Тя няма нужда от представяне, защото е достатъчно популярна. Създател е на цифрово съдържание и още какво ли не в интернет. Позната е и от малкия екран.
Гост на „Добър вечер, София“ бе тя - Андреа Банда Банда.
Споделя, че е завършила филмови науки, следвала е актьорско майсторство в театрален колеж.
Скромно твърди, че "можеш да се наречеш актьор, ако работиш като такъв и имаш опит зад гърба си".
"Много си обичам нещата, които правя и които ми се случват, така че не знам дали на всяка манджа трябва да бъда мерудия. Нека актьорството да е за хората, които завършиха. Аз не завърших, а на втората година започнах да работя в телевизия", разкри още тя.
С какво се занимава днес?
"Това, с което най-много ме разпознават хората, е като създател на съдържание в интернет. Когато си създател на съдържание, ти си като една малка платформа – това, което създаваш разтоварва и разнообразява хората. Те после си затварят телефона и продължават своя ден. Във всеки един момент трябва да създаваш съдържание, Стратегията ми е между шегата и забавлението да вкарвам и сериозни неща", поясни тя.
Става популярна от телевизионен формат, но това не я изненадва, защото от дете си мечтае за сцена.
"Неприятно е, когато идват недоброжелателите, то няма как всички да ти се кефят. Имам специфично чувство за хумор, а понякога иронията и самоиронията ми не се разбират от хората", допълва Андреа.
Преминава през бърнаут, но се справя с това и отново е във вихъра си.
"При мен беше много особено натрупване на различни неща, тревожността, която възниква от публичната работа пред толкова много хора, клюките за семейството ти и когато то се афектира от това и изобщо много са причините. При мен се задълбочи с това, че до обед исках да съм пълноценен ко-водещ, а след това да бъда в интернет и да споделям съдържанието там, да бъда пълноценна за хората, които ме следват в социалните мрежи. Впусках се в почти всяко нещо и в един момент не можех да спя - разказва Андреа Банда Банда. - Днес се чувствам повече себе си, откогато и да било.".
Чуйте целия разговор на Крис и Деси, за да разберете повече, как се е справила Андреа и открийте с какво нейният разказ може да ви е полезен.
В ефира на неделното Радокафе продължаваме да ви представяме гласовете на „Радио София“. Ред е на ефирната двойка Яна Спиридонова и Роман Михайлов, но не като водещи, а като хората, които слушателите не познават: Яна: "Олеле, станаха 18 години. По случайност стана. Нямам проблеми да работя каквото и да е. Кандидатствах, нямах търпение, беше по..
Кръст от светлина и светлина след кръста. С тази снимка, подарена ни от един от основателите на 12+3 на БНР, Георги Папакочев, желаем добро начало на Светлата седмица!
От 17 април до 2 май Италианският културен институт в София в сътрудничество със Столична община и Сдружение Network Italia Bulgaria ни канят на изложбата „Метаморфозис” на художника Фернандо Де Филипи. Олга Георгиева от Сдружението ни въвежда в нея: "Историята е малко дълга. Художникът беше гост на първото ни събитие в Милано и там се роди мечтата..
По традиция всяка година на Велики Четвъртък, Народно читалище "Иван Вазов-1928" в село Нови хан отбелязва пролетните празници - Лазаровден, Цветница и Великден с празничен великденски концерт. За програмата на концерта, състоял се на обновената сцена разказва още председателят на читалището в село Нови хан, Сашка Ненова: Тазгодишният..
Гостуваме на адв. Пламен Димитров и баба Лена в с. Друган , говорим за традициите и обичаите на Великден, за ценностите в българското семейство : "От 2019 живея в с.Долни Раховец. Реших да напусна родния си град София, тук е близко до София. Във всяка къща има минерална вода, единият от 9-те извора захранват селото с минерална вода. Зарибихме..
Разговор с Боян Бочев за три копривщенски рода, които ще бъдат представени: "Отговорността да говориш за тези хора е огромна. Нашият род от майчина линия е от Копривщица. Открих данни за рода ми около 1844, а може би и от по-рано. А сега - Дебелянови, Палавееви и Маджарови. Всички говорим за Димчо Дебелянов, той е бил изключителен бохем, нищо че го..
Слушаме Любомир Пипков от Златния фонд на БНР - гласа му и музикални откъси от негови произведения. Говорим за композитора с проф.Юлиян Куюмджиев, преподавател в НМА и автор на книга за него, както и с внучката му, актрисата Ани Вълчанова: "Музиката му трябва да звучи по-често, изразил е себе си чрез нотите. В медиите и в концертните зали -..