В "Добър вечер, София" гостува ММА боецът и треньор Вайс Сайфи, за да поговорим каква е мотивацията при младите хора, за силата на духа и защо спортът е полезен не само за физическото здраве, както и за каузата да преподаваш бойни спортове и тънкостите в тях.
Началото
Преди да стигне до бойните спортове той тренира лека атлетика седем години, а после 5 години се посвещава на футбола.
След известна пауза в тренировките решава да посети кварталната ММА зала.
"Съвсем случайно, без дори да имам някакво желание направих една-две тренировки, то пък взе че ми хареса супер много", споделя Вайс Сайфи.
Така започва всичко и продължава близо 14 години.
"Любим мач може би нямам, но всичките победи, които съм имал са много запомнящи се в главата ми щастливи моменти, а загубите са ценни уроци, които съм научил. Всичко, през което съм преминал в спорта е ценно", твърди ММА боецът.
Треньорството:
"Пак стана случайно, приятел ме помоли да замествам в една зала, след това ме харесаха и така започна всичко", разкри Вайс Сайфи.
Днес обучава хора на всякакви възрасти, предимно тийнейджъри и млади хора.
Мачът на разочарованието:
"Допуснахме много грешки, след мача загубих по точки, след това се отказах. Някъде около година не тренирах, бях разочарован от себе си, от хората, които бяха до мен, от щаба си", споделя Вайс.
Подтиква го да продължи любовта му към спорта:
"Кара ме да се чувствам щастлив и пълноценен, успокоява ме, не мога без него."
Категоричен е:
"Спортът ви дава това, което ви липсва на всеки индивидуално."
Съветът е:
"Ако се чудите дали да тренирате, не се чудете, тренирайте. Ситуации, в които ще си предизвикан извън залата няма да липсват, но човек улегва и започва да ги избягва."
"Когато си професионалист винаги знаеш как да подходиш към ситуацията – да я избегнеш, или да защитиш човека пред теб", поясни Вайс Сайфи.
Бойният спорт помага физически и психически:
Ако някога се откаже от спорта, ще продължи с маркетинг, който му е най-любим от всичко, твърди ММА боецът.
А дали е склонен да продължи извън България?
Чуйте Вайс Сайфи в разговора на Крис и Деси в звуковия файл.
В средата на седмицата коментаторите Елена Дариева и Светослав Живков разговаряха по темите: Управление във време на демокрация . Избори. "Референдумите не са лек за всякакъв случай. Но стават за "дъвка" на популисти." Особености на национални и местни допитвания – финансиране, изисквания за избирателите, провеждане. Социологическите проучвания..
В присъствието на журналисти днес бяха разяснени част от проблемите за бранша на автоинструкторите, обучаващи нови водачи на моторни превозни средства (МПС). По думите на председателя на "Българско обединение на шофьорите" Христо Радков , вината за неправоспособните шофьори на пътя пада върху обучаващите ги, когато изпитът пред..
Заради проточилия се основен ремонт на Театър София , актьорите от трупата му продължават да изнасят представления от своята програма на други столични сцени – във Военния театър, "Сълза и смях", " Théatro отсам канала", в Младежкия театър "Николай Бинев". Надеждите и очакванията и на състава на театъра, и на почитателите на Мелпомена, са..
Вдъхновена от шедьовъра на Луис Карол "Алиса в страната на чудесата“, режисьорът и хореограф Анна Пампулова създаде своя сценична интерпретация на любимата на много поколения книга. Премиерните дати на танцовия спектакъл на Балет "Арабеск" са на 21.02.2025 г. и 1.03.2025 г. в Националния музикален театър "Стефан Македонски". Музиката е на композитора..
Заложеното в проектобюджета не отговаря на исканията и очакванията от страна на КНСБ за ръст на възнагражденията в обществения сектор . Заложените 5% биха покрили само инфлацията. Това коментира пред БНР-Радио София Петър Мишев , икономически анализатор в Института за социални и синдикални изследвания и обучения към КНСБ. Той..
Фестивалът “Възможното образование“ се завръща с пълно издание от 2020 година насам, в Червената къща, а фокусът му е върху човеколюбивите образователни практики от България. За образованието, но не за невъзможните, а напълно обозрими, нови и съвсем възможни хоризонти, които се откриват пред него, е акцентът на разговора с Нели..
Нова наредба за здравословно хранене на учениците предлага за обществено обсъждане Министерството на здравеопазването. Сега действащата е от 2009 г. През 2018 г. специалистите са преработили Наредбата за физиологичните норми и това налага промени в други документи, свързани с храненето на деца в ясли, градини и в училищна възраст...