Почистване на надраскани обществени обекти, места, както и фасади на сгради извършват екипи съвместно със Столичния инспекторат. В момента се почистват надраскани повърхности на две места в центъра на града – на стената на парка на НДК откъм ул. “Фритьоф Нансен“, подлеза на НДК и фасадата на сграда на ул. “Оборище“ и бул. “Васил Левски“.
Изпълнява се почистване на повърхностите, поставяне на нова боя и импрегниране с цел защита.
Столичната община също има програма, по която периодично се отстраняват надписи със знаци на омразата.
През последните години екипите на Инспектората са почистили около 8000 кв. м надписи по огради на училища, църкви, подлези и др.
Общината чрез своята Програма „Култура“ подкрепя проекти за графити изкуство. Но е важно да бъде разграничен вандализмът от изкуството, затова се определят специални пространства за свободно арт изразяване.
Почистването на надраскани фасади ще бъде постепенно разширявано, за да бъдат обхванати още зони от територията на Столичната община.
За частни сгради ще се действа при подадени сигнали и след изричното искане от страна на живущите.Върховният административен съд в края на миналата седмица потвърди, че общественият интерес е водещ в казуса с бул. "Тодор Каблешков", съобщи столичният кмет Васил Терзиев. Булевардът е изграден на 95% и, свързан с бул. „Филип Кутев“, е част от стратегическия трети градски ринг. Строежът на булеварда беше открит в края на миналия..
Областният управител на София Стефан Арсов се срещна със Симеон Сакскобургготски, за да обсъдят конкретни стъпки за развитие на едно от най-емблематичните зелени пространства на столицата – парк "Врана", подобрения в инфраструктурата и нови обществени събития, инициативи за популяризиране на мястото като символ на модерна София, която съхранява и..
Трима души са пострадали леко при катастрофа в района на Владая. Сигналът за инцидента е получен в МВР малко след 13:00 часа. Движението в района е затруднено. На мястото има екипи на Полицията.
Стартира второто издание на инициативата "Мобилна приемна" на "Топлофикация – София“. Екипи на дружеството ще бъдат на разположение на гражданите в различни квартали на столицата, за да отговарят на въпроси и да съдействат пряко за решаването на конкретни казуси. На 13 и 14 септември експерти от "Топлофикация – София“ ще бъдат в Южния парк..
22-годишният Даниел Терзиев, който на 2 септември с действията си предизвика дерайлиране на трамвай по линия №22 на Столичния градски транспорт, остава за постоянно в ареста. При инцидента нямаше пострадали хора, но нанесени бяха материални щети, както на подлеза срещу Румънското посолство, така и на паркирали в района автомобили...
Районната администрация в "Изгрев" е започнала проверка по сигнал за незаконна сеч в терен на нейна територия. Това съобщиха за БНР от местната администрация. Отсичането на дърветата започна миналата седмица и досега реакция от местните власти нямаше въпреки сигнали на граждани, както и запитвания от страна на БНР. Граждани сигнализираха за..
Съдът ще разгледа искането за промяна в по-лека на мярката за неотклонение на 22-годишния Даниел Терзиев от София, който в ранните часове на 2 септември неправомерно задвижи трамвай и предизвика излизането му от релсите. При инцидента бяха нанесени сериозни щети върху превозното средство, подлез и паркирани в района коли, а Терзиев остана в ареста с..