"Ние работим парчетата от няколко месеца, те вече са на фаза смесване и се надявам, че съвсем скоро ще стигнат и до хората. Като цяло е много забавно", отбеляза Христосков. И допълни, че песните не са свирени на живо и няма и да бъдат свирени, докато не ги издадат. Относно езика на текстовете той каза:
"Все пак сме в България, каквото и да си говорим. Тук за хората е най-леснодостъпен българският език, макар, че за нас не беше толкова достъпен. Преди правехме песни само на английски, тъй като ни идваше отвътре, свикнали сме с любимите ни банди всичко да е на английски и стилът на групата е такъв. Но стилът става и на български, то ние няма да почнем да пеем някакви естрадни песни сега, щото са на български. Пак ще свирим в нашия си стил неща, но просто решихме да пробваме на български. Оказа се, че не е толкова трудно, не е толкова страшно. Получиха се една-две песни, имаме още, които предстоят, но като цяло не мисля, че ги разграничаваме."
Желев каза, че все повече музиканти избират да пускат сингли, след което ги обединяват в албум:
"По-достъпно е за хората, по-лесно могат да опознаят групата, нейното звучене и след това да си пуснат целия албум като цялостно издание."
"Не е лесно да влезеш, да запишеш цял албум, да го направиш и да го издадеш в днешно време, в което всеки ден се бълват стотици хиляди нови песни. Ние все пак сме сравнително нова група, от 6 години свирим, не е от 15 години да те знаят. Така, че за нас имаше нужда да издаваме по-често неща и да стоим в радара на хората малко или много. Естествено аз продължавам да подкрепям албумите, тъй като най-много обичам да седна и да слушам нещо цялостно, нещо завършено. Като си пуснеш една песен да не ти тръгва някаква песен от друг албум, от друго време, ами слушаш едно нещо и знаеш, че това сега е обликът на групата, тя ще ти каже как ги вижда нещата и ги чувства сега. Ние също се подготвяме за албум, скоро ще направим нещо такова, но и синглите са готин вариант и продължаваме да издаваме", допълни Христосков.
Той посочи, че музиката на групата е предимно авторска и от време на време правят по някой кавър.
Предстоящото турне на Innerglow включва градовете София (20 март), Русе (22-ри) и Велико Търново (23-и).
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
В средата на седмицата коментаторите Елена Дариева и Светослав Живков разговаряха по темите: Управление във време на демокрация . Избори. "Референдумите не са лек за всякакъв случай. Но стават за "дъвка" на популисти." Особености на национални и местни допитвания – финансиране, изисквания за избирателите, провеждане. Социологическите проучвания..
В присъствието на журналисти днес бяха разяснени част от проблемите за бранша на автоинструкторите, обучаващи нови водачи на моторни превозни средства (МПС). По думите на председателя на "Българско обединение на шофьорите" Христо Радков , вината за неправоспособните шофьори на пътя пада върху обучаващите ги, когато изпитът пред..
Заради проточилия се основен ремонт на Театър София , актьорите от трупата му продължават да изнасят представления от своята програма на други столични сцени – във Военния театър, "Сълза и смях", " Théatro отсам канала", в Младежкия театър "Николай Бинев". Надеждите и очакванията и на състава на театъра, и на почитателите на Мелпомена, са..
Вдъхновена от шедьовъра на Луис Карол "Алиса в страната на чудесата“, режисьорът и хореограф Анна Пампулова създаде своя сценична интерпретация на любимата на много поколения книга. Премиерните дати на танцовия спектакъл на Балет "Арабеск" са на 21.02.2025 г. и 1.03.2025 г. в Националния музикален театър "Стефан Македонски". Музиката е на композитора..
Заложеното в проектобюджета не отговаря на исканията и очакванията от страна на КНСБ за ръст на възнагражденията в обществения сектор . Заложените 5% биха покрили само инфлацията. Това коментира пред БНР-Радио София Петър Мишев , икономически анализатор в Института за социални и синдикални изследвания и обучения към КНСБ. Той..
Фестивалът “Възможното образование“ се завръща с пълно издание от 2020 година насам, в Червената къща, а фокусът му е върху човеколюбивите образователни практики от България. За образованието, но не за невъзможните, а напълно обозрими, нови и съвсем възможни хоризонти, които се откриват пред него, е акцентът на разговора с Нели..
Нова наредба за здравословно хранене на учениците предлага за обществено обсъждане Министерството на здравеопазването. Сега действащата е от 2009 г. През 2018 г. специалистите са преработили Наредбата за физиологичните норми и това налага промени в други документи, свързани с храненето на деца в ясли, градини и в училищна възраст...