Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Анонимен водещ поставя себе си в неловки ситуации в Cringe show

Новото Cringe show е забавен формат в платформата ютюб, където анонимен водещ представя различни гости и влиза в неловки ситуации заедно с тях.

Водещият е с различна маска в първите три епизода. Избира си маскиртани персонажи от известни филми.

"Това е един социален експеримент към хората: как ще реагират на напълно неизвестен човек, анонимен. Затова нося и тениски "I am not famous". Искам да видя как това ще въздейства на аудиторията. И това шоу е социален експеримент и за мен самия: как аз ще понеса тази тежест, отговорност", казва актьорът - водещ на Cringe show. Той споделя, че създава форматът заради желанието си да твори и да упражнява актьорската и режисьорска професия.

Заедно с екипа на шоуто, които са "кинаджии" работят по всеки епизод и демократично вземат решения как да изглежда цялостния продукт.

Заглавието - Cringe show, водещият измисля вдъхновен от своите ученици в актьорска кино школа, които често употребяват чуждицата cringe за ситуации, в които трябва актьорски да се превъплатят.

"Дечицата, някой път като обяснявам нещо или си коментираме някакви неща те казват: м, това е доста cringe. Това са дечица на 7, 8, 9 годинки. Аз се учудвам, че те знаят значението на тази дума. Но вече тя е толкова навлязла в интернет пространството, че вече свободно и малки и големи я използват. Офоциално значението ѝ е нещо странно, нещо конфузно, да ти стане дори неудобно докато го гледаш", обяснява маскираният водещ.

Той казва още, че като актьор губи едно от изразните си средства - лицето, когато е зад маска и твърди, че ако в последствие изпита нужда - ще я махне.

Повече за Cringe show и няговия анонимен водещ чуйте в звуковия файл.

По публикацията работи: Мария Бояджиева


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Стефани Кръстева-Палова и Емил Павлов

Едно оперно семейство и две (даже три) награди

На наскоро приключилото в Плевен Шесто издание на Международния конкурс за млади оперни певци „Гена Димитрова“ в конкуренция с над 50 допуснати кандидати Гран При получи руското сопрано Александра Зотова. Журито не присъди първи награди, но раздаде по две втори. И сред тях са двама млади български певци с фамилията Павлови . Оказаха се..

публикувано на 08.06.25 в 15:17

Диригентската палка за децата е вълшебна пръчка

"Музиката идва в моята градина" е проект, в който дечицата под 7 години ще могат да се запознаят не с един, а със седем (или осем, или десет...) инструмента, да разберат що е то квартет, дует или пък диригент и колко е важна музиката, за да си щастлив човек! Това е Цветелина Белева, директор на ОКИ Надежда за проекта им "Музиката идва в моята градина":..

публикувано на 08.06.25 в 11:18
С Лоренцо Дабове - книгата в Римини

Възможен мини-модел на обществото, в което живеем

"Езиците на бирата" бяха представени точно преди година в това студио. Какво се случи за това време? Авторът е в невъзможност едновременно да говори в ефир и да пише в интернет в качеството си на уеб-редактор на броя: Всичко започна почти на шега, но когато предната гостенка дойде в студиото и без да сме се наговаряли, направи връзката дантели-бира, с..

публикувано на 08.06.25 в 11:01
С Бистра Писанчева

Най-важното в дантелата е свободата

Бистра Писанчева ,  днес до 15 ч. показва в Етнографския музей как се правят дантели: "Изложбата там е шеста поредна от 2011, тази година е особена - Световната организация на дантелиерите идва за пръв път у нас. Ще имат национални щандове на членовете ѝ на 15 август в Калофер, на 16 и 17 август ще заседаваме в Карлово. До скоро казвах "плетачка на..

публикувано на 08.06.25 в 09:59
Къща-музей Александър Божинов

Софийски разкази - домът на Александър Божинов

В днешните Софийски разкази представяме дома на Александър Божинов в спомени на негови съвременници от различни поколения: Кой е Александър Божинов - говорили сме си за него, но не и за къщата му, на която карикатуристът доста се меси в работата на архитекта, негов приятел. В стремежа си да направят необикновена къща, забравят стълба към тавана. А..

публикувано на 07.06.25 в 16:00
Асен Златаров

Адресите на любовта – проф. Асен Златаров

Когато минавате по китната уличка “Проф. Асен Златаров” в центъра на София , едва ли се замисляте на кого е кръстена. А ученият е основоположник на биохимията в България, радетел за правата на жените и еталон за хармоничен семеен живот със съпругата си Евдокия. Звучи малко скучно без изпепеляващи страсти, но не е. Ще се уверите сами, ако изслушате..

публикувано на 07.06.25 в 14:00
Магията на реалността

Ratio Forum 2025: Магията на реалността

Какво ни кара да вярваме в неща, които не съществуват и да отхвърляме истини, които са пред очите ни?  На Ratio Forum се разкриват механизмите, които движат заблудите – от магическите трикове до фалшивите спомени и разпространението на дезинформация. Поглед и към психологията на възприятието,  уменията на професионалните илюзионисти и защо мозъкът..

публикувано на 07.06.25 в 09:05