Един от най-успешните и виртуозни акордеонисти у нас и зад граница Калоян Куманов ще зарадва публиката с концерт импровизации в компанията на Стоян Янкулов-Стунджи – ударни и перкусии, Юлиан Янев – пиано, кийборд, Владимир Владимиров – китара, Радослав Славчев-Riverman – бас и Мирослав Иванов – китара.
Това ще стане на 25 октомври от 19:00 ч. в Първо студио на БНР.
С очаквания от мнозина концерт "Акордеонни импресии" продължава проектът"Джаз в Първо студио" на БНР, отбелязват продуцентите.
Снимка: Христина Иванова
„Замислил съм го така, че да бъде интересно и вълнуващо. И така се очертава – дори само като се види кой още ще участва – изтъкна пред БНР-Радио София Калоян Куманов, преди да изреди партньорите си на сцената. – Лесно да ги избереш, не е лесно те да са свободни и да се съгласят. И съм им благодарен. Ще свирим Й. С. Бах, прогресив рок, Гери Мур, танго, класика и български фолклор - и всичко това с основен инструмент акордеон. Такива концерти се правят рядко.“
През ноември Куманов ще участва в Пловдивски фестивал на камерната музика. Поканен е след Нова година да се включи в проект и турне с оркестър за балканска и циганска музика. И при успешен концерт та 25-и, да замисли и осъществи и „Импресии-2“.
Чуйте разговора на Лили Големинова.
Макар през последните години училищата с природоматематически профил и езиково обучение да запазват челните позиции сред бъдещите осмокласници, тези за професионално обучение, стават все по-предпочитани. Това поясни пред БНР-Радио София Ваня Станчева , старши експерт по организация на средното образовани в Регионалното управление на..
Инициативата "Голямата маса“ се завръща с поредно издание. Тази събота (19 юли), съседи и приятели от столичния район "Оборище“ отново ще седнат една маса. Събитието ще се проведе на ул. "Васил Друмев", в отсечката от ул. "Оборище" до ул. "Русалка", от 11.00 до 22.00 часа. Акцент във второто издание на "Голямата маса“ 2025 е един от..
Човешкият папилома вирус (HPV) е най-честият причинител на сексуално-предавана инфекция и е причина за появата на кожни брадавици, аногенитални брадавици и папиломни образувания на дихателните пътища. Освен това обаче HPV причиняват 5% от всички онкологични заболявания при жените и мъжете по света, като напр. рак на маточната шийка, рак на..
Новият омбудсман на България е Велислава Делчева, стана ясно след гласуването в Народното събрание. В подкрепа на кандидатурата ѝ гласуваха 123-ма народни представители, 92-ма бяха "против", а 5 се въздържаха. Делчева беше предложена за поста от ГЕРБ-СДС. “Пред мен стои нелеката задача да оправдая доверието. Поемам огромна отговорност. Дневен ред в..
След началото на кампанията за разяснения по влизане в еврозоната в българската банкова система са внесени над 1 млрд. лева . Банките у нас бяха сред първите най-готови сектори за приемане на еврото, защото похарчиха милиони и започнаха подготовката още миналата година. "Системите ни работят с много валути, имаме депозити и кредити в..
Гриша Георгиев-Greesh - добре познат и любим на голяма част от публиката е винаги много деен, атрактивен и забавен. Дойде и в предаването “Добър вечер, София“, за да представи своя соло проект и нова песен. До момента Greesh участва в групите No More Many More и Portokal , а проекта GREESH, по думите на музиканта е факт вече две..
7 летни академии организира фондация "Заедно в час“, които помагат на децата да наваксат пропуски от учебната година и да развиват полезни умения. СТАРТ академиите се провеждат в кв. "Факултета“ в София, кв. "Езерово“ и кв. "Победа“ в Бургас, Шумен, Разград, с. Брестница и с. Ръжена. Лятната академия кв. "Факултета“ се организира за 9-а поредна..