219 кг марихуана задържаха митнически служители от отдел „Борба с наркотрафика“ в ТД Митница София при проверка на контейнер.
На 29 юни 2023 г. митническите служители селектират за проверка контейнер, представен за митническо оформяне в София. Контейнерът пътува от Канада през Гърция до получател – физическо лице, в София. По документи с него се превозват лични вещи и мебели, съобщиха от Агенция "Митници".
При щателната митническа проверка между описаните стоки, в дъното на контейнера, са намерени две кутии, съдържащи 16 сака. В саковете са установени 438 вакуумирани пакета с тревиста маса и съцветия, които при полеви наркотест реагират на марихуана. Общото количество открит наркотик е 219 кг с над 1 млн. лева стойност по цени за нуждите на съдопроизводството.
След оперативно-издирвателни действия е задържан получателят на вещите. Образувано е досъдебно производство по описа на ТД Митница София под ръководството и надзора на Софийската градска прокуратура. По случая на чл. 219, ал. 1 от НПК за квалифицирана контрабанда на наркотични вещества към наказателна отговорност е привлечен Я. С., на 43-години, български гражданин.
Спрямо обвиняемия е взета мярка за неотклонение парична гаранция в размер на 3000 лв. Работата по случая продължава за установяване на всички факти и обстоятелства в съответствие с изискванията на закона за обективно, всестранно и пълно разследване.

С двойно повече украса, светлини и специални пространства за празнични събития, София ще се потопи в магията на коледните и новогодишните празници. "Коледа е празник на споделеност, щедрост и добрина - време, в което обичта и добрите дела ни сближават. Именно затова с районите, бизнеса и гражданите обединяваме усилия, за да създадем повече..
Тази година в България са убити 23 жени - жертви на насилие. Данните оповестиха от фондация "Анимус" по повод Международния ден срещу насилието над жени и момичета. Фондацията, която работи за подкрепа на жертвите на насилие, организира в София конференция на тема "Гласът на жените, в подкрепа на Закона". "Работата на институциите..
ОДМВР – Перник стартира провеждането на поредица от учебно-тренировъчни занятия в училищна среда за повишаване готовността за действие при извънредни ситуации в учебните заведения. Занятията са част от ежегодната подготовка на служителите на МВР и училищния персонал и са насочени към усъвършенстване на координацията между институциите, както..
В деня, когато православната църква почита паметта на Св. Климент Охридски, Академичният съвет на Софийския университет, начело с ректора проф. Георги Вълчев, поднесе венец пред паметника на св. Климент Охридски, който се намира в непосредствена близост до Ректората на СУ, информира БГНЕС. На събитието присъстваха доц. Наталия Киселова, която е..
Ученици от Националната природо-математическа гимназия "Акад. Любомир Чакалов“ ще подкрепят организацията на Световното първенство за спортисти със синдром на Даун, което ще се проведе от 13 до 19 юни 2026 година в София. Те ще подпомагат логистиката, посрещането и ориентирането на международните делегации, ще оказват съдействие на публиката и ще..
Лидерът на "Изправи се.БГ" Мая Манолова внесе жалба в Административния съд София-град срещу наредбата за двойно увеличение на цените за платеното паркиране и разширяването на зоните в София. В жалбата са приложени подписите на над 3500 граждани срещу решението на Общината. Манолова каза, че планираното поскъпване от догодина няма финансова..
Месец ноември в Перник предлага богата програма от културни събития – изложби, концерти, театрални постановки, литературни вечери и чествания, както и традиционните "Ноемврийски музикални дни". А днес Регионалната библиотека "Светослав Минков" отбелязва своята 70-годишнина в Малкия салон на Двореца на културата от 17:00 ч. По време на тържеството..