Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Връчват наградите на БАУХ на 11 април

Снимка: архив

В ход е 20-о издание на Конкурса за годишните HR награди на Българската асоциация за управление на хора (БАУХ) за 2023 г. 
51 кандидатури са допуснати до финалния етап на оценка в 9-те категории на конкурса. 
Броят на финалистите е рекордно висок и е почти двойно по-голям спрямо кандидатурите за 2022 г., които бяха 35.

Чрез инициативата, HR гилдията в България отличава най-иновативните и успешни HR практики в страната, припознати за ценни от бизнеса, обществото и хората.

  • Осъзнаха ли фирмите, че хората са най-ценният им ресурс? - разговаряме Полина Господинова, изп. директор на БАУХ.

Рекордният брой на кандидатурите тази година и качеството им през годините определено е показател за това, че темата за управление на хора е на дневен ред за компаниите в България, посочи тя и допълни:

"“Нещата които виждаме в кандидатурите на колегите от различните категории, наистина свидетелстват за практики, които са на световно ниво, в много различни сфери от управлението на хора – от подбора, през обучението и развитието, до дигитализирането на голяма част от тези процеси, за да бъде осигурено максимално доброто преживяване на служителите в компаниите."

Господинова уточни, че броят на кандидатурите тази година е рекорден не само спрямо 2023 година, но и спрямо годините назад. Тази година освен рекорден брой кандидатствали, рекорден е и броят на достигналите до финал.

Категорията, която отличава добрите HR проекти в малки и средни компании и предприятия е много приятна изненада тази година.

"Стандартно тук винаги сме имали добри проекти, но малко на брой. Малките и средни предприятия не са били най-активни участници в този конкурс. Тази година това не е така, получихме много кандидатури за тази категория. Доста са допуснатите до финален етап на оценка и проектите са изключително добри."

Нова категория за конкурса е организираната в партньорство с Българската стартъп асоциация, която отличава стартиращи компании.

"Идеята на тази категория е да насочи вниманието към това, че когато стартираш една компания, главна тема, която е нужно да бъде на дневен ред, е свързана с управлението на хора", подчерта Полина Господинова.

Победителите в конкурса ще бъдат оповестени на официална церемония на 11 април 2024 г. в София.

Още подробности, чуйте в разговора на Златина Петкова, в звуковия файл.

По публикацията работи: Спаска Давранова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Форум", 11.06.24: Възход на крайните партии и ниска избирателна активност

Коментатори във "Форум" тази седмица са екологът Данита Заричинова и политическият анализатор и председател на Обединението за честни избори Стоил Цицелков. Заедно с водещата Антония Каменичка, част от темите, които дискутираха бяха: -   Европа и изборите -   Възход на крайните партии и ниска избирателна активност в редица страни...

публикувано на 11.06.24 в 19:10

Второ издание на младежкия конкурс на НСОРБ на тема "Аз за моята община: зелени идеи – чисти общини"

„Аз за моята община: зелени идеи – чисти общини“ е мотото на второто издание на младежкия конкурс на Националното сдружение на общините в Република България. Целта е младите да подпомогнат усилията на общините за обективно и широко информиране на хората за промените и необходимостта от отговорно отношение към управлението на отпадъците...

публикувано на 11.06.24 в 18:02

Четвърто издание на форума "Наука за бизнес" се провежда в Интер Експо Център

Четвъртото издание на форума "Наука за бизнес“ се провежда в Интер Експо Център. Събитието се организира от Българската академия на науките (БАН) и Изпълнителната агенция за насърчаване на малките и средните предприятия (ИАНМСП). Целта е да бъдат  представени добрите практики и успешни примери за партньорство между бизнеса и учените от..

публикувано на 11.06.24 в 17:06

Над 800 млн. лева задължения на болниците през първото тримесечие на 2024 г.

Над 800 млн. лева са общите задължения на държавните и общинските болници през първото тримесечие на 2024 г., става ясно от представени данни от служебния министър на здравеопазването Галя Кондева. Това поставя редица въпроси за финансирането и управлението на болниците у нас. 623 млн. лева достигат дълговете на държавните болници, а на..

публикувано на 11.06.24 в 15:51

КЕВР обсъди: По-скъп ток средно с 1,4% и по-евтино парно с 8,4%

Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) обсъди цените на тока и парното от 1 юли.   Предложенията за поскъпване са средно с 1,4% на електроенергията и за поевтиняване на топлоенергията с 8,4% за страната. "Докладът на работната група е от 31 май и всички цени, които са изготвени като прогнози, са на базата на данните към края на месец..

публикувано на 11.06.24 в 14:30
Еви Карагеоргиу - продуцент и кинообразователен експерт

Кинофестивалът "Срещи на младото европейско кино" ще стартира с десето издание

Кинофестивалът "Срещи на младото европейско кино" е посветен на детската и младежка публика, от 3 до 19 години. Фестивалът ще отбележи своето 10-о издание с безплатни прожекции на отличени филми от 22 до 28 юни в София. Специално за ключовата годишнина организаторите от сдружение "Арте урбана колектив", освен прожекции на филм, са..

публикувано на 11.06.24 в 14:23
Весела Герчева и Юлиана Дечева

Академия "Муза" представя музеите в друга светлина

Магистърската програма "Съвременни музейни експозиции в исторически и археологически музеи" се осъществява в партньорство с Фондация "Америка за България", която осигурява пълни и частични стипендии. Програмата е насочена към работещи музейни експерти, куратори, архитекти, дизайнери с интерес в експозиционната работа и студенти с бакалавърска..

публикувано на 11.06.24 в 14:20