отбеляза Вучкова.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
Радиокафе днес се излъчва от величествения Костенски водопад . Йордан Ангелов , кмет на Община Костенец е пръв наш гост и първите му думи са за проектите, по които работи общината, без да се забравят разбира се, и предизвикателствата и решенията: "Водят ме в Копривщица, Панагюрище, рецитирам за да обича и пази България" (Петър). "Четяхме..
Разходката по ул. Георги С. Раковски започва от най-високото ѝ място, с паметника на Вазов и витошката морена, от която да гледа към любимата си планина. Наблизо е Палатата Св.София, дело на арх.Парашкеванов (1929). Там е пл.Николай Гяуров, кръстен по инициатива на Гена Димитрова, която също живее наблизо. Следва историята на Военния клуб - коя всъщност..
Веселина Узунова от ИИИ-БАН за Аспарух Лешников: "Басът на групата Роберт Биберти е завиждал и на Аспарух Лешников, и на евреите в групата. Омразата по онова време се е ширила, дори и между членовете на групата. Аспарух Лешников става плячка на Биберти. След 9 септември 1944 на Лешников не е разрешено да напусне България. Писмата му доказват..
Борис Руменов, чиито псевдоним Борю Зевзека е измислен от проф. Иван Шишманов, е легендарна фигура сред софийските интелектуалци и бохеми през първите десетилетия на ХХ век. Името му е нарицателно, и също както за проф. Александър Балабанов, за него се разказват комични и куриозни случки. Хуморът му е свеж, заразителен и незлоблив, автор е на 15..
Шри – Шри Рави Шанкар гостува отново в България – Константин Драгов и Сана Драгова: "Той е основателят на фондация "Изкуството да живееш", тя е в над 180 държави. Учителят ще има лекция с възможност за въпроси и отговори и най-вече, ще има медитация в залата (НДК - зала 1). Ще е като на концерт. Заедно ще преминем отвъд хаоса. Блаженството е..
Филмът „Гунди“ влиза в британската разпространителска мрежа – режисьорът Димитър Димитров с подробностите: "Много е важно, че филмът продължава като част от програмата на британските кина от веригата "Одеон". Тя е достъпна в сайта им и те са си направили сметка, че не само българи ще го гледат. Като студент там не съм си и мечтал, че някой ден мой..
Голямата маса: Градски дворове – Божидар Емануилов, зам.-кмет на "Оборище": "Има най-различни работилници за деца и възрастни в един от дворовете, гаражна разпродажба в друг, жива музика. Градските дворове е изчезваща среда, тези, които сме израснали в центъра ги помним. Те са мост между поколенията. Има и хора, които негодуват заради ограничения..