Скоро след стартирането Младежката академия за кариера (МАК) вече се радва на голям интерес от студенти и млади хора в страната. Близо 200 души са се регистрирали в програмата и преминават през курсове за кариерни, дигитални и предприемачески умения в общо 26 обучителни модула, а предстои обученията, предоставяни от МАК и компаниите партньори на програмата, да се разрастват.
Инициативата е на JobTiger, ISIC и Фондация на бизнеса за образованието.
Основна цел на най-мащабната неформална обучителна програма е да свърже поколението Z с пазара на труда и да даде шанс на младите хора да придобият важните и липсващите им умения за заетост, така че те не само по-бързо да се адаптират в компаниите, където започнат работа, но и да са много по-успешни.
В МАК посредством обучителни курсове и менторство от водещи компании в България студенти и младежи имат възможността да придобият и надградят редица умения за успешно кариерно развитие. Онлайн обучителните курсове са достъпни навсякъде, по всяко време и на всякакво устройство с интернет връзка.
„Както всяко друго, и поколението Z има свои ценности и предпочитания. Оказва се, че бизнесът не може така да обясни ситуацията и условията на хората от тази генерация, че те да дойдат на работа“, коментира пред БНР-Радио София Светлозар Петров, управител на JobTiger. Той даде като пример неумението да се общува с хора от младите, които са израснали с телефоните. По думите му, незадържането на работното място от поколението Z се дължи на лошото въвеждане в работата, обясняване на реалността на техния език.
Чуйте още за целите и възможностите на МАК в разговора на Катя Василева.
На 1 януари 2025 г. Полша пое председателството на Съвета на ЕС. Основен приоритет пред полското председателство ще е сигурността в Европа, каза пред Радио София посланикът на Република Полша в България Н. Пр. Мачей Шимански. "Хората искат да са сигурни от всякакви заплахи и искат да живеят добре“, посочи той. Н. Пр. Мачей Шимански..
Тя е на световно ниво във всичко, което прави – по талант, по перо, справя се добре и като драматуррг, тя е Елена Телбис – мултифункионален плеймейкър в изкуството. В нейната скромност тя не желае да я наричат драматург, редом с големите имена като Константин Илиев и Стефан Цанев, но дебютът й за спектакъла “Боклук“ печели награда в..
Липсата на приет бюджет и удължителен закон създава сериозни проблеми за небитовите потребители на електроенергия. Няма регламентиран механизъм за компенсиране на свръхвисоките цени, което води до значително напрежение сред предприятията, стана ясно на среща с медиите на работодателските организации и представители на синдикатите...
Трите партии ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН не са достатъчни, за да се стигне до редовно правителство. Нужна е подкрепа от четвърта политическа сила , но тук се отваря поле за спекулациите. Това коментира пред БНР-Радио София политологът Георги Киряков . "Досега най-добре щеше да е, ако всяка страна от преговорите направи отстъпка. Но това не..
В посолството на Кралство Дания сме развълнувани от 2025 г., защото очакваме това да бъде супер година в дипломатически аспект. Дания очаква с нетърпение тази година, защото от средата на 2025 г. ще поеме председателството на Европейския съюз от Полша. Също така от 1 януари се присъединихме към Съвета за сигурност на ООН, както и към..
Дарина Маркова – Дарси, споделя рецепта за усмивки с песента си "Допамин“ в предаването “Добър вечер, София“. Между кастингите в Уест Енд и обучението си в Кеймбридж, младата изпълнителка работи по дебютен албум. Повече разказва самата тя на живо в студиото ни. Тя е актриса, певица, но и спортна натура, до 7-и клас се занимава с плуване...
В края на миналата година, Агенция "Тренд“ публикува свое проучване за нагласите на българите спрямо 2024 г. и 2025 г., по поръчка на "24 часа“. Според изследването, близо една четвърт от българите определят 2024 г. като добра за България. 38% смятат, че 2025 г. ще бъде по-добра за страната ни. В личен план - 47% очакват 2025-та да е по-добра..