Нейното представление "Ехо и никой" е спечелило Проектната програма към Театър НАТФИЗ в категория “Алтернативни сценични форми”. Сега продължава своя живот извън театралната академия и на 20.02.24 г. е част от програмата на "Топлоцентрала". Спектакълът е вдъхновен от работата на младата режисьорка и хореограф с нейните студенти, които са вече алумни.
"Ларш Собю Кристенсен беше другото вдъхновение и неговата стихосбирка "Таралежово слънце“ и по конкретно стихотворението „Календар на тревожните умове“, върху което сме стъпили, за да изградим, заедно с екипа, идеята и структурата на представлението", разказва Яница Атанасова.
Тя продължава работата със свои студенти и по следващо представление, чиято премиера предстои на 22.02.24 г. в театралната зала на Нов български университет.
"Това е "Записки по Чехов", където работим заедно с Марий Росен и с трети курс в Нов български университет актьори и много се вълнувам. Мисля, че ще е изключително интересно събитие", разказва за предстоящата премиера Яница Атанасова.
Тя споделя още, че работата с млади хора ѝ дава много и я вдъхновява.
Повече за двете представления чуйте в звуковия файл.
Познатият на мнозина Ком–Емине има своето естествено продължение – маршрутът Връшка чука – Ком. Около 130 км дива, сурова и непокътната Стара планина, която свързва най-западната българска граница с емблематичния връх Ком. Маршрутът е с 6600м денивелация. Стартът на Дизела ще бъде на 27 август в 19:30. През тъмната част от денонощието..
Пожар гори в квартал "Кръстова вада" в София-съобщиха за Хоризонт от столичната пожарна Сигналът е подаден в 15:06 часа. Изпратени са шест екипа от Столичната пожарна с 20 пожарникари. Горят сухи треви и храсти в района на улица "Мичман Тодор Саев". Причините за пожара все още не са изяснени. Няма данни за опасност за сгради и хора.
Павлина Хинкова ни представя Международната седмица на джаза в Габрово: "За първа година решаваме да пресъздадем традиция - част от ДНК-то на Габрово. От най-първите стилове тя е най-жизнерадостната музика. Превръщаме нашия град в малко подобие на улиците на Ню Орлийнс. Започваме с лектория за 100-годишнината на Оскар Питърсън, "Махараджата на..
Днешната ни радиоразходка е по ул. "Шипка": Една от интересните и артистични улици. Коя е обаче градинката, от която започва разходката и защо? Кога е прокарана и променяло ли се е името ѝ? Впускаме се в историята на Държавното рисувално училище - НХА. Народната библиотека също има интересна съдба и защо не е реализиран цялостния ѝ проект (вижте..
Кой е професор Рафаил Попов и защо е част от рубриката ни "Историята оживява"? Той е един от първите археолози, палеонтолози и спелеолози. Разговорът ни е с Евгени Коев - спелеолог и изследовател: "Професор Рафаил Попов е помнен като един от бащите и на археологията, и на спелеологията, нищо че последната не е във фокуса на обществения интерес...
В последните години паметта за най-добрия и най-дълго управлявалия столичен кмет инж. Иван Иванов се възражда, но много малко се знае за личния му живот. Докато учи в Политехниката в Мюнхен той среща двете си големи любови за цял живот - хидроинженерството и Матилда Хинце. Двамата се запознават на концерт с класическа музика в театър..
Българският филм " Денят, в който тя ще се роди " е включен в официалната селекция на Международния фестивал на късометражното кино в Корча, Албания. Сценарият е на журналиста Емил Спахийски и румънския режисьор Богдан Мурешану, чийто последен филм "Новата година, която така и не дойде" е селектиран в състезателната секция "Хоризонти" на..