Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Как "Престъпления на сърцето" вдъхновяват младия актьор Ахмед Юмер

Снимка: Радио София

Актьорът от трупата на Младежкия театър Ахмед Юмер бе гост в предаването "Добър вечер, София", за да разкаже за  постановката "Престъпления на сърцето", по Бет Хенли, в която той изпълнява ролята на младия адвокат Барнет Лойд. Разговорът е и за кино и изкуство като цяло.

"Пиесата "Престъпления на сърцето" не може да бъде определена като жанр, защото е изключително драматична и смешна едновременно", сподели актьорът. Той допълни, че пиесата вече се играе на Камерна сцена, което допълнително подчертава нейния сценичен чар, защото "тя е една много интимна пиеса". Режисьор е Стоян Радев.

Постановката, която е вариация на "Три сестри" на Чехов, не е лишена и от емоции. Прокрадва се любовна линия на която е силно наблегнато, участват и актрисите Ярослава Павлова, Ния Кръстева, Рая Пеева и Мила Люцканова, както и Кирил Недков и Веси Конакчийска.

"Всеки път представлението е много различно, основно аз си партнирам с тях и с всяка играя по различен начин, много е забавно и освен това, много се обичаме", споделя актьорът. Той допълва, че откакто играе в това представление, Младежкият театър му е станал много любим.

На 1 август 2023 г. всеки желаещ ще може да види представлението "Престъпления на сърцето" на Фестивалът на изкуствата "Аполония", а с откриването на новия театрален сезон отново и в афиша на Младежки театър "Николай Бинев".

Още интересни подробности чуйте от разговора на Крис Илиев и Деси Попова в звуковия файл.

По публикацията работи: Спаска Давранова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Проучване показва: Допуснали сме високо ниво на толерантност към насилието, дори над деца

Национално представително проучване за нагласите на българите към насилието над и сред деца е проведено по инициатива на Фондация "Лъчезар Цоцорков". Идната сряда – на 26 ноември, представители на организацията ще представят резултатите и така ще бъде поставено началото ва дългосрочна информационна кампания, посветена на преодоляването на..

публикувано на 21.11.25 в 15:39
Президентът на САЩ Доналд Тръмп

Тръмп нарече "предатели" американски законодатели, призоваващи военни да не изпълняват незаконни заповеди

Американският президент Доналд Тръмп нарече "предатели" законодатели, които казват на военните да не изпълняват незаконни заповеди. В постове с крайна риторика Тръмп каза, че тези законодатели демонстрират "противодържавно поведение". Става дума за законодатели-демократи, които призоваха военослужещи и разузнавачи да не се подчиняват на..

публикувано на 21.11.25 в 14:58
Пресиян Кузов

Актьорът Пресиян Кузов вече има първо отличие като режисьор

Пресиян Кузов е победител в конкурса за млади режисьори, който се провежда в рамките на режисьорска борса, част от Балканския театрален фестивал 2025. Комисия от уважавани експерти в лицето на проф. Пламен Марков, д-р Ина Божидарова и директорът на ДТ Благоевград, Маргарита Мачева, единодушно взе решение за реализация на проекта му,..

публикувано на 21.11.25 в 13:05

“Болница за плюшени мечета“ помага на децата да преодолеят страховете си

За тринадесета поредна година Асоциацията на студентите медици в България организира инициативата "Болница за плюшени мечета". Събитието ще се проведе през декември 2025 година в големите търговски центрове в София, Пловдив, Варна, Бургас, Стара Загора и Плевен, и е насочено към деца на възраст 2-9 години. Целта е да се покажат посещенията при..

публикувано на 21.11.25 в 10:18
Ваня Григорова

Първо трябва да се създадат условия, а след това да се налагат наказания

Къде отиват средствата от платеното паркиране в София и защо градът изостава в изграждането на паркинги - отговорите на тези въпроси дава общинският съветник Ваня Григорова пред БНР-Радио София. "Бях на протеста пред Столичната община и имаше доста хора. Не може да се твърди, че гражданите не се интересуват от въпроса. Това се вижда навсякъде...

публикувано на 21.11.25 в 09:28

Район "Подуяне" получава финансиране от СО за локален паркинг

"Район "Подуяне" получава финансиране от Столичната община за първия от няколко проектирани локални паркинга, които ще осигурят още 600 паркоместа в кварталите", съобщи районният кмет Кристиян Христов.   "Започваме реални дейности по облагородяване на пространствата, които споделих през вчерашния ден. Това е важна стъпка напред към по-уредена и..

публикувано на 21.11.25 в 08:32
„Въведение Богородично”, мозайка в църквата „Успение Богородично” близо до Дафни, Гърция

Православната църква отбелязва празника Въведение Богородично

На 21 ноември православна църква отбелязва големия християнски празник Въведение Богородично. На този ден се почита и християнското семейство и християнската младеж.  Празникът е един от дванадесетте големи християнски празници, които са фиксирани през годината. Празникът е еднакво почитан както от православни, така и от католици.  На този ден..

публикувано на 21.11.25 в 07:35