Тя няма нужда от представяне, защото е достатъчно популярна. Създател е на цифрово съдържание и още какво ли не в интернет. Позната е и от малкия екран.
Гост на „Добър вечер, София“ бе тя - Андреа Банда Банда.
Споделя, че е завършила филмови науки, следвала е актьорско майсторство в театрален колеж.
Скромно твърди, че "можеш да се наречеш актьор, ако работиш като такъв и имаш опит зад гърба си".
"Много си обичам нещата, които правя и които ми се случват, така че не знам дали на всяка манджа трябва да бъда мерудия. Нека актьорството да е за хората, които завършиха. Аз не завърших, а на втората година започнах да работя в телевизия", разкри още тя.
С какво се занимава днес?
"Това, с което най-много ме разпознават хората, е като създател на съдържание в интернет. Когато си създател на съдържание, ти си като една малка платформа – това, което създаваш разтоварва и разнообразява хората. Те после си затварят телефона и продължават своя ден. Във всеки един момент трябва да създаваш съдържание, Стратегията ми е между шегата и забавлението да вкарвам и сериозни неща", поясни тя.
Става популярна от телевизионен формат, но това не я изненадва, защото от дете си мечтае за сцена.
"Неприятно е, когато идват недоброжелателите, то няма как всички да ти се кефят. Имам специфично чувство за хумор, а понякога иронията и самоиронията ми не се разбират от хората", допълва Андреа.
Преминава през бърнаут, но се справя с това и отново е във вихъра си.
"При мен беше много особено натрупване на различни неща, тревожността, която възниква от публичната работа пред толкова много хора, клюките за семейството ти и когато то се афектира от това и изобщо много са причините. При мен се задълбочи с това, че до обед исках да съм пълноценен ко-водещ, а след това да бъда в интернет и да споделям съдържанието там, да бъда пълноценна за хората, които ме следват в социалните мрежи. Впусках се в почти всяко нещо и в един момент не можех да спя - разказва Андреа Банда Банда. - Днес се чувствам повече себе си, откогато и да било.".
Чуйте целия разговор на Крис и Деси, за да разберете повече, как се е справила Андреа и открийте с какво нейният разказ може да ви е полезен.
Невена Николова и Данаил Конов са имена от екипа на радио София - той идва от Враца в София в 2015, тя идва от радио Шумен. Още за техния път към и в радиото - в звуковия файл: Може ли по обява да намериш призвание и има ли значение какво казват родителите? Кои са най-сладките позиции, каква е разликата между новинар и водещ, както и репортер -..
Гостува ни актрисата Маргарита Костова. Надежда Герова разговаря с нея относно призванието актьор и всичко, което заобикаля един човек на изкуството. За работата на актрисата в куклени и драматични постановки и как предава занията си на деца и младежи нека чуем повече сега.
Какви са предизвикателствата пред младите хора в България? Каква е ролята на активните граждани за преодоляване на разделението в обществото? По темата ни гостува Мирослав Цеков, председател на Форум гражданско участие: "Отвореното ни писмо до НС бе провокирано от насочени срещу НПО призиви от политически сили в НС. Това е откровена заплаха и опит..
Албена Димитрова от Американския Университет в Благоевград представя състезанието по социално предприемачество "Станция Иновация": "Аз съм втори семестър в първи курс, следвам два бакалавъра. Клубът ни за по-добро общество организира благотворителни базари и в "Станция Иновация" парите също ще отидат при лица в неравностойно положение. То се..
В месеца на любовта търсим формулата за здрава връзка в примерите около нас. Книгите събират ли хората? Събеседници: Темз Арабаджиева и Антон Биров: "Вчера вечерта много исках да затворя вратата и да си чета книга. Любовта не е един конкретен ден. Нямам нищо против празника, стига малките прояви на любов да не са само един ден. Същото е с..
Как интересът на децата към книгите оформя читателските нагласи в бъдеще и какво има и трябва да има в списъка с книги до 12 клас? Събеседникът ни Борис Илиев е учител по български език и литература в Националната природоматематическа гимназия (НПМГ) „Акад. Любомир Чакалов“, която завършва като ученик: "Моите ученици много обичат да четат, но..
Разговорите са с Еди Емирян - един от стожерите на "Хоризонт" и с Милен Димитров - редактор в Дирекция “Дигитални програми”, направление “Интернет портал” на Българското национално радио. Също така Милен работи към Златния фонд на Радиото. И, разбира се, по-младите от нас го познаваме, като постоянен лектор в БНР Академията, създадена с методическа и..