Осветлението, презастрояването, уличната инфраструктура и качеството на въздуха все още са сред най-острите проблеми на район "Красна поляна".
Това изтъкна пред БНР-Радио София Здравко Петров, жител и активен гражданин от едноименния квартал.
По думите му бившите Виетнамски общежития е трябвало да бъдат премахнати до 2020 г., но 8-9 от тях са останали. По тях липсват части, опасни са за самите обитатели.
Част от настанените в общежитията създават проблеми - извършват кражби, горят гуми, дограми, всякакви отпадъци.
Снимка: Краси Петров, ФБ за Красна поляна
"Сигнализирали сме много пъти, но няма резултат. Бул. "Никола Мушанов" поема огромен трафик, но не автомобилите са причина за лошия въздух - каза Петров. - Осветлението липсва дори и в централната част, да не говорим за вътрешнокварталните улици. Тротоарите имат дупки и стават още по-опасни, когато се заледят. Бил съм в много други градове по света, дори в крайните им квартали не може да се видят такива неща."
През януари в района се премахваха незаконни гаражни клетки
Снимка: Район "Красна поляна"
Гражданинът предложи да се засадят повече дървета – има достатъчно подходящи места, както и да се асфалтират и вътрешноквартални улици, да се оправи осветлението.
"Иначе кварталът е много хубав. Никога не бих го сменил, но съм загрижен и искам той да става по-добър и приятен - изтъкна Здравко Петров. - Новият кмет е напълно запознат с проблемите в района, но ще изчакаме да видим как ще реагира, когато има бюджет и може по-решително да действа. Винаги сме готови за срещи с него."
Чуйте разговора на Божидар Янев.Въздухът над бившите общежития, заснет от AirSofia.Info
На територията на Столичната община съществува изградена мрежа от 188 читалища, по данни на публичния регистър на народните читалища. Те разполагат с материална база, но в по-голямата си част сградният фонд е остарял и се нуждае от по-голям обем инвестиции за отстраняване на възникнали във времето проблеми, прилагане на мерки за енергийна..
Остава малко повече от седмица до крайния срок за включване в петиция, с която граждани от ЕС целят да бъдат променени регламенти, засягащи именно правата им на потребители. В момента кампанията има над 1,4 млн. подписа, което е повече е необходимото, но въпреки това битката не е приключила. Инициативата “Спрете унищожаването на игрите“ се опитва..
Лилия Илиева е магистър по Българска филология и журналистика, преводач на интересни книги и самата тя автор на книгата “Заведи ме в теб“ , която представи при гостуването си в предаването “Добър вечер, София“. "Поводът, по който ми хрумна да събера 33 интервюта с известни български мъже, беше един мой разговор с френския писател..
Пет години след 2020 г. се вижда събуждащата се протестна енергия, която обаче не е толкова разгъната както преди пет години. Това се случва на фона на управление, което дойде след поредица от служебни правителства, но също е съмнително колко е стабилно. “Само за тези, които не познават механизмите и скритите капани на управлението, е изненада, че..
Администрацията на кмета Васил Терзиев иска от Столичния общински съвет да одобри проект за изменение на подробен устройствен план (ПУП), който отключва довършването на бул. “Тодор Каблешков“ и е ключов участък от Третия градски ринг на София, съобщават от пресцентъра на Столичната община. “Ако Общинският съвет вземе решение и подкрепи нашето..
Изключително археологическо откритие беше направено в крепостта Кокалянски Урвич край София – триъгълна каменна кула, датирана от края на II век. Разкритието е на младите археолози д-р Филип Петрунов и Виолина Кирякова в последните дни от археологическите проучвания, финансирани от Столичната община по програма "Култура". Откритието..
Лятото в града може да бъде истинска сцена – особено когато музиката идва при теб. RockSchool отново събира китари, цигулки, пиана, барабани, усмивки, страхотни преподаватели и екип и тръгва по парковете на София. И да – събитията са отворени за всеки. "Основаната идея на проекта в началото, в неговия генезис, беше да скъси тази културна..