Fine Acts е глобално креативно студио за социална промяна, на роден език преведено като "изящни дела". Какви точно, разказва в предаването "Радиокафе" Светла Баева.
"Много е важно за нас да развиваме активистката среда, да говорим за креативен активизъм. В основата на нашата работа е да намираме нови, креативни подходи към комуникацията, именно към различни социални каузи, свързани с правата на човека, опазване на околната среда, климатичните промени, опитваме се да ангажираме повече хора по тези каузи, така че да им пука, да действат, за да виждаме промяната, която всички искаме", посочи тя. И допълни, че една от основните теми, върху които екипът работи е климатичните промени и климатичната справедливост.
"И през тази година продължаваме да работим с различни артисти и хора от различни творчески среди, за да намерим начин как да комуникираме тази тема. Имаме излезли вече няколко кампании, работим и с много илюстратори."
"Работим много за развитието на НПО средата, на активистките среди не само в България, но и по цял свят. Провеждаме и разработваме обучения и всякакви ресурси, за да направим тяхната работа по-лесна и те да виждат различни пътеки по които да могат да поемат, така че работата им да получава повече чуваемост и да успеят да мобилизират повече хора", изтъкна Баева.
Една от инициативите на Fine Acts подкрепя жертвите на войната в Украйна чрез визуална култура, чрез художници ангажирани с този въпрос, който е свързан и с околната среда и с глобалното затопляне, но преди всички с живота на тази планета, живота на хората.
Силата на визуалното послание:
Чрез вдъхновението идващо от силата и ролята на изкуството, чрез въображението, което съществува в креативните среди, можем да си представим какво искаме да бъде нашето бъдеше и да го пресъздадем в най-различни формати, с които да се доближим до нещата, които искаме да направим. Така те стават по-близки до нас и до сърцето ни и неща, които можем да осъществим реално, не толкова страшни и не толкова далечни, обясни Светла Баева.
Традиционните ценности, които искаме да има в едно общество, показва една изложба на 20 български артисти, провокирани да си представят какви са ценностите и как могат да бъдат преодолени стереотипите и как изглежда светът, в който сме ги преодолявали, давайки пример и показвайки съпричастност към различни групи, които най-често се сблъскват с тях, разказва за визуалната инициатива Светла Баева.
Чуйте още от вдъхновяващия разговор. С нея разговаря Даниел Ненчев.
На територията на Столичната община съществува изградена мрежа от 188 читалища, по данни на публичния регистър на народните читалища. Те разполагат с материална база, но в по-голямата си част сградният фонд е остарял и се нуждае от по-голям обем инвестиции за отстраняване на възникнали във времето проблеми, прилагане на мерки за енергийна..
Остава малко повече от седмица до крайния срок за включване в петиция, с която граждани от ЕС целят да бъдат променени регламенти, засягащи именно правата им на потребители. В момента кампанията има над 1,4 млн. подписа, което е повече е необходимото, но въпреки това битката не е приключила. Инициативата “Спрете унищожаването на игрите“ се опитва..
Лилия Илиева е магистър по Българска филология и журналистика, преводач на интересни книги и самата тя автор на книгата “Заведи ме в теб“ , която представи при гостуването си в предаването “Добър вечер, София“. "Поводът, по който ми хрумна да събера 33 интервюта с известни български мъже, беше един мой разговор с френския писател..
Пет години след 2020 г. се вижда събуждащата се протестна енергия, която обаче не е толкова разгъната както преди пет години. Това се случва на фона на управление, което дойде след поредица от служебни правителства, но също е съмнително колко е стабилно. “Само за тези, които не познават механизмите и скритите капани на управлението, е изненада, че..
Администрацията на кмета Васил Терзиев иска от Столичния общински съвет да одобри проект за изменение на подробен устройствен план (ПУП), който отключва довършването на бул. “Тодор Каблешков“ и е ключов участък от Третия градски ринг на София, съобщават от пресцентъра на Столичната община. “Ако Общинският съвет вземе решение и подкрепи нашето..
Изключително археологическо откритие беше направено в крепостта Кокалянски Урвич край София – триъгълна каменна кула, датирана от края на II век. Разкритието е на младите археолози д-р Филип Петрунов и Виолина Кирякова в последните дни от археологическите проучвания, финансирани от Столичната община по програма "Култура". Откритието..
Лятото в града може да бъде истинска сцена – особено когато музиката идва при теб. RockSchool отново събира китари, цигулки, пиана, барабани, усмивки, страхотни преподаватели и екип и тръгва по парковете на София. И да – събитията са отворени за всеки. "Основаната идея на проекта в началото, в неговия генезис, беше да скъси тази културна..