Усилвател за китара "Dulo" донесе на Емил Кирилов и неговите колеги награда в категория Иновация в креативните индустрии в 19-ия конкурс “Иновативно предприятие на годината”, организиран от Фондация „Приложни изследвания и комуникации“ и Европейската мрежа в подкрепа на бизнеса Enterprise Europe Network – България. Призовете бяха връчени на церемония на 19 декември.
Иновацията е не само с по-добри технически/икономически параметри от аналози в България, но и превъзхожда по много показатели световни образци.
„В историята на аудио техниката усилватели за китара се произвеждат от 60-70 години. Това, което ни провокира и мотивира беше големината и теглото на тези устройства“, спомни си пред БНР-Радио София инженерът.
Неговата компания дава на музикалната индустрия съчетание на технологиите за усилване на звук, използвани при преносимите колонки и класическа схема на усилвател за китара от 60-те години, за да постигне т.нар. modern vintage звук.
Така типичният 10-килограмов усилвател се свежда до размерите и теглото на бучка масло.
Продуктът вече е предизвикал интереса на най-големия доставчик за музикални инструменти в Европа (в Германия) след като предприятието използва инфлуенсър, който тества продукта и публикува неподправено ревю за мнението си.
Устройството може да работи с всякакъв тип ефекти и да се събира в калъфа за китара.
„Dulo“ звучи като себе си или по-скоро като това, което му сложиш на входа. Това му е основната идея – целият звук да бъде образуван преди него, а не чрез него, обясняват създателите му. Още за неговите качества чуйте в разговора на Лили Големинова.
Ще разберете още, че част от успеха може би се дължи и на любовта на Емил Кирилов и негови колеги към музиката и китарата.В момента компанията вече работи за нов модел усилвател, който ще бъде представен през идната пролет.
Фирмата има постижения и с други продукти, свързани с използването на сензори за отчитане на замърсен въздух или запълването на контейнери с отпадъци.
Коментатори във "Форум" тази седмица са икономистът и политически анализатор Георги Вулджев и дългогодишният журналист Едуард Папазян. Заедно с водещия Лъчезар Христов, част от темите, които дискутираха днес бяха: - ПП поиска оставките на Явор Божанков и Даниел Лорер - Либерализмът в Европа и САЩ - Футболен обзор в края на годината Подробности по..
Битови отпадъци, строителни материали и автомобилни части - съставът на едно от нерегламентирано образувалите се сметища в град Елин Пелин. Местоположението на изхвърлените ненужни материали се оказва в покрайнините на обработваема площ. В близост до сметището има съмнителни постройки, с охраняващи ги кучета. Пред Радио София кметът на община..
Как да различаваме фактите от фалшивите новини е целта на новаторския проект за дигитална медийна грамотност MediaWise. Той се изпълнява от платформата prepodavame.bg. Един от ключовите компоненти на MediaWise е Тийн мрежата за проверка на факти (Teen Fact-Checking Network / TFCN). Проектът е насочен към ученици от 8 до 12 клас, които имат..
Документалният филм "Чистота или смърт“ представя историята за живота и пътя на шестима резиденти в терапевтична общност за зависими в България. Въпреки че много хора са чували за такива общности, малцина знаят как всъщност изглеждат и какво се случва в тях. На 6 декември, в кино „Люмиер“ е премиерата в София, а прожекции има в Бургас,..
Второто издание на "Младежкия конкурс за нова песен", организиран от сдружението на автори и композитори "Музикаутор" и проведен в Националния студентски дом в София, преди броени дни раздаде наградите на най-добрите . Група "Scarlet" от Бургас спечели първо място с песента си "Слънчоглед". Второ място взе Хюго (Теодор Кисьов) с песента..
Габриела де Лука от дете обича цветята. И до днес им се възхищава и ги отглежда с любов, наследена от майчиния и род. Произходът ѝ може да впечатли всеки биограф. Родена и израснала е в София. Прадядо и Карл Бец идва в България по покана на княз Александър Батенберг като дворцов градинар. Той е създателят на първата овощна градина в София с..
В предаването “Радиокафе“ гостува певицата Евгения Кринчева-Jenyka, за да разкаже за новите си песни "When I Leave" и "A Devil Won’t Change". Евгения учи в Гимназия за сценични изкуства "Акатамус". В музикалния свят е позната под артистичния си псевдоним Jenyka- певица, текстописец и автор на музика, изразяваща емоции и вдъхновение чрез съвременен поп..