Какво се случи с „Анн от фермата „Грийн Гейбълс“ можем да узнаем от продължението на любимата класика – „Анн от Авонлий” oт Луси Монтгомъри.
Изцяло в обновения превод на Йолина Миланова, „Анн от Авонлий” ви кани отново сред синкавите мъгли на хълмовете на остров "Принц Едуард", където да поемете на пътешествие из Замъка на ехото, Кристалното езеро и Омагьосаната гора, сред които разцъфва красивият разказ за една от най-обичаните героини в историята на литературата.
Представи я в предаването „Радиокафе“ Темз Арабаджиева.
"Пролет е асоциацията ми с тази книга, когато я прелиствам и препрочитам", отбеляза тя.
Действието на първата част от поредицата „Анн от фермата Грийн Гейбълс се развива на островите “Принц Едуард“ в Канада, и именно тази книга ги прави прави популярна туристическа дестинация, тъй като особено през пролетта, много хора се стичат там, за да видят къде е живяла Анн, макар да е литературен герой.
"Макар и литературен герой тя има невероятен мащаб на влияние над всички израснали с историята за непокорната, много мечтателна Анн, която умее винаги да се забърка в някакви неприятности, въпреки желанието й да не го прави“, посочи Темз Арабаджиева.
„Лично на мен ми беше много любопитно да обходя всички прекрасни места, които Луси Монтгомъри описва в своите произведения и да видя как самата Йолина Миланова е прочела историята – някои от имената са променени, леко осъвременени“, разкрива Арабаджиева и допълва, че самата тя е водила диалог със себе си, дали харесва новия превод или не.
“Но да, великолепна история, която до ден днешен превръща "Принц Едуард“ в една от най-вкусните литературни туристически дестинации“, бе категорична тя.
Освен прекрасни пейзажи и магични места, в книгата съществуват невероятно добри хора, които могат да те вдъхновят и ти самият да бъдеш добър, книга, която ни напомня, че можем и е нужно да бъдем по-добри, посочи още Темз Арабаджиева.
Чуйте целия й разказ за литературната творба в разговора на Лили Големинова в звуковия файл.
Проектът “Мама работи“ е в подкрепа на работещите жени-майки. Изпълнител на проекта е Фондация “Мама има работа“ с финансовата подкрепа на Столичната община – Програма “Европа“ 2025, в партньорство с НЧ “Мечталище 2024“ и район „Лозенец“. Проектът цели да идентифицира нуждите на работещите жени-майки, да подкрепи тяхното личностно и професионално..
Разкрития на представители на ДБ относно продажбата на държавни имоти с отпаднала необходимост в София. Още преди месец се заговори за терени на няколко километра от сградите на БАН, както и такива в район “Лозенец”, които са предвидени за улици, а преди няколко дни темата повдигна и районният кмет на "Лозенец" Константин Павлов, който посочи, че..
От началото на 2025 година напливът от туристи в София се увеличава с 11% на годишна база, това уточниха от Общинско предприятие "Туризъм" при Столичната община. Данните посочват, че за периода януари-юни столицата е посетена от над 647 хил. туристи. Най-голям интерес проявяват посетители от държавите Израел, Италия, Испания, Франция,..
Българската асоциация на професионалистите по здравни грижи настоява за по-високи заплати и по-добри специализации. “Промените, които ние предлагаме и които на 14-ти внесохме като наше предложение в Министерство на здравеопазването касае освен увеличаване на заплащането - едно от основните ни искания. Искам да обясня, защо е толкова важно да бъде..
За събитията и нови активности предвидени по повод 130 години от създаването на Български туристически съюз, разказа в предаването “Радиокафе“ изпълнителният секретар на БТС Лъчезар Лазаров, който не скри вълнението на екипа на БТС и на всички туристически дружества по повод юбилейната годишнина в настоящата 2025-а година...
Богат женски гроб проучва екипът на проф. Вагалински в Западния некропол на Хераклея Синтика, източно от откритата малко по-рано днес плоча със семеен портрет, съобщават от Archaeologia Bulgarica. Жената е погребана с накити - една златна обица на лявото ухо /по-масивна от намираните досега/, бронзова гривна на ръката, костени игли в прическата. До..
Изложбата “Гвардейският оркестър и формирането на културния и музикален живот в столицата и страната“ се откри днес, 17 юли, в градината пред Народния театър “Иван Вазов“. Тя съдържа архивни снимки и документи, чрез които посетителите ще имат възможност да се запознаят отблизо с дейността около формирането на тези първи музикални състави..