"Проектът е много сериозно партньорство с други пет организации, с които успяхме да създадем няколко продукта. Истината е, че те са по-скоро насочени към професионалистите, които работят с младите хора, а не толкова директно към младите хора, въпреки, че има и за тях. По-скоро за да подпомогнем учители, младежки работници, социални работници, образователни медиатори, всички професионалисти, които се грижат за създаването на възможности за младите хора, обхващането им и в онлайн пространството да е по-ефективно, по-смислено и по-полезно. Проектът включва няколко теми, като например за дигиталното включване, дигиталната безопасност, за благосъстоянието на младите хора в интернет и всъщност дава решения за това, как по най-ефективния начин да се работи с младите хора", отбеляза Вучкова.
По думите й по отношение на дигиталната безопасност има много неподозирани капани, за които за съжаление никой не говори на младежите. Кибер тормозът също е сериозен проблем, но в България не му се обръща достатъчно внимание.
"В рамките на проекта направихме едно проучване на европейско ниво, в което беше много ясно посочено, че по време на пандемията, а дори и след нея младите хора също имат предизвикателства по отношение на това, че тяхното преживяване в интернет го определят не винаги като много смислено. Знаят го, но не могат да контролират това поведение. Също така прекалено многото прекарани часове онлайн влияят негативно на здравето им", отбеляза Вучкова.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
Актрисата Каталин Старейшинска за пиесата "Малки красиви неща" в Театро: "Пиесата е съставена от документални истории от една анонимна рубрика, поета в 2010 от нов човек под името "Шугар". Отговорите са доста откровени, свързани са с лични истории и това прави пиесата доста достъпна, всеки би се припознал с нещо в нея. Историите текат на принципа..
Стефан Драгостинов за предстоящия спектакъл по случай годишнината на Драгостин фолк национал: "Създали сме 11 диска с фолклорни песни и инструментална музика с безброй турнета по цял свят. Песните са свързани с фолклорните традиции на много региони освен шопския, една от тях е родопската Рофинка. Марияна Павлова, най-ниският глас в света си дойде от..
Кауза за бебе със злокачествено заболяване събира на благотворителен фестивал , представен ни от Мая Цанева от "Безопасни детски площадки": "Ще бъдем в отоплената тента пред стадион "Академик" и ще съберем лепта от хората, за да може бебето да порасне. Там ще има и детска площадка на закрито. Много красиви и вкусни неща, изработени от доброволци...
"Душата ми е стон" е темата на поредната беседа на Бохемска София с герои Яворов и Лора: Става дума за последната им вечер заедно - 29 ноември 1913. Какъв е поводът за приятелската сбирка, на която семейство Яворови пристигат първи и какво се случва в тази фатална вечер след поредната сцена на ревност - в звуковия файл.
Валентина Петкова разказва за гостуванията си при Емил Димитров и съпругата му Мариета Гьошева в къщата им в Княжево. За „опитомяването“ на режисьора Николай Волев от половинката му Доротея и аристократичния им дом на ул. Кракра. За скромното битие на Светослав Лучников и жена му Стефка, побрали споделения си живот в стая и кухня на ул. Янтра. За..
Записите са от Националната научна конференция “С перо и меч за свобода и независимост”, която се организира от Дирекция на музеите в град Копривщица, Институт за исторически изследвания при Българска академия на науките и Софийски университет “Св. Климент Охридски”: Започваме с професор Вера Бонева от Унибит и нейните тези, свързани с..
„О(б)твързан“ – премиера в Театър Възраждане – Тери Фишър, режисьор на спектакъла и част от трупата на театъра: "Изключително умна комедия с много прости средства. За героя не е лесно, той е над нещата, колебанията му го спират. Предизвикателство е да не се плузгаш по повърхността. Опитали сме се да уцелим театралния език, съчетание на танц и текст,..