Актрисата и певица Ралица Ковачева-Бежан кани да съпреживеем една великолепна Лятна джаз вечер днес, 4юли, в РЦСИ "Топлоцентрала" с концерт и представяне на видеоклипа към песента "Ето ме" от едноименния й албум.
„Винаги в живота и творчеството си съм се обръщала към лични ситуации, лични срещи – обмен с творци, с които пътят ни е срещнал и в този смисъл, един от авторите на страхотните стихотворения е мой близък приятел, познат, съратник, исках в общото звучене да има светлина. Така се получи тази прекрасна селекция“, сподели тя пред Радио София.
В концерта ще участват Калин Жечев – автор на аранжиментите и музикален директор на продукцията, джаз-музикантът Димитър Сираков, контрабасист и бас-китарист, определян от певицата като „лакмус за прецизност и точност“, Велин Иванов – „перлата“ на албума, изключително талантлив, млад акордеонист, наслада за ухото, неговите изпълнения създават специфичната атмосфера на целия албум, уверява Ралица Ковачева-Бежан и Стоил Иванов – ударни. Режисьор на видеоклипа на песента „Ето ме“ е Георги Гаврилов, а оператор Галина Василева – изключително интересни млади творци, категорична е Ралица Ковачева-Бежан.
Надявам се вечерта да е много приятна за всички, които решат да дойдат, каза още тя.
Чуйте повече от разговора в звуковия файл.
В цялата страна ще бъдат проведени ученически походи до интересни туристически забележителности и планински върхове. Походите са част от инициативата “България на върха” на Българския туристически съюз, а организатори освен БТС, са също туристически дружества и Регионалните управления за образование. Инициативата се породи през пролетта като част..
В четвъртък, в коментарното предаване "Форум" гост бе Светлин Тачев - политолог в агенция "Мяра“, който заедно с водещия на предаването Лъчезар Христов обсъди следните теми: Продължава кризата с боклука – среща между министър председателя Росен Желязков и столичния кмет Васил Терзиев; Политически сезон в условията на напрежение и протести;..
В Университета по архитектура, строителство и геодезия днес се провежда третото кариерно изложение под мотото “Студентите посрещат бизнеса“. Събитието събира близо 70 водещи фирми от строителния сектор, които представят стажантски програми и възможности за работа на студентите. “Идеята студентите да посрещат бизнеса се роди по моя инициатива преди..
В централната сграда на Българска академия на науките - БАН преди дни се проведе международната конференция “Умения за пазарите на труда в зеления и цифровия преход“, част от европейския изследователски проект SkiLMeeT, която събира 70 участници от 23 държави. Събитието постави във фокус ключови въпроси за бъдещето - как зелената и цифровата..
В предаването “Добър вечер, София“ актрисите Йоана Захариева и Деница Даверова разказаха за своя “Личен ефир“ , който ще представят пред широката публика тази вечер. “Това е моят личен ефир. През последните години влагам много усилия и енергия, и средства за срещи с психотерапията във всичките ѝ форми - групи за взаимопомощ, лични..
Създаването на комисия, която да се ангажира с привличане на международен концесионер на “Топлофикация - София“ предлагат от групата на “Синя София“ в Столичния общински съвет. Проблемите с общинското дружество могат да са следващото голямо изпитание за столицата след проблемите с отпадъците, изразиха притеснения от групата. Темата бе засегната и от..
С единодушна подкрепа бяха одобрени двата доклада, с които се разрешава на “Софекострой“ да увеличи капацитета си, за да може да поеме дейностите по почистване и сметоизвозване на районите “Люлин“ и “Красно село“. В единият се залага закупуване на техника в размер на 9 млн.лв., а другият позволява разширение на числеността на общинското предприятие. И..