Започна ремонт на филиала на 117-о СУ “Св. св. Кирил и Методий” в кв. Сеславци, съобщиха от район „Кремиковци“.
Педстои реконструкция на покрива, саниране на сградата и частични вътрешни ремонти.
От районната администрация апелират гражданите да не преминават през двора на училището, за да не се възпрепятства работата на строителната фирма.
Седмото издание на международния поетичен фестивал "Софийските метафори” предстои на 13 и 14 септември. Той съчетава съвременна поезия, музика, визуални и сценични изкуства по начин, достъпен за широката публика. В програмата участват известни и авангардни български и чуждестранни автори – от добре познати имена с дългогодишен опит до млади,..
За десети пореден път в София ще се проведе КвАРТал фестивал . От 12 до 14 септември в карето от улици, между бул. "Мария Луиза", бул. "Сливница", бул. "Дондуков" и ул. "Раковски" галерии, работилници, книжарници, заведения и културни институции излизат на улицата, за да популяризират дейностите си. Програмата предлага също архитектурни, фотографски..
Върховният административен съд в края на миналата седмица потвърди, че общественият интерес е водещ в казуса с бул. "Тодор Каблешков", съобщи столичният кмет Васил Терзиев. Булевардът е изграден на 95% и, свързан с бул. „Филип Кутев“, е част от стратегическия трети градски ринг. Строежът на булеварда беше открит в края на миналия..
Областният управител на София Стефан Арсов се срещна със Симеон Сакскобургготски, за да обсъдят конкретни стъпки за развитие на едно от най-емблематичните зелени пространства на столицата – парк "Врана", подобрения в инфраструктурата и нови обществени събития, инициативи за популяризиране на мястото като символ на модерна София, която съхранява и..
Трима души са пострадали леко при катастрофа в района на Владая. Сигналът за инцидента е получен в МВР малко след 13:00 часа. Движението в района е затруднено. На мястото има екипи на Полицията.
Стартира второто издание на инициативата "Мобилна приемна" на "Топлофикация – София“. Екипи на дружеството ще бъдат на разположение на гражданите в различни квартали на столицата, за да отговарят на въпроси и да съдействат пряко за решаването на конкретни казуси. На 13 и 14 септември експерти от "Топлофикация – София“ ще бъдат в Южния парк..
22-годишният Даниел Терзиев, който на 2 септември с действията си предизвика дерайлиране на трамвай по линия №22 на Столичния градски транспорт, остава за постоянно в ареста. При инцидента нямаше пострадали хора, но нанесени бяха материални щети, както на подлеза срещу Румънското посолство, така и на паркирали в района автомобили...