Първият филм в програмата е на 15 септември (петък) от 15:30 часа. Той е класическа анимация, която е подходяща не само за деца, а и за всички членове на семейството. Ще бъде прожектирана в Детската градина в Трън - "Чутовното нашествие на мечките в Сицилия" на режисьора Лоренцо Матоти. Вторият филм, предвиден за 15 септември (петък), от 20:00 часа на площад "Владо Тричков" е уникалната документална история "Съдбата на скитника", чийто сценарист и режисьор е Ана Китанова.
"Съботната вечер, на 16 септември отново на площад "Владо Тричков" каним публиката в Трън на прожекция на последния филм на режисьорката Ана Петкова "Авантюристът". Този сюжет е документиране на историята на съдбата на българския дисидент Григор Симов, един от основателите на Дружеството за правата на човека у нас. Както става ясно, колекцията от филми, които сме подбрали е изключително разнообразна, много интересна. Не се повтарят теми, а по-скоро сме се опитали да ги насочим към публиката в различните населени места така, че да им бъде максимално атрактивно преживяването", каза Дамянова.
Тя отбеляза, че отзивите от публиката са положителни, като хората искат да видят ново българско и европейско кино. На 1 и 2 септември 2023 г. ще има прожекции в гр. Луковит. Входът е свободен.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
Събеседниците в коментарното предаване "Форум" тази седмица са: Владислав Панев - икономист и политик. Бивш съпредседател на Зелено движение и бивш член на председателския съвет на обединение Демократична България и Христо Радков - шеф на Българско обединение на шофьорите, бивш председател на Менса България. Те не само не избегнаха..
В централното фоайе на УМБАЛ "Царица Йоанна – ИСУЛ" днес бе тържествено открита паметна плоча на проф. д-р Драган Бобев – един от пионерите в детската онкохематология в България. Именно в тази болница професорът дълги години завеждаше Клиниката по детска хематология и онкохематология. Инициативата е на Столичната колегия на Българския..
Музикантът Йоана Лилова подготвя мини турне из различни градове в България. Преди малко повече от две години музикантката издава нов албум, който обаче не успява да промотира по желания начин, а вече има възможност за това. “Албумът е изпълнен с доста меланхолия, но пък последния ни концерт в Казанлък, когато свършихме с изпълнението премина в едно..
Паркът за мечки Белица отвори врати за новия сезон и от днес започват обиколките за посетители. Какво трябва да знаем, ако решим да посетим парка и как премина зимния сезон за мечките и за най-младото мече Рико - чуйте от разговора на Мария Илиева с ръководителя на съоръжението Никола Попкостадинов. "Дори и да сте идвали в парка, има..
Интересен музикантски, певчески и актьорски многообразен състав се крие за заглавието “Отново в джаза“ . За да разкажат повече , гостуваха в предаването “Радиокафе“ Станислава Ризова, която е автор на идеята, режисьор и автор на спектакъла, Кристиян Кръстев - актьор в тази пиеса и саксофонист, Михаил Тодоров - тромпетист, който участва в..
Музикантът Павел Златаров, концертмайстор на Софийската филхармония и първа цигулка в квартет “Филхармоника” ни кани на концерт на квартета утре. Концертът носи името “Френска феерия” и е посветен на 150 г от рождението на Морис Равел. В програмата, могат да бъдат чути струнни квартети от Камий Сен-Санс, Дариус Мийо и Морис Равел. “Когато..
Пред Народното събрание от 18 ч. ще се проведе четвъртият национален протест в рамките на последния месец, откакто излезе наяве ужасяващият случай с Габриела Сашова и Красимир Георгиев от Перник. Протестът, както и през предните три седмици, се организира спонтанно от граждани и организации, сред които "Невидими животни" и "Мечо и приятели"...