Столичният площад „Света Неделя“ става пешеходна зона, съобщиха от „Спаси София“. В момента се възстановява настилката и ще бъде премахната оградата. Допълнително ще бъдат поставени пейки и кашпи с дървета.
Борис Бонев обяви, че от „Спаси София“ многократно са внасяли предложения и доклади до Столичния общинския съвет, които са били отхвърляни от предишните управляващи.
„Години наред едно от най-знаковите и натоварени с пешеходци градски пространства беше превърнато в безразборен паркинг. Най-накрая отваряме площада за пешеходците, защото твърде дълго хиляди бяха принудени да лавират между коли и хлопащи плочки.” - заяви Борис Бонев.
Според него превръщането на пл. „Света Неделя“ в пешеходна зона е ясен сигнал за посоката, в която ще се развива София.
„Наред с изграждането на инфраструктура в кварталите, искаме да превърнем столицата в удобен за живеене град”, сподели Борис Бонев.
За транспортното обслужване на хотела са оставени 7 места за паркиране, които се намират извън площадното пространство и няма да пречат на пешеходците, съобщават от „Спаси София“.
От 17 май - Световния ден за борба с хипертонията - до 31 май жителите на Столичната община ще имат възможност да направят безплатен кардиологичен преглед, част от първата по рода си общинска скрининг програма за сърдечно-съдовата система в България. Прегледите ще се извършват в 26 общински лечебни заведения, сред които 4 болници – Първа УМБАЛ „Св...
Студентска инициатива организира за първи път интересни бегови надпревари в столицата. Масовото състезание “Студентите бягат с УАСГ“ ще направи своя дебют на 17 май и е с покана към всички представители на висшите учебни заведения. Събитието е част от програма "София – европейска столица на спорта“ и е отворено за участие на всеки желаещ любител на..
43-годишен мъж е бил нападнат и бит в района на автогара Перник от четирима младежи. Инцидентът е от 7 май, съобщиха днес от полицията. По данни на пострадалия – нападението е извършено докато се прибирал към дома си около 03.30ч. Потърпевшият мъж твърдял, че не познава нападателите си, а побоят му бил нанесен без да има някаква причина или..
Два мача от 33-тия кръг на Първа лига се изиграят днес. От 17:45 шампионите "Лудогорец" гостуват на "Арда", а от 20:15 часа ЦСКА е домакин на "Ботев Пловдив" на Националния стадион "Васил Левски". Във връзка с мача от Столичната община съобщават, че от 16:00 до 22:00 часа на 9 май. се забранява престоят и паркирането на пътни превозни средства с..
Николай Найденов е новият изпълнителен директор на столичното метро. След спазване на всички действащи законоустановени срокове и нормативни актове, промяната вече е отразена в търговския регистър към Агенция по вписванията. Досегашният изпълнителен директор, проф. д-р инж. Стоян Братоев, остава член на Съвета на "Метрополитен" ЕАД, осигурявайки..
Млад мъж е залял с червена боя служебния вход на Министерството на културата. БНР научи, че инцидентът е станал около 3 ч. тази нощ. Веднага е бил подаден сигнал в полицията. Патрул на СДВР е забелязал мъжа и го е задържал. Арестуваният е на 29 години и не е криминално проявен, научи "Хоризонт". Към момента не са ясни мотивите за..
На 9 май отбелязваме Деня на Европа. На този ден преди 75 години е подписана Декларацията на Роберт Шуман, която полага основите на Европейския съюз , както и проправя пътя за просперитет, мир, демокрация и сътрудничество в Европа. Тази година се навършват и 40 години от създаването на емблемата на Европейския съюз, както и 25 години от..